עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

טיילת מחודשת

13/08/2013
צילום: רוני בלחסן (הגדל)
צילום: רוני בלחסן

טיילת מחודשת

 

טרסות היוצרות איים של גינון מדברי ובתוכם אלמנטי מים עדינים, מושבים הבנויים טבעי, שימוש באבן אדומה המאפיינת את אילת, עצי דקל המיתמרים לגובה, ריצוף באבן בהירה ותאורת רצפה ורחוב, כך נראית הטיילת הצפונית המחודשת, שתשמש מוקד לפעילויות תרבות לתושבי העיר ואורחיה.

 

פרויקט כיכר מול הים בטיילת הצפונית, החל את דרכו בתחרות אדריכלים, שנערכה במשרדי החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת), לפני כשלוש שנים. לתחרות הוזמנו 4 משרדי אדריכלים, אשר הציעו אופציות שונות לתכנון טיילת, שתתחבר בין אזור חוף קיסוסקי לאזור פנינת אילת. הדגשים שניתנו היו רצף של חיבור לים ופיתוח כיכר מרכזית לאזור תוך שמירה על מבט בפתיחה אל הים.

 

משרדו של אדריכל הנוף חורחה זלצברג נבחר פה אחד על ידי צוות הליווי שכלל את נציגי ההנדסה מהעירייה, ונציגי החמ"ת. התכנון שם דגש על טיילת בעלת קו נקי אחיד לאורך החוף המשלבת נקודות ירידה לים באזורים מסוימים ומחברת את הטיילת אל החוף באופן נגיש ופתוח.  

 

תחרות האדריכלים כמו ביצוע העבודות בפועל, הנם חלק מפעולות העירייה בשיתוף משרד התיירות לשדרוג אזור התיירות הכולל שדרוג הטיילות, ביניהן טיילת צפונית, טיילות סביב מעגנות ובהמשך הטיילת הדרומית.

 

מהנדס העיר – יוחאי אברני ציין, כי שימת דגש מיוחדת ניתנה לכיכר המרכזית שבין הקניון למרכז פנינת אילת. האזור תוכנן כמקום המחבר את הרי אילת הנצפים ממנה אל הים הגובל בה. על מנת לעשות כן, בחר האדריכל להשתמש בטרסות שונות היוצרות איים של גינון מדברי ובתוכם אלמנטי מים עדינים המייצרים חוויה של נווה מדבר. לאורך הטרסות תוכננו מושבים בנויים טבעי המופנים אל הים ובכך מתאפשרת צפייה לאזור שנותן ״במה״ למופעי רחוב פתוחים. אלמנטי המים תוכננו באופן שמאפשר בטיחות משחק של ילדים בתוכם עם שילוב מיוחד של תאורה לשעות הלילה.

 

 

כל חדרי המכונות והחשמל תוכננו בערוגת גינון כך שלא יפריעו למראה הכללי הנצפה מאזור הפארק המרכזי אל הים. כמעט כל העצים שהיו בכיכר נשמרו ואליהם התווספו עצי צל נוספים, על מנת להוסיף הצללה טבעית באזור. החומרים שנבחרו בקפידה משווים מראה המזכיר את האבן האדומה של אילת לצד אבן בהירה המזכירה את גווני חוף הים. עוד ניתנה התייחסות גם לנגישות מוגבלים מהטיילת אל הים. במרכז הטיילת תוכננה רחבת ריקודי העם שהוחזרה למקום, ותשמש למופעי רחוב פתוחים.

 

מאות מתושבי אילת כבר פקדו את הטיילת המחודשת, עליה התקיים אירוע פתיחת הטיילת שכלל מופע של כוכבות גאליס ומופע של הזמר אברהם טל. בסוף החודש (25.8) תערוך העירייה באמצעות אגף האירועים את אירוע סגירת הקיץ גם כן ברחבת הטיילת המחודשת, במסגרתו ייהנו תושבי אילת ממופע של פרויקט הלהקה והזמר קובי פרץ.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד