עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מקדמים עניינים ביטחוניים

17/06/2013
מקדמים עניינים ביטחוניים (הגדל)

מקדמים עניינים ביטחוניים

כחלק מקידום עניינים ביטחוניים הנוגעים לעיר אילת, נפגש בשבוע שעבר ראש העירייה עם אלוף פיקוד הדרום - האלוף סמי תורג׳מן, שביקר באילת, כחלק מסיורים שמבצע במחוז שבפיקודו. לאחר מכן, נפגש ראש העירייה עם סמנכ"ל משרד הביטחון – בצלאל טרייבר.

 

בין הנושאים שעלו בדיונים: עניין הגדר המערבית, שהוכחה כיעילה מאוד בטיפול נגד תופעת ההסתננות. בעניין זה ראוי לציין, כי מנתוני רשות האוכלוסין וההגירה עולה, כי בחודש מאי 2013 נרשמה כניסתם של שני מסתננים, לעומת 2,031 מסתננים שנכנסו בחודש מאי אשתקד. 


עוד עלה עניין מיקומה של סוללת כיפת ברזל והיערכות נכונה להפעלת מערכת ההתראה בעיר, שיבטיחו את שלומם וביטחונם של תושבי העיר. נושא נוסף שעלה הוא עניין בסיס חיל הים, התכנסות ושיפוץ. בעניין זה בישר סמנכ"ל משרד הביטחון, כי התקבלה הסכמה עקרונית של הגורמים, לאחר מאמצים ולחצים שהפעיל ראש העירייה, להעתקת החלק המערבי של בסיס חיל הים לחלק המזרחי ובתוך כך פינוי החלק המערבי לבינוי בהתאם לתב"ע. עוד אישר הסמנכ"ל לבקשת ראש העירייה, תקציב של 200,000 ₪ לטובת שדרוג וטיפוח גדר בסיס חיל הים. באשר לטיפול אסתטי הנדרש גם בבסיס הנ.מ בכניסה לעיר, תואם לבקשת ראש העירייה סיור עם כל הגורמים הרלוונטיים לקראת סוף חודש זה, במסגרתו יוחלט על דרכי ביצוע.

 

עוד עלה העניין של בניית שכונות למגורים עבור אנשי קבע כמו גם לימודים אקדמיים עבורם, כל זאת במטרה להשאירם בעיר. שני הגורמים ציינו, כי הם רואים עין בעין עם ראש העירייה את הצורך להקים שכונת מגורים עבור אנשי קבע באילת וכי יפעלו לקדם את העניין כמו גם הכשרת מסלול ללימודים אקדמיים עבור אנשי קבע בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. 

ראש העירייה עדכן את הגורמים בתוכנית לבניית מרכז חירום עירוני וציין לשבח את שיתוף הפעולה עם כל גורמי החירום, שמסייע לתחושת הביטחון בקרב התושבים ובתוך כך להשבחת איכות חייהם. 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 בימי שישי וערבי חג 09:00-15:30 וביום שבת 09:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד