עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שר התיירות: "אילת שינתה את פניה בארבע השנים האחרונות"

שר התיירות: "אילת שינתה את פניה בארבע השנים האחרונות" (הגדל)

שר התיירות: "אילת שינתה את פניה בארבע השנים האחרונות"

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב נחת בשבוע שעבר באילת, לאחר שהות בת מספר ימים ביריד התיירות השני בגודלו בעולם WTM שנערך בלונדון.

 

את ביקורו פתח השר באירוע פתיחת עונת תיירות חורף 2013, שיזמה העמותה לקידום המסעדות, בתי הקפה והברים באילת. למחרת היום (ה') התקיים דיון בחדר הישיבות בעירייה בהשתתפות השר ובכירי משרדו, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני – אמיר נפתלי, נציגי מלונאי אילת: שלומי טחן (ישרוטל) ודוד פתאל (רשת פתאל), מנהלת העמותה לקידום המסעדות, בתי הקפה והברים - אהובה זייד וחברי העמותה.

בפתח הדיון ברך ראש העירייה את השר על פועלו לקידום העיר אילת, בדגש על השבת אילת למפת העדיפות הלאומית בתיירות ובתוך כך על יציאה לבניית והרחבת בתי מלון וכן על השקעה של למעלה מ – 100 מיליון ₪ בשדרוג תשתיות תיירותיות כמו גם על שיווק מאסיבי של העיר אילת.

בדבריו התייחס השר לתמהיל באילת המורכב מבתי מלון מצוינים לצד נופש אורבאני הכולל מסעדות מצוינות, פסטיבלים ואטרקציות. "אילת שינתה את פניה בארבע השנים האחרונות" ציין השר בסיפוק ואהדה. לעניין שיטת "הכל כלול" ציין השר, כי לא נכון להתערב בכוחות השוק, אך באותה נשימה, הדגיש את החשיבות בשיתוף הפעולה ם בתי המלון תוך שיווק האירועים וההיצע שיש לעיר אילת, בתוך בתי המלון, דוגמת חלוקת מפת המסעדות שהפיקה העמותה בתוך בתי המלון.

בעניין זה ציין ראש העירייה, כי ביום 2.12.12 יתקיים מפגש במסגרתו תוצג העבודה שהזמינה העירייה לבחינת תחום המסחר והשירותים בעיר ואשר בוצעה על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה. עבודת המחקר שהוזמנה, כאמור על ידי העירייה בתיאום התאחדות מלונות אילת, לשכת המסחר ואיגוד התעשיינים, נועדה לבחון את כל נושא העסקים באילת, תחת הכותרת "ניתוח העולם המסחרי בעיר אילת".

בין יתר מטרות העבודה, לנתח את הביקושים וההיצעים בתחום המסחר והשירותים בעיר, לנתח את השינויים אשר התרחשו במהלך השנים, וכן להצביע על פעולות שיעצימו את האינטראקציה המסחרית בעיר ויחזקו את מעמדם הכלכלי של הסוחרים.

עוד ציין ראש העירייה, כי בחודש ינואר הקרוב תציין העיר אילת, שנה להשבת הטבת המס, במסגרתה נוספה הכנסה פנויה לרבים מתושבי העיר. בחודש זה יציעו עסקים הנחה בת 10% לכל תושבי אילת בנוסף להנחה הקיימת.

בצד ההשקעות הרבות של משרד התיירות באילת, בשדרוג תשתיות, בתמיכה בפסטיבלים, בשיפור המוצר התיירותי ובשיווק, עדכן השר על מיזם חדש של המשרד: אפליקציה על אילת דרכה, יוכל כל נופש לקבל דרך הסמארטפון את כל המידע הנדרש לחופשה באילת. מנכ"ל תאגיד התיירות של אילת הציג את העלון החודשי המופק לכל התיירים והמפרט את כל אירועי החודש באילת וזאת בנוסף לאתר התיירות.

בסיכום הדיון נרשמה תמימות דעים על פעילות מאומצת ומשותפת להגדלת מספר התיירים והנופשים המגיעים באילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד