עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

גם אילת תכבה את האור בשעת כדור הארץ

גם אילת תכבה את האור בשעת כדור הארץ (הגדל)

 גם אילת תכבה את האור בשעת כדור הארץ

 

העיר אילת ויישובי חבל אילות יצטרפו גם השנה ל - 26 ערים המשתתפות בפרויקט "שעת כדור הארץ", שיתקיים מחר, יום שני, ה –22.4.2013 ויכבו את האור בשעה 20:30 למשך שעה אחת כאקט סמלי, שמטרתו להעלות את המודעות להתחממות כדור הארץ. המסר: כל אחד יכול לנקוט פעולה פשוטה לחיסכון בצריכת האנרגיה ובכך לצמצם את הפגיעה בכדור הארץ.

 

זו השנה הרביעית שהעיר אילת ויישובי הערבה מצטרפים לפרויקט ההחשכה המתקיים זו השנה השישית בארץ. במהלך השעה, יתבקשו התושבים להחשיך את האור בבתיהם ובבתי העסק המסחריים ברחבי העיר. פעולה סמלית זו נועדה להעלות את המודעות הציבורית להתחממות כדור הארץ, ולהמחיש כיצד צריכה מבוקרת של אנרגיה יכולה לסייע בהפחתת ההתחממות. חשוב לציין, כי תאורת הרחוב ותאורה במקומות ציבוריים היכולה להשפיע על בטיחות הציבור, כולל שירותי חירום – לא תכבה!!!

 

 

להגברת המודעות בנושא יתקיים קמפיין הסברתי נרחב בכל אמצעי התקשורת המקומיים, כולל איגרת אישית בצירוף נר, אשר חובר לאיגרת על ידי מרכז התעסוקה השיקומי "מיוחד". האיגרת הופצה ל – 10,000 תלמידי מערכת החינוך, כולל פעילות הסברתית בכיתות. עוד נעשתה פנייה ישירה לבתי המלון, מרכזים מסחריים, מסעדות ועוד. גם השנה תיעשה הפעילות בשיתוף המועצה האזורית חבל אילות, המעודדת את ההתייעלות האנרגתית באזור.

 

יעל אדרעי – רכזת קיימות ביחידה האזורית לאיכות הסביבה, המפיקה  את הפרויקט זו השנה הרביעית ציינה, כי מדי שנה גדלה המודעות של התושבים ושל בעלי העסקים לנושא, והתחושה היא שרמת שיתוף הפעולה מצד כל הגורמים בעיר עולה! 

לצד הפעילות ההסברתית והפרסומים הנרחבים בנושא, פנה ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי למנכ"לי בתי המלון בעיר בקריאה לכבות את התאורה ההיקפית  ואת התאורה בשטחים הציבוריים שלהם למשך שעה אחת. בנוסף פנה ראש העירייה לתושבים להצטרף ל"שעת כדור הארץ" כחלק מהמאבק בהתחממות הגלובלית, לכבות את האור בשעה המיועדת בבתיהם ולתרום בכך תרומה חשובה לצמצום המשאבים ולחסכון באנרגיה. "כעיר שהכריזה על עצמה כעיר הסולארית הראשונה בישראל ופועלת נמרצות בשיתוף המועצה האזורית חבל אילות למימוש החזון, שעת כדור הארץ נושאת מסר גלובלי רב עוצמה של שינוי הנמצא בידי כל אחת ואחד מאתנו" ציין ראש העירייה והוסיף: "אני רואה חשיבות רבה בהירתמות כל הקהילה, בתים פרטיים ובתי עסק כאחד למאמץ המשותף להציל את כדור הארץ, גם אם מדובר באקט סמלי לו כולנו נדרשים".

 

באותו היום (22.4) בו תתקיים שעת ההחשכה וכחלק מהגברת המודעות להפחתת פליטת גזי חממה יתקיים בשעה 18:00 בפארק השחמון, אירוע סביבתי – חוויתי לכל המשפחה. בתוכנית: סדנאות יצירה בשימוש חוזר, הפעלות וחידונים שיועברו ע"י מדריכי החברה להגנת הטבע, בניית קיר פסיפס מבקבוקי פלסטיק, טקס הורדת השלטר במעמד ראש העירייה-מאיר יצחק הלוי ומנהל חברת חשמל באילת-מיכה בן דוד, מופע מרהיב של תיאטרון "האור" המשלב מייצגי אור אנושיים, מוסיקה ותנועה באמצעות דמויות ענק מוארות, סדנת נגינה על בקבוקים ותיפוף על הגוף ועוד.

 

ביום שני, אני ואתה נכבה את האור לשעה ובכך נצטרף למאבק בהתחממות הגלובלית.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד