עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מוקירים את המתנדבים

מוקירים את המתנדבים (הגדל)

מוקירים את המתנדבים

אות המתנדב ע"ש אוסנת מילר

 

 

למעלה מ – 400 מתנדבים הגיעו לערב הוקרה שנערך במיוחד עבורם, במסגרתו הוענק אות המתנדב ע"ש אסנת מילר ז"ל למתנדבים מצטיינים.

 

האירוע המרגש שהופק על ידי היחידה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בעירייה בניהולה של אמירה אדרי, נערך במלון "ליאונרדו קלאב", במעמד ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, מפקחת מחוז דרום של משרד הרווחה והשירותים החברתיים – רוחמה נגר, משפחתה של אסנת מילר ז"ל ובהשתתפות נציגי עירייה, משטרה, יו"ר הארגונים ההתנדבותיים, המתנדבים ובני משפחותיהם. התכנית האומנותית וההנחיה היו בניצוחו של אמיר חיים מלהקת המשפחה, שהיה בן כיתה של אוסנת וקיבל בעבר אות הצטיינות על התנדבות בקהילה.

 

כל המברכים הרעיפו תשבחות רבות על המתנדבים כולם – ארגונים ובודדים. "אופייה וחוסנה של העיר אילת נמדד בין השאר גם בעבודת המתנדבים. אילת התברכה לשמחתי הרבה, במתנדבים רבים, בכל התחומים והעשייה ההתנדבותית מתבטאת בכל מקום בו נזקקים לה. עובדה זו היא מקור גאווה לכולנו ואני בטוח כי גם המתנדבים, חשים סיפוק רב, הסיפוק מעצם הנתינה" אמר ראש העירייה.

 

טקס אות המתנדב ע"ש אסנת מילר ז"ל, הוא דרכה של המשפחה להנציח את שמה של אסנת ז"ל שהייתה בעצמה מתנדבת מצטיינת וזכתה לתעודות הוקרה רבות והם עושים כן מאז שנת 1989, שנה לאחר פטירתה של אסנת ז"ל ממחלת הסרטן כשהייתה בגיל 16. אביה של אסנת ז"ל – זוהר ואחיה - עו"ד אופיר ממשיכים בדרכה של אסנת בכך שהם עצמם מתנדבים בתחומים רבים.

 

עשרות המלצות הוגשו לוועדה ציבורית, בראשה עומדת העיתונאית יהודית זילברשטיין, וחברים בה פרופ' אריאל דיאמנט, אייל איס מנכ"ל מט"י, מירל'ה הראל, פרידה בן לולו-מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעירייה, סגניתה, חני הכט, ועו"ד אופיר מילר, אחיה של אוסנת ז"ל. השנה הוחלט להעניק פרסים לארגון נוער, פרויקט התנדבות, מתנדב ומתנדבת ושתי תעודות הוקרה על מפעל חיים.

 

 

להלן שמות הזוכים באות המתנדב ע"ש אסנת מילר לשנת 2012:

אות ארגון נוער מתנדב מצטיין הוענק למועצת נוער עירונית

המועצה פועלת מזה שלוש עשרה שנים במסגרת רשת המתנ"סים ומינהל שח"ק וכוללת מגוון רחב של פעילויות לייצוג בני הנוער תוך עידוד למעורבות חברתית בקהילה מתוך אחריות, כבוד ההדדי, סיוע לאזרחים וותיקים, לילדים בסיכון ועוד. בשנתיים האחרונות משתפת המועצה פעולה עם הוועדה העירונית לקידום מעמד הילד, אשר ערכו ביחד סקר ומיפוי צרכים בקרב בני הנוער, במטרה לקדם מציאת פתרונות למניעת שוטטות בני נוער ויצירת תרבות פנאי. את התעודה קיבלו, נציגי מועצת נוער עירונית: יובל עייש, ירדן בן עזרא ועדן גבאי.

 

אות פרויקט התנדבות מצטיין הוענק לחברי פרויקט צהלה

פרויקט ידידות צהלה פועל בישראל קרוב ל 20 שנים ומהווה אחד מעמודי התווך בבניית הקשר בין נוער ישראלי לבין צה"ל. הפרויקט מתמקד בהנחלתם של ערכים בתחום המנהיגות, המעורבות החברתית ואהבת הארץ, חינוך הנוער לנתינה ותרומה לזולת, כל זאת בשיתוף מינהל שח"ק, מנהלות בתי הספר העל יסודי, וחיילי חיל האוויר. באילת, זו השנה הרביעית בה חונכים המתנדבים, קציני צה"ל במילואים דוד בלום, רוני בן שושן, דן הררי, מיכאל לב ועוד טובים שהצטרפו, ועוסקים במלאכה מתוך תחושת מחויבות לחוסנה הערכי של המדינה ודואגים לנוער שלנו.

 

אות מתנדבת מצטיינת הוענק לפונדה דאב

פונדה, ילידת דרום אפריקה מתנדבת במגוון תחומים כדרך חיים, על אף קשיי השפה היא פעילה בויצ"ו ובמתנ"ס יעלים, מתנדבת ב"בית בלב" סועדת חולים סופניים, מתנדבת במרכז תעסוקה למשתקמים "מיוחד", משמשת כיושבת ראש הפדרציה של יהודי דרום אפריקה באילת, מעודדת נשים לשמר אומנות אתיופית אותנטית במסגרת ארגון "עזרה", מדריכה נשים אתיופיות באילת בבישול מאכלים ישראליים, מלווה באופן אישי את שרה גולדמן תושבת אילת וותיקה, עיוורת מלידה ומשמשת לה כחברה ומלווה. אות המתנדב מוענק לפונדה דאב על עשייה התנדבותית בלתי פוסקת באנושיות רבה, בנועם ובאהבה גדולה לזולת.

 

אות מתנדב מצטיין הוענק לג'ק בן נעים

ג'ק תושב אילת וותיק יצא לגמלאות מענף המלונאות והקדיש את זמנו הפנוי להתנדבות במרכז תעסוקה שיקומי "מיוחד". במרכז 47 משתקמים והוא נותן מענה תעסוקתי לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים.

 

מזה שלוש שנים, מלווה ג'ק את המשתקמים ומסייע לצוות, מגיע מידי יום, מרכז את בית המלאכה, מתפעל את המכשירים, תומך, יוצר ובונה ביחד עם המשתקמים. אות המתנדב מוענק לג'ק על אכפתיות, צניעות ואמונה גדולה בעשייה למען הזולת.

 

אות מפעל חיים הוענק לאורה ארז

אורה, אישה רבת פעלים, גמלאית מערכת החינוך, מתנדבת במגוון תחומים, ביניהם: בלשכה המשפטית, במתנ"ס קולייר, בעקביות ובמשך שנים רבות מובילה את תכנית מורשת בבית הספר אלמוג, כותבת חוברות לימוד, מסייעת לצוות המורים, עורכת חידונים, שומרת על קשר ישיר עם התלמידים, בזכות כך מכונה "אורה מורשת", מרכזת את תכנית זה"ב בגן הכוללת עשרות סבתות וסבים המתנדבים בגני הילדים ברחבי העיר. תעודת הוקרה מוענקת לאורה על היותה דוגמא ומופת לחברה, על יכולותיה המופלאות לרתום ולסחוף אחריה מתנדבים, מורים ותלמידים רבים, באהבה גדולה ובמסירות רבה ואין סופית עם הומור ייחודי רק לה.

 

אות מפעל חיים הוענק לג'קי פריגל

ג'קי עלה לישראל מהולנד לאחר ששרד את השואה בה נאלץ להיפרד מהוריו ולהסתתר במשך שנים, ומאז למעשה הוא מתנדב, עוסק בפעילות התנדבותית בלתי נלאית. ג'קי ממייסדי האגודה למען הקשיש וחבר הנהלה בה, יו"ר הוועדה לערים תאומות, מקים מוזיאון "יד במדבר" ללימוד והנצחת זכרם של ניצולי השואה, פועל לסייע למאות אזרחים וותיקים במיצוי זכויותיהם, ממקימי מועדון חברתי לניצולי שואה מנש"ב, מרצה, מורה ומחנך. תעודת הוקרה על מפעל חיים מוענקת לג'קי פריגל על פעילות התנדבותית ממנה ניכרת אחריות ומסירות רבה, על נועם הליכותיו, המקצועיות והידע העצום אותו הוא חולק עם החברה יחד עם רעייתו בטי.

 

עוד במעמד הטקס, הוענקה תעודת הערכה לאשר בן לולו, מתנדב וותיק שאילולא מחלתו היה ממשיך ללא ליאות לסייע לקהילת תשושי הנפש.

 

לצד הוקרה מקומית למתנדבים, זכו מתנדבי אילת גם להוקרה ארצית עם הענקת מגן הוקרה מטעם סגנית השר לאזרחים ותיקים, ד"ר לאה לס, לקבוצת אזרחים ותיקים מאילת המונה כ-36 אזרחים ותיקים. הקבוצה פועלת מזה 9 שנים בסיוע לבסיס אוגדה 80 באילת ברענון ציוד החירום בבסיס.

 

  

באילת פועלים כיום למעלה מ - 40 ארגוני מתנדבים, ביניהם: צרכניית יד רוז'ה, האגודה למען החייל, יד שרה, יחידת חילוץ אילת אילות, יע"ל (יד עזר לחולה), זה"ב בגן, מרכז סיוע לנפגעי תקיפה מינית, נוער אומר לא לסמים ועוד רבים וטובים אחרים. המתנדבים מסייעים בין היתר בהפעלת מחסן מזון וציוד ביתי, ליווי ניצולי שואה, מבצעי חורף קיץ חזרה ללימודים, צביעת בתים לנזקקים, פעילויות משותפות לגמלאים, גיוס משאבים, חונכות פרטנית, לווי קשישים בודדים, שיעורי עזר, שילוב חיילים וסטודנטים ועוד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד