עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

טסים לאימוץ

טסים לאימוץ (הגדל)

טסים לאימוץ

במהלך חמש שנים בהם מקיים הווטרינר העירוני את מבצע "טסים לאימוץ" הוטסו למעלה מ - 500 כלבים לאימוץ ברחבי הארץ כחלק מעידוד לאימוץ, תממן העירייה עבור כל כלב שיאומץ את עלות אגרת החיסון והתקנת שבב האלקטרוני דואגים גם לחתולים: ארבעה מתקנים להאכלת חתולים פוזרו ברחבי העיר

 

במסגרת מבצע "טסים לאימוץ" שמקיים השירות הווטרינרי בעיריית אילת כבר חמש שנים, הוטסו עד כה למעלה מ- 500 כלבים לעמותת "תנו לחיות לחיות", במטרה למצוא להם בית חם. לאחרונה, אף נרקם שיתוף פעולה עם רשויות נוספות. בשיתוף פעולה ראשון עם עיריית רמת גן הוטסו בחודש שעבר 5 כלבים, ולאחר מכן הוטסו עוד 3 כלבים בשיתוף עיריית הרצליה, לרובם ככולם נמצא בית חם. בימים הקרובים יוטסו כלבים מאילת לבית חם בת"א – יפו.

המבצע הייחודי בהובלתו של הווטרינר העירוני, ד"ר אורן אברמוביץ, לו שותפים חברת ארקיע, המטיסה את הכלבים ללא תמורה, עמותת "תנו לחיות לחיות", עיריית רמת גן ועיריית הרצליה, הוכתר בהצלחה רבה ובעת הזו מנהל הווטרינר העירוני מגעים גם עם ווטרינר עיריית ראשון לציון, ד"ר יונתן אבן צור, על מנת להטיס גם לשם כלבים לאימוץ. הרעיון להטיס את הכלבים, לאו דווקא לימי אימוץ שמקיימת עמותת "תנו לחיות לחיות", החל בשיחה בין הווטרינר העירוני באילת לבין מקביליו בעיריית רמת גן, ד"ר שי מלמן וד"ר יוסי מורדוך, וטרינר עיריית הרצליה, אודות העומס במכלאות ובכלביות באילת ובצורך למצוא פתרון לעניין. לאור כך הוחלט, כאמור על הטסתם באמצעות חברת ארקיע לערים רמת גן והרצליה.

באילת מוצעים מידי שנה, עשרות כלבים לאימוץ, אשר חלקם נמצאים משוטטים ועל חלקם מוותרים הבעלים, לרובם קשה מאוד למצוא בית חם וזאת בשל מאפייניה הייחודיים של העיר אילת ובעיקר מפאת הריחוק הגיאוגרפי. כיום, ישנם עדיין בכלבייה העירונית כ – 70 כלבים מסוגים שונים הממתינים, רובם ככולם לאימוץ. הכלבייה המהווה תחנת הסגר לכלבים נטושים, משוטטים או כאלה שנמסרו על ידי בעליהם, מרווחת ומציעה מספר תאים גדול המאפשר שהייה ממושכת יותר של הכלבים עד למציאת פתרון קבע עבורם ובראשם האימוץ.

"הכלבים המוטסים למרכז הארץ מאומצים מיידית עם הגיעם, ואילו באילת אין להם כל דורש וחבל שכך" מציין ד"ר אברמוביץ' ומוסיף: "זה המקום לקרוא לציבור הרחב לבוא ולאמץ חבר על ארבע".

לטובת העניין מקיים אגף השירות הווטרינרי מידי יום שלישי בסוף כל חודש, ימי אימוץ פתוחים בכלביה העירונית וזאת לצד פעילות שוטפת שמקיימת עמותת "תנו לחיות לחיות" באילת וכאמור מבצע טסים לאימוץ. עוד בישר השבוע הווטרינר העירוני, כי כל תושב אשר יאמץ כלב מהכלבייה, תממן העירייה עבורו את עלות אגרת החיסון (לא כולל אגרת רישוי) והתקנת השבב האלקטרוני, שווי ההטבה כ – 100 ₪. במקביל תוציא העירייה חלק גדול מהכלבים לעיקור וסירוס על חשבון העירייה. גם פעולה זו תוביל לחיסכון בהחזקת הכלב המאומץ.

דואגים גם לחתולים

בפגישה שהתקיימה בלשכת ראש העירייה העלה הווטרינר העירוני על סדר היום את נושא האכלת חתולי הרחוב ולאור זאת הוחלט על רכישת מתקני האכלה. עקב כך נרכשו 4 מתקני האכלה לחתולים אשר פוזרו בנקודות בעיר על פי בקשת מתנדבות המאכילות את החתולים. המתקנים כוללים 3קערות אוכל ושתיה עם הצללה במטרה לאפשר לחתולי הרחוב לאכול. המתקנים האמורים הם פיילוט אשר הצלחתו תוביל לרכישה של מתקנים נוספים ופיזורם ברחבי העיר לרווחת חתולי הרחוב. "חתול זאת חיה מוגנת ועלינו לשמור עליה מצד אחד ולדאוג שלא תתרבה יתר על המידה מצד שני, כך שהיא תוכל להתקיים בכבוד" מדגיש ד"ר אברמוביץ.

כבר עשר שנים ברציפות שאגף השירות הווטרינרי מסרס ומעקר חתולי רחוב כחלק משמירה על איזון הרבייה בעיר. מידי שנה מתבצעים למעלה מ-1000 ניתוחי עיקור וסירוס בעלות שנתית של למעלה מ 100,000 ₪. לפעולה זו תרומה רבה לרווחת תושבי העיר והחתולים גם יחד ומיותר לציין מה היה קורה ללא פעולה זאת. בקשות העיקור או סירוס אשר מתקבלות באגף נבדקות על ידי פקחים, אשר יוצאים לאזור ומבצעים לכידה אשר לאחריה מובא החתול לעיקור או סירוס של וטרינר ולאחר הניתוח והתאוששות מוחזר החתול למקום לכידתו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד