עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

"צומחים מחוץ לקופסה"

3/06/2013
"צומחים מחוץ לקופסה" (הגדל)

"צומחים מחוץ לקופסה"

 

כנס סיכום שנת הפעילות של מרכז פסג"ה.

מאות צוותי חינוך, תלמידים והורים, הגיעו בשבוע שעבר (ד') לכנס סיכום שנה של מרכז פסג"ה, המרכז לפיתוח סגלי הוראה, שנערך באשכול הפיס. הכנס נפתח בתערוכה דינמית יוצאת דופן, בה הציגו תלמידי תוכנית "אמירים" לטיפוח המצוינות, מכל בתי הספר, מיצגים שהיוו שיא של למידה שנתית, ביניהם: תצוגת אופנה מבגדים ממוחזרים, שימוש חוזר במי המזגנים לטובת טפטפות רוח בפינת החי ובחממות בית ספר "עציון גבר", מכבסת מילים שהציגו תלמידי בית ספר "צאלים" (איך להעביר מסר בלי שימוש במילים בוטות על פי תורת הרטוריקה), "בול אלמוג" שזכה במקום הראשון בתחרות בולים ארצית מבית היוצר של תלמידי בית ספר "אלמוג", תערוכת צילומים שהציגו תלמידי בית ספר "גלים", תוצרים של "מה נשתנה", פרי יצירת תלמידי בית ספר "היובל", "עולם המחר" שהציגו תלמידי בית ספר חב"ד ועוד רבים וטובים.

בכל שנה מסכם מרכז פסג"ה העוסק בתהליכי הפיתוח המקצועי של כלל עובדי ההוראה בעיר ובאזור הערבה את שנת הפעילות, בכנס הכולל תערוכת תוצרים של אנשי חינוך המתפתחים מקצועית במסגרות הלמידה השונות ובהרצאה. "הכנס מהווה במה לעשייה החינוכית של עובדי ההוראה, מאפשר למידת עמיתים בין המוסדות הפועלים בעיר ובאזור הערבה, מעצים את העוסקים במלאכת החינוך יומם וליל ובעיקר מאפשר שותפות ושיתופיות" ציינה רונית בית הלחמי, מנהלת מרכז פסג"ה והוסיפה: "השנה בכנס "צומחים מתוך הקופסה" בחרנו לתת את הבמה לתכניות מצוינות בדגש על הכלת התלמידים".

תערוכה דינמית, חשפה תוצרים של כלל בתי הספר היסודיים בעיר במסגרת תכנית "אמירים" הפועלת, זו השנה השלישית בכל בתי הספר היסודיים, במטרה לטפח מצוינות בקרב תלמידים ולהעצים את ייחודיותו של כל מורה השותף בתכנית. התכנית מתקיימת בפיקוח של אגף מחוננים ומצטיינים, בשיתוף ובתמיכה של עיריית אילת, אגף החינוך במינהל שח"ק, בהדרכתה של אורנית גולדשטיין, בבתי הספר ובקורס התפתחות מקצועית במרכז הפסג"ה.

 

במסגרת התכנית חקרו תלמידי בתי הספר נושאים שונים, אשר הוצגו בתערוכה, כמו: שינוי תרבות צריכת הניילונים בעיר, זהויות שונות לאדם, מורשת ומסורת יהודית ישראל, תרומה לקהילה, עולם המחר, המצאות בתחום הקיימות ואיכות הסביבה, גינה אקולוגית, מורשת ישראל ומורשת העיר אילת.

עוד בתערוכה הציגו הגננות את ערך המצוינות כאורח חיים בגן הילדים. הגננות, אשר מקבלות את ילדי העיר ומשלבות אותם לראשונה במסגרת פורמלית של מערכת החינוך, מטפחות ומספקות את התנאים הרלוונטיים להתפתחותם של הילדים. לצורך כך, מעמיקה הגננת את הידע וההכרות עם חוויות רגשיות, חברתיות ולימודיות ומטפחת סביבת למידה חוויתית עבור ילדי הגן את התהליך הזה מכנות הגננות "מחוויה להוויה".

"התערוכה טמנה הפתעות רבות בדרך: שלושה בתי ספר הפתיעו בפלאש מוב - ילדים שהעבירו מסרים ערכיים. מסרים נוספים הועברו באופן ויזואלי ובעזרת ילדי בתי הספר שסיפרו על תהליך הלמידה שעברו ותארו את החוויה הטמונה בו,  כך הפכה התערוכה לדינמית, שונה ומעניינת יותר" סיפרה בית הלחמי. "ואם כבר בלמידה אנו עוסקים, לא ויתרנו על הרצאה ייחודית מפי המרצה שירלי יובל –יאיר. שירלי היא פסיכולוגית קלינית, זמרת ומנגנת, סופרת ומשוררת ילדים. ההרצאה עסקה בפסיכולוגיה חיובית תוך שירה ונגינה, הומור ומשחק, מחקר וסיפור ובעיקר טיפים יישומיים להכלת הילדים בבית ובכיתה. שירלי הצליחה לגעת בקהל ולהזכיר לו שחשיבה חיובית היא כלי נהדר להכלה ובכלל להצלחה!" סיכמה בית הלחמי.

"שנת הפעילות בפסג"ה קידמה מספר יעדים חשובים ביניהם: תחום התקשוב, תהליכי חקר, קידום הישגים במקצועות הליבה, יעד ההכלה, מנהיגות חינוכית ועוד. בחינוך הקדם יסודי הושם דגש על לימוד בדרך החוויה- כל אלה מעידים על החשיבה המוקפדת של פסג"ה למתן מענה לצרכים של השטח ועל השאיפה להובילם לפסגות גבוהות" ציינה מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך בעירייה. עוד הצטרפו לברכות, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מפקחת בתי הספר היסודיים מטעם משרד החינוך – בת אל כספי והמפקחת על גני הילדים – גילה נחמני.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד