עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הרפורמה לאזרחים הוותיקים יוצאת לדרך

התוכנית האסטרטגית הגדולה ביותר למען שיפור איכות חייהם של האזרחים הוותיקים הושקה השבוע באילת
הרפורמה לאזרחים הוותיקים יוצאת לדרך (הגדל)

רפורמת האזרחים הוותיקים, "חיים בגיל" יוצאת לדרך בימים אלו, והיא עתידה לשנות מהיסוד את תפיסת הרשויות המקומיות על האזרחים הוותיקים במדינה. אם עד היום, זוהו האזרחים הוותיקים כנטל על התקציב, על מערכת הבריאות ועל שירותי הרווחה, הרי שבעקבות הרפורמה, שמוביל המשרד לאזרחים ותיקים בראשות סגנית השר ד"ר לאה נס, תוכר האוכלוסייה הוותיקה כהון אנושי שבכוחו להעניק תרומה משמעותית לחברה הישראלית.

במהלך 2012 תיכנס הרפורמה  לכ- 100 רשויות ברחבי המדינה ועד שנת 2014 כל הרשויות בישראל יהיו חלק מהתוכנית. בשלב ראשון, תבנה העירייה פרופיל יישובי הממפה את מצבם של האזרחים הוותיקים בכל תחומי החיים. בשלב הבא, תגובש תוכנית אסטרטגית על ידי שולחן עגול של מומחים לתחום הזקנה, שעברו הכנה מקיפה על ידי מומחי המשרד לאזרחים ותיקים, בהתאם לפרופיל היישובי. בסוף השנה הראשונה לפרויקט, תוצג התכנית המלאה הכוללת מגוון תכניות ביצועיות לשינוי ושיפור התשתיות הקהילתיות, החברתיות והעירוניות. התוכנית תיושם באופן מיידי לטווח של 15 שנים.

סגנית השר לאזרחים וותיקים, ד"ר לאה נס: "הודות להתפתחויות הטכנולוגיות והרפואיות תוחלת החיים בישראל עלתה בכמעט תשע שנים במהלך 30 השנים האחרונות. הצפי הוא כי אוכלוסיית האזרחים הוותיקים תכפיל את עצמה עד שנת 2030. מטרתה של הרפורמה שמוביל המשרד בראשותי, היא לתת לרשויות המקומיות את הכלים להיערך לגידול הצפוי, להיטיב את איכות חייהם וחשוב מכל למצות את הפוטנציאל הגלום באוכלוסייה זו, כך שתוכל לנהל חיים פעילים וחיוניים, תוך תרומה משמעותית לקהילה בה הם חיים".

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי שהכריז כבר לפני שנתיים, כי העיר אילת שמה את הטיפול באוכלוסייה הוותיקה במרכז העשייה, ברך על התכנית שבאה בהלימה עם הפעילות העירונית. לטובת העניין מינה ראש העירייה את מנהלת היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בעירייה – אמירה אדרי, כיועצת ראש העירייה לענייני אזרחים וותיקים, אשר תרכז את התכנית.

בסקירה שניתנה לסגנית השר ציינו הגורמים העירוניים, כי האוכלוסייה הוותיקה באילת מונה כ-4,200 אזרחים ותיקים מעל גיל 65, המהווים 8.8% מאוכלוסיית העיר. 816 אזרחים וותיקים מקבלים קצבת זקנה ושאירים עם השלמת הכנסה ו- 378 מקבלים קצבת סיעוד. בתחום הטיפול בקשישים פועלים מרכז יום טיפולי, מועדונים חברתיים לקשישים, שכונה תומכת, דיור מוגן בקהילה, מועדון חברתי לניצולי שואה, פרויקט "מוגנות ונאמנות" בשיתוף משטרת המרחב ועוד.

כחלק מיישום התכנית ייעשה מיפוי תוך איסוף נתונים, גיבוש התכניות ותחילת יישום. בשלב ראשון, תעשה פעולה להקמת מרכז לאזרח הוותיק שירכז את כל המענים לצרכי באזרחים הוותיקים, תושבי אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד