עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עצים מספרים

עצים מספרים (הגדל)

עצים מספרים

בשנים האחרונות עברה העיר אילת מהפכה בתחום הגינון: כל מערכות ההשקיה, הצמחייה בכיכרות, הגינות ואיי התנועה הוסבו לחסכוניים ואקולוגיים עם חשיבה ירוקה ולא רק בגוון! לרגל חג ט"ו בשבט ולצד עבודת גינון שוטפת, הושק פרויקט "עצים מספרים" במסגרתו מוצגים עצים ברחבי העיר באמצעות שיר, סיפור או אגדה.

ניסים ביטון, מנהל מחלקת גנים ונוף בעירייה, חשב על דרך מקורית להעמיק את הקשר בין תושבי אילת ואורחיה לבין העצים בעיר. במפגש ייחודי בינו לבין האגרונומית והסופרת רות רכטר, נולד הרעיון לייצר שדרה של "עצים מספרים". רכטר, סופרת ידועה ובעלת תואר שני באגרונומיה, חשבה כי ניתן להעצים את חווית הטיול לצד עצים באילת בכך שלכל עץ ייכתב סיפור, שיר או אגדה אשר מזוהים איתו ועם מאפייניו. ביטון ורכטר יצאו לדרך ויחד גייסו כ- 15 סופרים, אשר חלקם חיברו סיפורים ושירים על עצים נבחרים בעיר וחלקם התאימו יצירות קיימות שלהם לכל עץ ועץ.

לצד כל עץ הוצב שלט ועליו האגדה, הסיפור או השיר המאפיינים אותו יותר מכל. בין העצים תוכלו למצוא את סיפוריהם של מיטב הסופרים הידועים וביניהם: סבינה מסג הידועה גם בשם "עדולה", פוצ'ו – ישראל ויסלר (מספריו הידועים: שוקי בקבוקי, אפרים שלא אהב לישון בצהריים ועוד), נדב לוויתן, בעלה המנוח של חוה אלברשטיין ואף רחל המשוררת ועוד רבים וטובים. לדברי רכטר הסופרים והמשוררים שמחו מאוד לקחת חלק בפרויקט אשר מחזק את הקשר של האדם עם העצים בסביבתו. בפרויקט משתתפים כ-30 עצים נבחרים, ביניהם עצים לשימור הפזורים ברחבי העיר וריכוז של כ – 15 עצים לאורכה של טיילת לואיס המובילה משדה התעופה לרחבת מוזיאון אילת עירי והגלריה.

בשבוע שעבר הגיעה רכטר וביחד עם נסים ביטון, מנהל מחלקת גנים ונוף סיירו ביו העצים ונפעמו מהדרך בה הוצא הפרויקט אל הפועל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד