עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אטרקציה עירונית - מזרקה מוזיקלית כחלק מהפארק המרכזי

23/07/2013
אטרקציה עירונית - מזרקה מוזיקלית כחלק מהפארק המרכזי (הגדל)

אטרקציה עירונית

מזרקה מוזיקלית כחלק מהפארק המרכזי

אילת מצטרפת לווגאס וברצלונה בהן חווית הביקור כוללת בין היתר, ביקור במופע מזרקת המים העירונית. כחלק ממיצובה של העיר אילת כעיר התיירות מובילה החליטו עיריית אילת, החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת) ומשרד התיירות להקים בעיר מזרקת מים מוזיקלית ברמה בינלאומית.

 

בשבוע שעבר פרסמה החמ"ת צו התחלת עבודה להקמת המזרקה כאטרקציה עירונית. המזרקה תהווה מופע חוויתי למבקרים עם תאורה ייחודית בלילה, אשר במהלך היום הופכת למשחקי מים לילדים.  העלות המשותפת לפרויקט זה  כ 10 מיליון ₪, זאת במסגרת עבודות הפארק המרכזי, אשר מטרתו לחבר את האזור התיירותי לשאר חלקי העיר.

 

במסגרת העבודות להקמת הפארק המרכזי יוקמו במקום: המזרקה האמורה, הסקייט פארק, מרכז מידע למבקרים, אמפי-פארק, שדרה לירידים מתחלפים, ריאה ירוקה, ועוד. הסקייט-פארק שכזכור כבר נמצא בעבודה בהשקעה של 6 מיליון ₪ בשטח המשתרע על 2,000 מ"ר, מאחורי מוזיאון "אילת עירי" יהווה אף הוא אטרקציה תיירותית לחובבי האקסטרים ובו יתקיימו תחרויות בספורט בינלאומיות בתחום האקסטרים. במרכזו של הפארק המרכזי יוקם גם בית חדש למרכז הצעירים ממנו יפעל המרכז ויקדם את ענייני הצעירים בעיר מתוך האוריינטציה הייחודית למקום.

 

מאיר יצחק הלוי, ראש העירייה ציין: "המזרקה והסקייט פארק החדשים הם נדבך נוסף בשדרוגה של העיר אילת ובנייתה כעיר תיירות וספורט בינלאומית ויהוו אטרקציות נוספת ויעשירו את המוצר התיירותי האיכותי המוצע לתייר בעיר, ובעיקר ייתן מענה לבני הנוער שלנו".

 

מנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות, שי וינר, אמר כי: "מטרת הפרויקט הוא יצירת אטרקציה חינמית אשר תמשוך תיירים ומבקרים מארץ ומחו"ל כשם שנעשה בערים מרכזיות בעולם. בחירת עיצוב המזרקה כללה תחרות בין המשתתפים על אפיון החוויה והתוצר". בחברה הממשלתית לתיירות הדגישו, כי פתיחת הפארק המרכזי תהווה אטרקציה שתמשוך תיירים רבים ותפתח את האזור כלכלית ותרבותית. העבודות יחלו בקרוב והערכה כי יסתיימו בשנת 2014 . 

לילך פז, אדריכלית החברה הממשלתית לתיירות: "אנחנו מכנים את המזרקה– WOW. יהיו שם מופעי מים ואורות, מספר פעמים ביום. המזרקה עצמה תעמוד על במה שניתן יהיה לעשות בה הופעות. בשעות היום - המתחם ישמש למשחקי מים של ילדים". 

כאמור, עיריית אילת רואה בפארק המרכזי עוגן התרחשות המחבר את אזור התיירות עם העיר ובנייתו הולכת ומתקדמת. הסקייט פארק שכבר יצא לדרך ועכשיו המזרקה המוזיקלית ובהמשך שאר הפרויקט שעלותו הכוללת כ- 40 מיליון ₪, צפוי לשרת את תושבי אילת ואורחיה כבר בשנת 2014. יצוין כי מדובר באטרקציות עירוניות חינמיות אשר יעשירו את החוויה התיירותית בעיר.  

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד