עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בחודשי הקיץ תגביר העירייה את הפיקוח והאכיפה

30/06/2013
בחודשי הקיץ תגביר העירייה את הפיקוח והאכיפה (הגדל)

בחודשי הקיץ תגביר העירייה את הפיקוח והאכיפה

 

כמידי קיץ, לצד הפעלת תוכנית "קיץ בטוח באילת", הנותנת מענה ייחודי, טיפולי ואטרקטיבי למילוי שעות הפנאי של בני הנוער מאילת ומחוצה לה, תגביר העירייה את פעולות הפיקוח והאכיפה למען שמירה על הסדר הציבורי ועל שלומו, ביטחונו ואיכות חייו של הציבור, תושבים ותיירים.

 

יחידות הפיקוח והאכיפה, ביניהן השיטור העירוני, המורכב מיחידת הפיקוח העירוני ויחידת שיטור, יפעלו במשולב ברחבי העיר תוך מתן דגש על תחום עבירות איכות חיים, מטרדי רעש, אלימות, התנהגות אנטי חברתית, ואכיפה נגד עישון במקומות ציבוריים. לצד עבודת השיטור העירוני המשולב, יפעל הפיקוח העירוני מידי יום עד השעה 23:00. סיירת תיירות תפעל גם היא כמידי קיץ עד השעות הקטנות של הלילה ותיתן מענה באזור התיירות בדגש על שמירת הסביבה החופית ובכלל זה רעש, ניקיון, שמירה על הסדר, אכיפה מוגברת במתחם הרוכלים ובמוקדי הבילוי. סיירת התיירות תעבוד בשילוב ובשיתוף פעולה עם משטרת התיירות הפועלת בטיילת ואחראית על מערך המצלמות המוצב בה. גם השנה יוצב למשך כל חופשת הקיץ שומר בגשר קול, על מנת למנוע את הקפיצות מהגשר.

 

גם בקיץ זה, כפי שמתבצע לאורך כל השנה, תמשיך העירייה בשיתוף עם משטרת המרחב, את האכיפה כנגד תופעות של הקמות רעש וונדליזם בפארקים ציבוריים בסמוך למקומות מגורים ובתוך מוסדות החינוך. בני נוער, אשר ייתפסו מקימים רעש, מלכלכים את הסביבה וגורמים הפרעה לסדר הציבורי ומטרד לתושבי האזור, יעוכבו לתחנת המשטרה, הוריהם יזומנו לתחנה ויקבלו במקום ברירת קנס בסך 730 ₪ בגין עבירה על חוק העזר העירוני לאילת – הקמות רעש.

 

במהלך הקיץ, יושם דגש על אכיפה כנגד תופעת השכרת וילות לטובת קיום מסיבות ואירועים והשכרות יומיות הגורמים למטרדי רעש סביבתיים קשים ומפרים את שלוותם של תושבי שכונת המגורים. בהתאם להנחיית ראש העירייה, ינקטו גורמי האכיפה בכל האמצעים העומדים לרשותם, לרבות פירוק רמקולים במקום, ברירת קנס ועד הגשת כתב אישור כנגד שימוש חורג במבנה מגורים. במקביל ממשיכה העירייה בפעילות פיקוח ואכיפה מוגברים כנגד בתי עסק הגורמים בפעילותם מטרדי רעש סביבתיים.

 

אכיפה מוגברת תהיה גם בגין חוק המאבק בתופעת השכרות (הוראת שעה ותיקון חקיקה),   התש"ע-2010, לפיו חל איסור שתייה או החזקה של משקה אלכוהול בכלי שאינו סגור במקום ציבורי, ואיסור על קנייה עבור קטין או אספקת אלכוהול לקטין (המתווסף לאיסור הכללי למכור לקטין). וכן אכיפת תיקון מס' 29 לחוק רישוי עסקים בדבר שעות מכירת אלכוהול, לפיו חל איסור על מכירה, הגשה ואספקה של אלכוהול משעה 23:00 עד 06:00.

 

לצד האכיפה תפעל כבשגרה, סיירת ההורים. מתנדבי הסיירת יפעלו במוקדי הריכוז של הנוער ברחבי העיר, לאיתור בני נוער שבחרו לשתות אלכוהול, תוך יצירת דיאלוג מכיל, מחזק ולא שיפוטי, במטרה לאפשר לבני הנוער לראות את הצד המסוכן שבשתיית האלכוהול. 

 

עוד יצויין שברחבי העיר פרוסות כבר קרוב ל-70 מצלמות, בפארקים המרכזיים, במרכז התיירות, לאורך הטיילת וכן במוסדות החינוך ברחבי העיר. כל מצלמות האבטחה מחוברות למוקד 106 של העירייה המהווה גם מרכז שליטה ובקרה הפועל 24 שעות ביממה.

 

הגברת הפיקוח והאכיפה כאמור תבטיח שמירה על הסדר ואת שלומם וביטחונם של תושבי אילת ומאות אלפי הנופשים הפוקדים את העיר אילת בחודשי הקיץ.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד