עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שעת כדור הארץ

שעת כדור הארץ (הגדל)

שעת כדור הארץ: מתוך 96 מגה וואט שנחסכו בכל הארץ 1.8 מגה וואט נחסכו באילת

 

בשעה 20:30 בדיוק, כיבו רבים מתושבי העיר אילת את האור במסגרת שעת כדור הארץ, כאקט סמלי שמטרתו להעלות את המודעות להתחממות כדור הארץ.

המסר: כל אחד יכול לנקוט פעולה פשוטה לחיסכון בצריכת האנרגיה ובכך לצמצם את הפגיעה בכדור הארץ. על פי נתוני חברת חשמל, נחסכו בכל הארץ, 96 מגה וואט, מתוכם נחסכו באילת 1.8 מגה וואט, המהווים כ – 2%, כפול מיחסה של העיר אילת במדינת ישראל העומד על 1%. ביחידה האזורית לאיכות הסביבה הביעו שביעות רצון מהנתון המרשים.

 

גם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי הביע סיפוק מהשיפור בהיענות של תושבי העיר אילת וציין, כי היעד הוא להמשיך ולשפר בשנה הבאה. "כעיר שהכריזה על עצמה כעיר הסולארית הראשונה בישראל ופועלת נמרצות בשיתוף חבל אילות למימוש החזון ולהפיכת האזור לעמק השמש, נושאת שעת כדור הארץ - מסר גלובלי רב עוצמה של שינוי הנמצא בידי כל אחת ואחד מאתנו" ציין ראש העירייה והוסיף: "אנו באילת פועלים לקדם קיימות ושמירה על הסביבה במיחזור, בחינוך, בשמירה על המפרץ, בניצול אנרגיה מתחדשת, במחקר ואקדמיה, בתעשייה ובתיירות והנושא הוטמע בקרב תושבי העיר".

זו השנה הרביעית שהעיר אילת ויישובי הערבה מצטרפים לפרויקט ההחשכה המתקיים זו השנה השישית בארץ. במהלך השעה, התבקשו התושבים להחשיך את האור בבתיהם ובבתי העסק המסחריים ברחבי העיר.

 

עוד כחלק משעת כדור הארץ, נהנו מאות מתושבי העיר מאירוע סביבתי – חוויתי לכל המשפחה, שכלל: סדנאות יצירה בשימוש חוזר, הפעלות וחידונים שיועברו ע"י מדריכי החברה להגנת הטבע, בניית קיר פסיפס מבקבוקי פלסטיק, טקס הורדת השלטר במעמד, מנהל חברת חשמל באילת-מיכה בן דוד, מופע מרהיב של תיאטרון "האור" המשלב מייצגי אור אנושיים, מוסיקה ותנועה באמצעות דמויות ענק מוארות, סדנת נגינה על בקבוקים ותיפוף על הגוף ועוד.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד