עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים (הגדל)

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים

 

חמישה פרסי חינוך הוענקו למצוינים במערכת החינוך, במסגרת טקס פרסי החינוך המסורתי. הטקס שהתקיים ביום ראשון השבוע, היווה את אירוע השיא בשבוע החינוך המתקיים מידי שנה ופותח את החגיגות לציון 64 שנים לשחרורה של העיר אילת.

 

אירועי שבוע החינוך נפתחו בשבוע שעבר, עם הרצאתו המרתקת של הנווט השבוי עמוס לויטוב, תחת הכותרת "לצנוח או לצמוח". מאות אנשי חינוך מילאו את אולם בית פיליפ מוריי ושמעו מפיו של לויטוב על היכולות יוצאות הדופן שלנו כבני אדם להתמודד עם קשיים שמזמנים לנו החיים.

עוד במסגרת שבוע החינוך, פתחו 17 מוסדות החינוך את שעריהם לביקורים הדדיים, ביניהם בתי הספר היסודיים, העל יסודיים החינוך המיוחד והחינוך הדתי. מידי יום מארח בית ספר אחד את עמיתיו במערכת החינוך מבתי ספר אחרים. אנשי החינוך מספרים בהתרגשות, כי זו הלמידה הכי משמעותית שהייתה מזה יובלות. "בתי הספר לוקחים את הביקור ברצינות יתרה ומארחים בחום ואהבה, במטרה לחשוף את העשייה המבורכת המתבצעת ממש מתחת לאף, בכל אחד מהמוסדות".

עוד במסגרת שבוע החינוך, ייערך בשבוע הבא (א') בוקר הזמר המסורתי, במסגרתו ישירו 3,500 ילדי אילת כמקהלה אחת והשנה, משיריו של אהוד מנור (הודעה נפרדת תצא בהמשך).

שיאו של שבוע החינוך, היה כאמור השבוע עם הענקת פרסי החינוך.

מאות עובדי מערכת החינוך מילאו את אולם WOW במלון הרויאל גרדן וזכו לתשבחות על עשייתם מהמברכים ובכללם: ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, מנהלת אגף החינוך במינהל שח"ק – מירי קופיטו וברכה בשם המפקחת על מחוז דרום במשרד החינוך, עמירה חיים.

ד"ר גניאל שהתייחס בדבריו למצוינות שמובילה מערכת החינוך וגיבה אותה באינספור דוגמאות, חתם את דבריו בברכה אישית למצטיינות: "אתן כלות הפרס מהוות דוגמא לכולם והרי ידוע שדוגמא אישית היא שיעור שכל אחד יכול להבינו. המשיכו במעשיכם להאיר אותנו ולנו".

הטקס המרשים שהופק על ידי מירה'לה הראל ומירב אפק, הונחה גם השנה על ידי מנחם פרי. במהלך הטקס נהנו כל עובדי מערכת החינוך ממופע של הזמרת קרן פלס.

ראוי לציין, כי גם השנה פעלה ועדת הפרס, שבועות ארוכים בטרם ההכרזה. אל שולחן הועדה, הגיעו 32 המלצות. מתוכם עלו לשלב המתקדם 11 מועמדים. לשלב הסיום הגיעו חמישה נבחרים והם הזוכים בפרס. חברי הועדה שפעלו בהתנדבות הם: פרופ' חנה רוזנפלד יושבת ראש הועדה, ד"ר אפרת פיין, בינימינה בלום, סמו סמוראי, סוזי בן אליהו, רונית בית הלחמי, ומגי טובל, שגם ריכזה את עבודת הועדה.

ואלה הזוכים בפרס החינוך אילת לשנת תשע"ג:

המורה ציונה גטה

רכזת החינוך המיוחד בבית הספר התיכון ע"ש יצחק רבין. על עשייה חינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על הובלת והעצמת דורות של תלמידי החינוך המיוחד במקצועיות ובאהבה. על חיזוק יכולותיהם הלימודיות והאישיות ועל טיפוח האמונה בעצמם. על הדרך להקניית כישורי חיים המבטיחים את הצלחת התלמידים כבוגרים וכאזרחים. על היותה מדריכה ומלווה כל מורה באופן פרטני, מטפחת עבודת צוות, מטמיעה ערכי שיתופיות. על המסירות והאיכות שהיא יוצקת לתפקידה ומהווה מקור דעת וידע למורים ותלמידים כאחד. על ייעודה כמחנכת הרואה את תפקידה ממקום של שליחות.

המורה אסתי סרי

רכזת מצוינות ותכנית "עתידים" בבית הספר התיכון ע"ש מנחם בגין. על עשייה חינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על תרומתה הייחודית לקידום החינוך למצוינות. על הובלת תלמידיה ל – 100% הצלחה מבלי לוותר על אף תלמיד. על היכולת, הרצון וההשקעה העצומה להשלים פערי ידע אצל התלמידים בתחומי הלימוד עליהם היא מופקדת, מתוך אחריות אישית. על היחס האישי והמיוחד אותו היא מעניקה לתלמידיה במהלך יום הלימודים והשעות הרבות מחוץ לכתלי בית הספר. על יכולתה לטעת בתלמידיה את השאיפה לצמיחה ולמצוינות והובלתם כל העת בדרך הנכונה להשגת יעדים לימודיים ולחינוכם העתידי כאזרחים מיטביים במדינת ישראל. על ייעודה כמחנכת הרואה את תפקידה ממקום של שליחות.

המורה נחמה פריאל

רכזת החינוך המיוחד והבגרויות באולפנת "תהילת ישראל". על עשייה חינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על היכולת לטעת בתלמידותיה את השאיפה המתמדת לצמיחה ולהתפתחות.

על האמונה ביכולתן תוך ראיה מתמדת לשיפור ההישגים ומימוש יעדי הצלחה. על גישתה האישית המיוחדת לתלמידותיה, הנעשית מתוך נשמה יתרה. על היכולת המיוחדת להוביל תלמידות מאתגרות אל ההצלחה והמצוינות, מבלי לוותר על אף אחת מהן למרות הקשיים. על היותה סוללת דרך למען תלמידותיה למימוש עצמי תוך הכוונה אישית לשירות לאומי משמעותי ולחיים בכלל. על הקשר המתמיד עם תלמידותיה הבוגרות והדרכתן המעצימה במסלולי החיים, כל זאת לאחר סיום יום הלימודים ועד השעות הקטנות של הלילה. על היותה אשת צוות מעולה, יוזמת עזרה ושיתוף פעולה בכל תחומי האולפנה.

הגננת מזל בן חמו

על עשייה חינוכית איכותית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על יצירת אקלים מיטבי בגן, המאפשר צמיחה ערכית לצד למידה מתמדת. על החינוך לקבלת השונה אותו היא מקנה לילדי הגן והוריהם. על דרך עבודתה המיוחדת המובילה לפיתוח סקרנות, עידוד חשיבה, העשרת ידע ופיתוח נורמות התנהגות אישית וחברתית. על העשרת תכנית הלימודים הרשמית בתכנים ובערכים יהודיים-ציוניים במסגרת תל"י - תגבור לימודי יהדות. על רגישות והשקעה במסירות ללא גבול בפיתוח תהליכים חינוכיים מתקדמים, תוך קידום מתמיד של תחומי הליבה. על יכולת הכלה נדירה, המאפשרת מקום של כבוד לכל אחד מילדי הגן, המצמיחה אותם להיות בוגרים בעלי רגישות לזולת. על יצירת גן שהוא בית חינוך אמיתי. על עבודה משובחת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

יסמין סבג, מרכזת תכנית "הקשר הרב דורי" בבית ספר היובל וסימה לוי מרכזת "מועדון שביל הזהב" במתנ"ס קולייר.

על הצטיינות אישית במינוף והעצמה של שיתוף הפעולה המיוחד, בין החינוך הפורמאלי – מועצת התלמידים מבית ספר היובל, לחינוך הבלתי פורמאלי – גמלאי "מועדון גיל הזהב". במסגרת התכנית "הקשר הרב דורי". על דרך עבודתן המיוחדת המצליחה להעצים את השותפים בצורה מעוררת התפעלות והערכה רבה, הכל הודות לעשייה מעבר למחויבות במסגרת תפקידן. על יכולת ההכלה והיצירתיות עם אוכלוסיית היעד, המטפחת את הקשר האישי, הבין דורי – בין ילדי בי"ס היובל לבין חברי "מועדון גיל הזהב". על ההצלחה ליצור מעגלי שותפות פוריים בין התלמידים, ההורים והקהילה באמצעות תכניות ייחודיות ושימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, המניבים

תוצרים ורווחים חשובים של טיפוח מנהיגות חינוכית של התלמידים ולתחושת שייכות וערך בקרב המבוגרים. על עבודתן המשובחת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה, התורמת ליצירת חברה איכותית בעיר אילת.

המצטיינים קיבלו תעודת הצטיינות ופרס על סך 3,000 ₪ במימון קרן אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד