עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שמונה בתי עסק נסגרו במהלך מבצע אכיפה משולב רחב היקף

9/06/2013
שמונה בתי עסק נסגרו במהלך מבצע אכיפה משולב רחב היקף (הגדל)

 שמונה בתי עסק נסגרו במהלך מבצע אכיפה משולב רחב היקף

מבצע אכיפה משולב רחב היקף כנגד בתי עסק הממוקמים בשכונות מגורים, התקיים בשבוע שעבר (ד') בהובלה של מפקד משטרת מרחב אילת – נצ"מ רון גרטנר ובהשתתפות כוחות משטרה וגורמי אכיפה של עיריית אילת מתחומי רישוי עסקים, תברואה, רישוי ופיקוח. במסגרת המבצע חסמה המשטרה צירים ראשיים בשכונות מגורים, במהלכן נבדקו 72 מסתננים מתוכם עוכבו 16 מסתננים לצורך זיהוי ופעילות של רכז המודיעין במשטרת המרחב. עוד במסגרת המבצע, פקדו שוטרי המבצע ופקחי העירייה 13 עסקים, חלקם מנוהלים על ידי מסתננים וחלקם מנוהלים על ידי תושבי אילת,    8 עסקים מהם נסגרו, בגין מכירת אלכוהול לאחר השעה 23:00 ואי קיום תנאי רישיון עסק.

 

בפורום אכיפה שהתקיים בבוקרו של יום המבצע, הנחו ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ומפקד מרחב אילת את הגורמים, לפעול ברגישות ובנחישות. "אנו מוקיעים אלימות מכל סוג שהוא, אך נדרשים לאכיפה בכל דרך ובכל עת" ציין ראש העירייה והוסיף: "חשוב שידעו המעסיקים ומשכירי המבנים, כי הם עושים מעשה שלא עוזר לעיר. ככל שיוטב למסתננים השוהים בעיר, זה ידרבן אותם להישאר. נעשה כל שלאל ידינו על מנת לדלגם למתקני השהיה או טוב יותר להחזירם למולדתם ובכך להשיב את השלווה ואיכות החיים לתושבי העיר".

 

בתדרוך שערך נצ"מ גרטנר לכוחות בטרם היציאה למבצע, ציין "זוהי המשכה של פעילות משותפת עם העירייה, שמטרתה סגירת אותם המקומות בהם שותים המסתננים לשוכרה , דבר המהווה מחולל לאירועי אלימות. נמשיך לשמור על ביטחון תושבי העיר".

 

למחרת המבצע (ה') ערך קצין האג"מ, שיטור וקהילה במשטרת המרחב - רפ"ק טירן יהוד, שימועים לארבעה בתי עסק שמכרו אלכוהול ללא היתר, וניהלו את עסקם ללא רישיון עסק הנדרש בחוק. בתום השימועים הוטלו הגבלות על פתיחת בית העסק.  בנוסף, זומנו שני בעלי עסק לשימוע בפני גורמי רישוי עסקים בעירייה מאחר שפעלו, ללא רישיון עסק בניגוד למתחייב בחוק רישוי עסקים, תקנותיו וצוויו, תוך סיכון בטיחות ובריאות הציבור. עסק אחד הינו מספרה, אשר נוהלה בתנאי תברואה ירודים בניגוד לתקנות רישוי עסקים (תנאי תברואה נאותים לעסקים לא רפואיים לטיפול בגוף האדם), התשנ"ג-1992. עסק שני, הינו סנוקר.

 

עוד במסגרת המבצע התקיים תהליך זיהוי ומיפוי של המסתננים, אותו מבצעת משטרת המרחב כדרך קבע, במטרה לזהות ולמפות את כל המסתננים השוהים בעיר. ראוי לציין, כי על פי הנתונים של רשות האוכלוסין וההגירה, שוהים באילת 5,000 מסתננים, כאשר רק בשנה שעברה יצאו מאילת יותר מ 1,500 מסתננים. בשנת 2011 הסתננו 16,851 מסתננים, בשנת 2012 נכנסו 10,322 וברבעון הראשון של שנת 2013 נכנסו 18 מסתננים.

 

מפקד מרחב אילת – נצ"מ רון גרטנר, ציין את שיתוף הפעולה של משטרת מרחב אילת ועיריית אילת באמצעות יחידת השיטור העירוני, בצמצום מעורבות המסתננים בפלילים, במיפוי וזיהוי של כל המסתננים ובאכיפה כנגד עסקים בלתי חוקיים. לדברי מפקד משטרת המרחב, יש ירידה משמעותית במעורבות בפלילים, וישנו מספר מועט של עסקים, כולם מזוהים ומפוקחים, כמו גם זיהוי של כל המסתננים השוהים באילת באמצעות פרויקט זו"ם שמפעילה המשטרה, שתכליתו כאמור זיהוי על ידי טביעות אצבע.

ראוי לציין, כי פעילות זו, הנה המשך לביקורות רבות אותן עורכים שוטרי המרחב ופקחי העירייה בקרב אותם עסקים, על מנת לאתר ליקויי בטיחות ואכיפה כנגד אי יישום תנאי רישוי, בטיחות ותברואה העלולים לסכן את שלום הציבור. אכיפה זו תימשך בכל התחומים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד