עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מכינים אותך לאזרחות

מכינים אותך לאזרחות (הגדל)

מכינים אותך לאזרחות

140 חיילים וחיילות בני אילת לקראת שחרור צוידו ב"ארגז כלים" במסגרת סדנת הכנה לחיילים משוחררים

 

בפעם השלישית מאז פתיחת מרכז הצעירים בעירייה, הסתיימה בהצלחה סדנת הכנה לחיילים לקראת שחרור מצה"ל, שהתקיימה בשבוע שעבר בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון.

במהלך חמישה ימים מרתקים וגדושים בפעילות, קיבלו 140 חיילים וחיילות תושבי אילת, העתידים להשתחרר במהלך חצי השנה הקרובה, מנה מרוכזת של מידע לקראת החיים באזרחות. החיילים הצטיידו ב"ארגז כלים" מגוון, שיאפשר להם "נחיתה רכה" באזרחות, בדגש על תחומי התעסוקה, העבודה, הלימודים והזכויות. את הסדנא הנחו צוות של 8 מנחים מנוסים ומקצועיים של חברת תורן יעוץ ארגוני, כאשר כל חייל גם זכה לשיחה אישית עם המנחה שלו ועזרה פרטנית בכתיבת קורות חיים.

מרכז הצעירים שאירח את הסדנא, פתח אותה בסקירה על העיר ועל הפעילות הענפה של המרכז. צוות המרכז נכח לכל אורך הסדנא, פגש את החיילים, הכיר אותם יותר לעומק וכמובן הזמינם להגיע למרכז לקבלת ייעוץ והכוונה בנוגע למימוש הזכויות, והמשך הדרך באזרחות.

באופן ייחודי לאילת, ובמטרה לקרב בין החיילים המשתחררים לענף המלונאות בעיר, יצר מרכז הצעירים קשר עם רשתות בתי המלון בעיר לנסות ולמצוא דרך לשלבם במסגרת הסדנא. ואכן, נציגים של מספר רשתות הוזמנו להציג לחיילים את ההטבות, התמריצים והתנאים המועדפים שמוענקים לאלה שמשתלבים בעבודה במלון. בנוסף, נוצר קשר עם בעלי עסקים בעיר אשר תרמו לרווחת החיילים והשאירו לחיילים טעם מתוק וטוב בפה.

הסדנאות הן פרי שיתוף פעולה של מרכז צעירים אילת ביחד עם קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים יוזמת הסדנאות, צה"ל המאפשר לכל החיילים והחיילות שבוע צ'ופר מחוץ לפעילות הסדירה וליחידות הצבאיות שבהן משרתים החיילים, הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון שנתן את חסותו לסדנא וכאמור, קמפוס אילת שאירח את החיילים האילתים בשמחה וברוחב לב.

"אין ספק שלהיות חייל משוחרר באילת יש יתרונות שאין באף מקום אחר", ציינה בסיפוק אורגל קדושי שמואל, רכזת היחידה להכוונת חיילים משוחררים במרכז צעירים אילת.

עוד יצוין, כי בחודש יולי תתקיים סדנת שחרור שנייה ל 60 בני ובנות השירות הלאומי. הסדנא תותאם למאפיינים הייחודיים של השירות הלאומי ותקיף מידע ותכנים רלוונטיים ומותאמים לקבוצה ולאופייה המיוחד, וניכר שלסדנא תהייה משמעות רבה עבור המתנדבים, שקיבלו פרספקטיבה שונה ממה שהייתה להם עד הסדנא. "כעיר המעודדת שירות איכותי ומשמעותי, וכמובן את ערך ההתנדבות והתרומה לחברה, היה חשוב לנו לתת מענה דומה גם למשרתי השירות הלאומי בני העיר, ואני מאמינה שהסדנאות האלה יוטמעו בעיר כמו הסדנאות לחיילים משוחררים", ציינה שרון מיר, מנהלת מרכז הצעירים.

עוד לטובת חיילים משוחררים ותושבי אילת בכלל, יקיים מרכז הצעירים בפעם השנייה, יריד תעסוקה והכשרה מקצועית עירוני. היריד יתקיים ביום רביעי הבא, 6.3.2013 החל מהשעה 18:00, ברחבת מרכז הצעירים סמוך לספרייה העירונית. ביריד יוצעו הצעות עבודה מגוונות, ייעוץ והשמה, מידע על קורסים והכשרות מקצועיות, מידע בנושא תעסוקה וזכויות חיילים משוחררים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד