עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת – קפיצה קטנה לחו"ל בארץ

אילת – קפיצה קטנה לחו"ל בארץ (הגדל)

אילת – קפיצה קטנה לחו"ל בארץ

 

בפורום תיירות עירוני שכינס ראש העירייה הוחלט על שיתוף פעולה לקידום התיירות הישראלית לאילת בתקופת החורף

 

כחלק מהמלצות הניתוח הכלכלי של עולם המסחר באילת שבוצע על ידי חברת גיאוקרטוגרפיה, לבקשת העירייה, כינס השבוע ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, פורום תיירות עירוני לדיון סביב שולחן עגול.

 

הפורום כלל גורמי תיירות ומסחר, ביניהם יו"ר התאחדות מלונות אילת - חיים סלמי, מנכ"ל ההתאחדות - שבי שי, נציגי הרשתות ישרוטל ופתאל, יו"ר לשכת המסחר - דני להב, מנכ"ל קניון מול הים - ישראל בטיטו, יו"ר העמותה לקידום המסעדות, הברים ובתי הקפה - אהובה זייד ונציגי מסעדות, נציגי חברות התעופה ארקיע, ישראייר ואלעל, מנהלת לשכת התיירות באילת - אבי קנדלקר, מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני - אמיר נפתלי, סגן וממלא מקום ראש העירייה - אלי לנקרי ומחזיק תיק התיירות - חה"מ יוסי חן.

 

בפתח הדיון ציין ראש העירייה, כי המטרה הינה ליצור דרכי פעולה שתכליתם טיפול במשבר היום ויציאה למרחב שיביא שגשוג ולבלוב. בדבריו הדגיש ראש העירייה את הקשר הישיר בין התיירות לבין ההתנהלות העירונית. "כשהתפוסות נמוכות זה נוגע אפילו בחוגי המתנ"ס" ציין ראש העירייה. עוד עדכן ראש העירייה, כי התקופה הזו היא אחת התקופות המאתגרות בשיפור המוצר התיירותי החל משיפור תשתיות בעלויות של למעלה מ-100 מיליון ₪, בתוך כך שדרוג הטיילת, שדרוג רחוב תרשיש עוטף פארק אופירה, שיפורים בחופים, היערכות להקמת סקייט פארק, מגרש גולף, עידוד יזמות, בניית חדרי מלון נוספים, שיווק וקידום אירועים על ידי תאגיד התיירות העירוני ועוד. עוד עדכן ראש העירייה על שיחה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו שהתקיימה בשבוע שעבר, בה עדכן את ראש הממשלה על המשבר הפוקד אותנו בתעשיית התיירות בחודשיים האחרונים וביקש בהקשר לזה, להסיר את העננה המרחפת חדשות לבקרים על ביטול הפטור ממע"מ באילת. ראש העירייה הדגיש, כי הפטור ממע"מ מהווה אחד מגורמי המשיכה החזקים עבור תיירים ישראלים ומשכך זהו המאבק המרכזי לגביו נדרש שיתוף פעולה של כל הגורמים תוך היערכות מוקדמת.

 

סגן וממלא מקום ראש העירייה, אלי לנקרי חיזק את דבריו של ראש העירייה וציין, כי הרקע למשבר בתיירות הוא גם תוצאה של משבר כללי, בו יש למצוא את ההזדמנות. לנקרי הציע להקים קרן משותפת לקידום ועידוד התיירות עליה הסכימו כל הנוכחים.

 

גורמי התיירות דיווחו, כי עד הלחימה האחרונה נרשמו תפוסות טובות במלונות, יחד עם זאת בשנים האחרונות ידוע, כי הרבעון הנוכחי הוא רבעון חלש ולכן יש למצוא פתרון שורש להתמודדות עמו. עוד ציינו המלונאים, כי 50% מהלינות של ישראלים בישראל שהן 5.5 מיליון לינות, הן באילת. יחד עם זאת, יש לפעול לעידוד מדיניות השמיים הפתוחים. מנכ"ל תאגיד התיירות עדכן על קמפיין בערוץ 2 המזמין את תושבי ישראל לאירועי החורף באילת. כחלק מדרכי פעולה ולצד קמפיינים שממשיך משרד התיירות לקדם בחו"ל, הוחלט כי היעד הנו להעלות את מספר לינות הישראלים באילת ל – 6 מיליון בשנת 2013 תוך יצירת תמהיל שיווקי נכון הכולל את כל מה שיש לאילת להציע. לצורך העניין יתכנס פורום מצומצם שיבחן את דרכי הפעולה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום שישי שבת 0900-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד