עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הכלבייה העירונית מרווחת וידידותית לכלבים

28/08/2013
הכלבייה העירונית מרווחת וידידותית לכלבים (הגדל)

הכלבייה העירונית מרווחת וידידותית לכלבים

 

הקצאת משאבים לא מבוטלים על ידי העירייה למען רווחת בעלי חיים, תחנת הסגר (כלבייה) מרווחת וידידותית לכלבים השוהים בה, פעולות נרחבות למען עידוד לאימוץ ועוד, אלה הם חלק ממסקנות שעלו בסיור מקצועי שביצע יו"ר ארגון הרופאים הווטרינריים ברשויות המקומיות, ד"ר משה רפלוביץ', באגף השירות הווטרינרי בעירייה וזאת על רקע פניות שקיבל מפעילים העוסקים ברווחת בעלי החיים, שטענו כי קיימת לכאורה בעיה באופן שבו מטופלים הכלבים בכלבייה העירונית. את ד"ר רפלוביץ' ליוו בסיור ד"ר יהונתן אבן צור, חבר ועד ארגון הרופאים הווטרינריים ברשויות המקומיות והווטרינר העירוני, ד"ר אורן אברמוביץ'.  

 

במסקנותיו כתב ד"ר רפלוביץ' "עיריית אילת השקיעה בשנים האחרונות משאבים לא מבוטלים בנושא רווחת בעלי החיים" והוסיף: "הכלבייה העירונית מרווחת וידידותית לכלבים השוהים בה, אשר מקבלים טיפול וטרינרי מלא כולל חיסונים, טיפולים מונעים נגד טפילים חיצוניים וטפילי מעיים וקניית שירותים חיצוניים ממרפאות פרטיות בעיר, אשר מעקרות/מסרסות את כל הכלבים היוצאים לאימוץ כמו כן מתן טיפול רפואי לבעלי חיים הזקוקים לכך".

 

ד"ר רפלוביץ' הדגיש, כי חרף הטענות, לא נמצא כל בסיס לפניות הפעילים למען בעלי החיים בעיר, לגבי התנהלות לכאורה בניגוד לחוק בעלי החיים. ד"ר רפלוביץ' התרשם לחיוב מהפעולות הרבות הנעשות בעיר אילת ובתחנת ההסגר בפרט למען הכלבים ואף כתב זאת בהתרשמותו  "עיריית אילת מבצעת מבצעי אימוץ בסיוע עמותות למען בעלי חיים ממרכז הארץ, אליהם הוטסו עד היום         כ- 600 כלבים אשר מרביתם מצאו בתים מאמצים, נבנו בעיר 2 פארקים לכלבים לרווחת הכלבים ובעליהם. העירייה מקצה מזה 11 שנים סכום של 120,000 ₪ בשנה לעיקור/סירוס חתולי רחוב ובשנה האחרונה הוצבו ברחבי העיר 10 מתקנים ציבוריים להאכלת חתולי רחוב. כל הפעולות הינן יוזמתו של הווטרינר העירוני ד"ר אברמוביץ' ובגיבוי מלא ובתמיכתה של הנהלת העירייה".

  

עוד הדגיש ד"ר רפלוביץ', כי תחנת ההסגר הינה באחריות המלאה של מנהל השירות הווטרינרי העירוני, כגודל האחריות כך גם הסמכות אשר מעוגנת בחוקי המדינה. ומכאן שבידיו הסמכות להחליט לגבי נהלי עבודה, שעות ביקור והחלטות למי ומתי מותר לעשות מה בכלבייה, בכפוף לחוק.

 

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי הודה לד"ר רפלוביץ' על ביקורו ועל הדו"ח וציין כי עיריית אילת תמשיך לפעול למען טיפול נאות ואיכותי בבעלי חיים בעיר אילת.

 

ד"ר אברמוביץ שב וקרא לפעילים הבאים עם כוונות טובות, שתכליתן טובת ורווחת הכלבים, להצטרף לצוות בשעות פתיחת תחנת ההסגר, לסייע ולתרום למען בעלי החיים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד