עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מוקירים את הנשים

מוקירים את הנשים (הגדל)

מוקירים את הנשים

לרגל יום האישה הבינלאומי הוצב פסל נשי במיוחד במעגל התנועה שבין רחובות חטיבת גולני ואילות

השנה החולפת (2012) שהוכרזה על יד ראש העירייה כשנת האישה הייתה שופעת פעילויות למען נשות אילת שהוארו בזרקורים ביחד ולחוד. לצד סדנאות והרצאות, הושם דגש על ספורט נשי והוקמה קבוצת כדורגל נשים וכדורשת אימהות, נערכו סדנאות להגנה עצמית, התקיימו קורסים להעצמה נשית ועוד. גם לאחר שנת האישה ממשיכה יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, מרלן רוזנפלד לשתף פעולה עם ארגוני נשים וגופים עירוניים וליזום פעילויות מגוונות כל שנה, כל השנה.

לרגל יום האישה הבינלאומי שצוין החודש, וכחלק מסיכום שנת האישה הוצב פסל אומנותי המדמה אישה הדוחפת את כדור הארץ ומסמל יותר מכל את כוחה של האישה בחברה. הפסל שיוצר על ידי חברת א.א. תבניות ותצוגה הוצב במעגל התנועה בין רחובות חטיבת גולני ואילות והינו דגם מוגדל של פסל שקיבל ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי מתנה מהרמן הופה, ראש עיריית קאמן, העיר התאומה לאילת מגרמניה. חברת א.א תבניות ותצוגה היא זו שייצרה גם את פסלי השחפים בכיכר רחוב ארגמן ופסלי הג'אז בכיכר נמל אילת. על פיתוח הכיכר אחראית מחלקת גנים ונוף בעירייה, אשר פעלה גם כאן בהתאם למדיניות החיסכון במים והכיכר עצמה חופתה באבנים ודשא סינתטי, המשווים לכיכר מראה יפה ורענן.

בישיבת מועצת העיר האחרונה ולרגל יום האישה הבינלאומי, הציגה יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה בפני חברי מועצת העיר את סיכום שנת הפעילות. "הייתה שנה רצופת פעילויות מתחילתה ועד סופה, בה לקחו חלק גופים וארגונים רבים אשר בפעילותם הדגישו את חשיבות השוויון המגדרי ואת הישגיהן של נשות העיר אילת". ציינה מרלן רוזנפלד.

עם ההכרזה על שנת 2012 כשנת האישה, בטקס הממלכתי לציון 63 שנים לשחרור אילת, נבחרה עו"ד סימה נמיר – יו"ר נעמת אילת, להניף את דגל הדיו. במקביל עוצב מפתח העיר על ידי אומנית אילתית – רוחל'ה בננו ובמסגרת אירועים אלו גם הופק סרט המציג את העשייה הנשית באילת בו השתתפו נשים מובילות בעיר.

במהלך השנה התקיימו פעילויות רבות לעידוד וקידום מעמד האישה בעיר בתחומים שונים: במסגרת קידום ספורט נשים הוקמה קבוצת כדורגל נשים ובמקביל הוקמה ליגת אימהות בכדורשת. בתחום קידום בריאות נשים התקיים הפנינג ספורט נשים, צעדת נשים, הקמת מעגל תמיכה לנשים שהחלימו ממחלת הסרטן בשיתוף פורום מנהיגות נשים ומגוון הרצאות בנושאי בריאות. גם בתחומי העצמה נשית, אומנות ויוזמות נשים נעשו פעולות מרשימות בהובלת רשת המתנ"סים, היחידה לאיכות הסביבה וגופים נוספים, וביניהן: תערוכות נשים באילת, מופע "דרך אישה" של החוויה האתנית, מופע שירים באהבה לנשים במתנ"ס בית רובין, סיפור מסען של נשות האיטי, "מגע נשי"- תערוכה מקורית של נשות מועדון 50+, מפגש עם הסופרת שרה אנג'ל, "הכל בשבילך"- יריד נשים והקרנת הסרט "האישה ששתלה עצים".

פעילות חשובה נוספת כחלק מפעולות למניעת אלימות נגד נשים הייתה קיום שתי סדנאות להגנה עצמית לנשים במועדון דניס הישרדות. זאת לצד הקרנת הסרט "דומא" העוסק באלימות במגזר הערבי והרצאה של אחת מנשותיו של גואל רצון.

כל זאת לצד פעולות העשרה רבות שנערכו במהלך השנה ביניהן: קורס אוריינות פיננסית לנשים, הרצאה של ורדה רזיאל ז'קונט, שמשכה אליה מאות נשים, סדנאות והרצאות במגוון תחומים.

כאמור, לא די בפעילות נשים במסגרת יום האישה וזו נמשכת כל השנה. בעת הזו מקיים המשרד לקידום מעמד האישה בעירייה סקר ואיסוף נתונים הבוחן את מצבן ומעמדן של נשות העיר אילת לצורך המשך פיתוח תכניות לקידום נשים והשגת שוויון מגדרי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד