עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ערים תאומות גם באמנות

20/05/2013
ערים תאומות גם באמנות (הגדל)

ערים תאומות גם באמנות

לצד ביאנלה לאמנות בה השתתפו 100 אמנים מאילת והסביבה התקיימה תערוכה בשיתוף אמנים מקאמפן שבהולנד - עיר תאומה לאילת

 

אלפי תושבי העיר ואורחיה פקדו את הביאנלה השנייה, לאמנות שנערכה בחג השבועות ברחבת מוזיאון "אילת עירי", גלריית האמנים והפארק שמעל. 100 אמנים מאילת, הערבה וצפון הארץ הציגו מגוון של יצירות אמנות: ציור, צילום, פיסול, עיצוב תכשיטים ועוד, ב 15 גלריות פתוחות, אשר הוצבו בפארק המרכזי. את תערוכת האמנות ליוו יריד אמני רחוב, שלישיית זמרות אקפלה, רקדני נשף, צמד כנרים דמויות פסלים חיים, שירה בציבור ויריד אמנים.

למחרת היום (יום חמישי) נערך טקס פתיחת הגלריה המחודשת בניהולו של אמיר אלקיים, אשר שופצה, שודרגה וחשפה פעילות חדשה שתתקיים החל מעתה בגלריה – תערוכות מתחלפות.

את חידוש הגלריה פתחה תערוכה של אמנים ויוצרים מובילים מאילת ומהצפון וביניהם: יולנדה אנטל, עם תערוכה יוצאת דופן, מגדה ווטס, אשר את פסליה הציגה ברחבי העולם ועתה גם באילת, קלר מזרחי וסילבי פרי בציורים עוצרי נשימה, יורם אורון, פסל ויוצר אשר הגיע לאילת, התאהב והשתקע בה, מציג אמנות פיסול ייחודית ושני אמנים אורחים מרמת הגולן דיאגו גולדפרב וגד פרנק פסל מקיבוץ יפתח .

תערוכת האמנים תמשך חודש ימים עד ה - 15.6.2013 ובעוד חודש תוחלף התערוכה לחודש נוסף בה יציגו אמנים נוספים מאילת וממקומות שונים בארץ. התערוכה המתחלפת, במסגרתה יוכלו המבקרים גם להיפגש עם האמנים לשיח והיכרות, הינה חלק ממגמת השינוי שמוביל אמיר אלקיים, שמונה לאחרונה כמנהל האמנותי של הגלריה.

לפתיחה החגיגית הצטרפו גם 12 אמנים מהעיר קאמפן שבהולנד – עיר תאומה לאילת, שהתארחו באילת במסגרת חילופי משלחות.

 

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי ציין: "העיר אילת התברכה במשאבי טבע נפלאים המקנים לה ייחודיות ומיוחדות. לצד אלה, התברכה אילת בעושר תרבותי בתחומים שונים: במוסיקה, באמנות, בתיאטרון, בספרות ועוד. העושר התרבותי שהולך ומתעצם בעירנו הוא תוצר של אמנים אילתים רבים וטובים לצד מגוון אירועי תרבות שמארחת העיר אילת ובכללם פסטיבלים מוסיקליים בינלאומיים, כנסים, הצגות ומופעים" והוסיף: "הביאנלה השנייה באילת בניהולו האמנותי של אמיר אלקיים ובהשתתפות כ-100 אמני אילת והסביבה, מהווה נדבך חשוב בהוויה התרבותית העירונית המשתבחת עם השנים". באותה נשימה הודה ראש העירייה לתאגיד התיירות של אילת על הפקת הביאנלה וברך על הקשר האמנותי בין שתי הערים התאומות שלכל הדעות יעזור לפיתוח היצירה באילת, החינוך והאמנות. גם ג'קי פרי-גל, קונסול הכבוד של הולנד באילת וטום קופר מקאמפן, שהינו צייר וגם יו"ר קאמפן-אילת, ברכו על הפעילות בין הערים התאומות.

 

לצד ההשתתפות בתערוכה, ביקרו האמנים מקאמפן, במרכז ללימודי השואה באילת, בריף הדולפינים ובמצפה התת ימי, וביום שבת האחרון, הקימו פסל סביבתי על גבי העצים בגן פרדקין, כאות אמנותי לפעילות משותפת של אילת וקאמפן. השבוע המשיכו האורחים לירושלים לביקור ביד ושם ובמוזיאון ישראל.

קשרי הערים התאומות לאילת הולכים ומתהדקים בתחומים רבים, ביניהם: מוסיקה, תיירות, חינוך, אומנות ועוד וכוללים חילופי משלחות, ביקורים, מופעים ותערוכות משותפים ועוד.

בשנים האחרונות, התבצעו חילופי משלחות של אמנים (11 אמנים מקאמפן ביקרו באילת וכביקור גומלין ביקרו 13 אומני אילת בקאמפן). בנוסף ארחה העיר לפני שנתיים, בני נוער מהעיר קאמפן – 12 בנות של להקת המחול בקאמפן. בנות הלהקה התארחו בבתי תלמידי הקונסרבטוריון והעלו ביחד מופע משותף וגם ביקור זה כלל ביקור גומלין.

בקרוב תצא משלחת אמנים מאילת בראשה יעמוד, אמיר אלקיים לביקור גומלין בקאמפן ויתארחו בבתי האמנים שביקרו באילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד