עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מנכ"לית משרד החינוך – דלית שטאובר, ביקרה במערכת החינוך באילת

מנכ"לית משרד החינוך – דלית שטאובר, ביקרה במערכת החינוך באילת (הגדל)

מנכ"לית משרד החינוך – דלית שטאובר, ביקרה במערכת החינוך באילת ונפגשה עם המנהיגות החינוכית

 

המנכ"לית: "למרות הקשיים בעיר אילת, ההשקעה יוצאת הדופן בחינוך הופכת אותה לעיר מנצחת"

 

מנכ"לית משרד החינוך – דלית שטאובר, ביקרה בשבוע שעבר (ה') באילת. במהלך ביקורה נפגשה עם המנהיגות החינוכית, התרשמה מתוכניות לימוד במערכת החינוך, סיירה בבית ספר "עציון גבר" וסיימה את הביקור במפגש עם כל מנהלות בתי הספר. את ביקור המנכ"לית בעיר ליוו ראש     העירייה - מאיר יצחק הלוי, מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך - עמירה חיים, המשנה למנכ"ל העירייה וראש מינהל שח"ק - ד"ר דרורי גניאל, מנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטוומפקחות משרד החינוך באילת.

ביקור המנכ"לית החל בשעות הבוקר בישיבת עבודה עם ראש העירייה והמנהיגות החינוכית ועם מנהלת המחוז. בפתח הדיון שטח ראש העירייה בפני מנכ"לית המשרד את מאפייניה הייחודים של אילת, ביניהם המרחק, האקלים וקוטנה של העיר כאלמנטים מהותיים הדורשים הקצאת תקציבים ייחודים לעיר אילת. עוד ציין ראש העירייה את תקציב העירייה המוקצה בכל שנה לחינוך, באופן שאינו פרופורציונאלי ואינו מקובל באף רשות אחרת.

 

 

בהקשר זה שב וביקש ראש העירייה להפעיל משמעותית את התקנה המיוחדת לאילת שאושרה בשנת 1996 ואשר התייחסה לאפיוניה הייחודיים של העיר אילת. "דרך תקנה זו ניתן להזרים משאבים לטובת מערכת החינוך" ציין ראש העירייה. בעניין התקנה, יצוין כי בשנת 1995, שעה ששימש ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי כסגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, התקבלה החלטה ע"י שר החינוך דאז - הפרופ' רובינשטיין ומנכ"ל המשרד דאז, ד"ר שושני שמשון, להכיר במיוחדותה של מערכת החינוך באילת ובגין זאת אושרה תקנה מיוחדת לאילת.

 

עוד עלה עניין הבגרויות. על אף שלדידו של ראש העירייה נתוני הבגרות אינם חזות הכל, כל שכן במערכת המשקיעה משאבים רבים בתלמידיה, הדגיש בפני המנכ"לית, כי המערכת בודקת את עצמה ופועלת בכל דרך להעלות את שיעור אחוז הזכאים לבגרות לצד העלאת שיעור ההתמדה.

 

בעניין זה ציין ד"ר דרורי גניאל, כי אחוז הנשירה באילת עומד על 3% אל מול שיעור של 9% שהיה לפני פחות מעשור. עוד ציין ד"ר גניאל, כי העיר אילת מתמודדת עם בעיה שלא קיימת באף רשות אחרת והיא קליטת תלמידים במהלך השנה. "השנה נקלטו עד היום 100 תלמידים חדשים, מתוכם 57 בבתי הספר העל יסודיים. עם כולם נעשית עבודת קליטה טובה" ציין ד"ר גניאל והדגיש גם את עניין חסרי בחינת בגרות אחת, אשר מושכים מטה את שיעור אחוז הזכאים. בעניין זה עדכן ד"ר גניאל, כי לאחרונה, פנה מינהל שח"ק בראשותו ל – 22 תלמידים שהינם חסרי בחינת בגרות אחת, בהצעה להיבחן עליה, חלקם שהתגייסו סרבו והשאר לא גילו עניין, גם לא הוריהם. תלמידים אלה מהווים 5% מהניגשים לבגרות שאלמלא היו נבחנים, היו מעלים ב – 5% את אחוז הזכאים לבגרות. עוד עדכן ד"ר גניאל על מרכזי סיוע לבגרויות שנפתחו השנה בבתי הספר כפעולה משלימה, שתכליתה להעלות את שיעור הזכאים לבגרות. בפועל נפתחו 36 קבוצות לימוד במגוון מקצועות עבור תלמידי כיתות י-י"ב בשלושת בתי הספר, בהיקף כולל של 1,300 שעות לימוד.

 

 

מנכ"לית המשרד ציינה שמספר תלמידי השכבה בעיר אילת אל מול כמה בודדים שלא ניגשו/סיימו בחינת בגרות אחת, משפיעים דרמטית על אחוז הזכאים לבגרות ביישוב, לכן לא ניתן להשוות בין אחוז הזכאים באילת לאחוז הזכאים בעיר אחרת.

 

"המערכת באילת היא מערכת המציגה הישגים ערכיים ולימודיים, מערכת שזכתה בשני פרסי חינוך ולכן אנו משקיעים בה" ציינה מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, עמירה חיים.

 

עוד עלה עניין גיוס המורים ותחזוקת המורים, בדגש על סל ההטבות. בסיכום הישיבה, שב ופנה ראש העירייה למנכ"לית, בבקשה להעלות את עניין החינוך באילת לוועדת החינוך, בדגש על התקנה המיוחדת לאילת וגיוס המורים לאילת, ומשם יועברו המלצות הועדה לצוות השרים לענייני אילת בראשות ראש הממשלה. המנכ"לית ציינה, כי תפעל בעניין מושם ההשקעה הרבה הנעשית באילת ומשו החשיבות בחיזוק אילת כעיר הפריפריאלית ביותר.

 

לאחר הפגישה המשיכו לביקור בבית ספר "עציון גבר", בניהולה של עינת חרמוני, בו מושם דגש על איכות סביבה. המנכ"לית והצוות צפו בתצוגת אופנה, בה הציגו התלמידים פרטי לבוש שיצרו מחומרים ממוחזרים, כמו סרטי קלטות, כפיות וניירות. סיירו בפינת החי של בית הספר ובפינת התרפיה בנגרות. "הסביבות הלימודיות והפדגוגיות חדשניות ומעוררות השראה" ציינה המנכ"לית. 

  

את ביקורה סיימה המנכ"לית במפגש עם מנהלות בתי הספר, שנערך במרכז פסג"ה. "המציאות המקומית מייחדת את הניהול וההתנהלות שלכם כעיר וכמערכת חינוך. יש כאן בצוות תחושה של  שייכות וגאוות יחידה" שיבחה המנכ"לית את ראש העירייה וכל העוסקים במלאכת החינוך. "התרשמתי ממהלך עירוני של סביבות לימודיות. מבנים בני עשרות שנים שזוכים לתחזוקה נאותה, סביבה פדגוגית שמדברת עושר של תכניות ופעילויות, היבטים חברתיים, פיתוח לאחריות גבוהה ללמידה ורוח המפקד, הם הסיבה שהעיר זכתה בפרס החינוך היוקרתי" ציינה המנכ"לית והוסיפה: "השקעת הרשות המקומית בחינוך היא עצומה ורמת השירות שהעיר נותנת גבוהה מאוד. הילדים מדברים מצוינות ושאיפות גבוהות והם יגיעו לשם".

 

 

בתום הביקור, מיהרה המנכ"לית להעלות לפייסבוק שלה פוסט בו כתבה: "היום התקיים סיור מקצועי באילת. אילת זכתה בשנה שעברה בפרס החינוך היישובי על השקעה יוצאת דופן בחינוך. אילת מתמודדת עם אתגרים בתחום החינוך הנובעים מייחודה כעיר הדרומית של ישראל, המרוחקת מישובים אחרים ונמצאת 360 ק״מ ממרכז הארץ. מורים, אני קוראת לכם לבוא לעבוד באילת! לאילת יש צורך במורים בכל המקצועות ובכל הגילאים. המורים שיצטרפו ייהנו מתמריצים כלכליים וממימוש אתגר ציוני במערכת חינוך איכותית המשרתת אוכלוסיות מגוונות ומאתגרות. באילת קיימים פורומים מקצועיים תומכים ומינהל חינוך מקצועי ומחויב. באילת שלוחה אקדמית של אוניברסיטת בן גוריון ושלוחה של מכללת לוינסקי ותוכלו ללמוד לתארים מתקדמים. אילת היא לא רק נופש, ים ומקום לחופשה. באילת ניתן להשתלב מקצועית ולממש שליחות חינוכית וציונית".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד