עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חנוכת מוסדות מפעל הפיס

8/09/2013
חנוכת מוסדות מפעל הפיס (הגדל)

חנוכת מוסדות מפעל הפיס

 

שני מבני פיס חדשים נחנכו בשבוע שעבר באילת בהשקעה כוללת של כ - 20 מיליון ₪, אולם הספורט בבית הספר היסודי "צאלים" ואגף חדש למרכז המוסיקה הקונסרבטוריון. המבנים נחנכו בטקסים חגיגיים במעמד אלוף (מיל') עוזי דיין – יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס וראש העירייה.

 

מאות תלמידים, מורים והורים נרגשים מילאו את אולם הספורט בבית ספר "צאלים", במעמד טקס החנוכה, שנערך בשבוע שעבר (א'). כל תלמידי בית הספר נכנסו בתהלוכת דגלי ישראל, לצלילי להקת "עמכה". "יום חג לנו היום בבית ספר צאלים – חנוכת אולם הספורט החדש לרווחת הקהילה בעיר אילת בכלל ולרווחת תלמידי בית הספר בפרט. בטוחני שמשכן ספורט זה יהפוך קרקע פורייה להישגים מרשימים של התלמידים בתחום החינוך הגופני" ציינה בהתרגשות מנהלת בית הספר – גילה גולן פרץ וחתמה בברכת שהחיינו.

 

 

האולם שנבנה בתפיסה תכנונית חדשה, משתרע על שטח של כ – 2,000 מ"ר, בשתי קומות. בקומה העליונה נמצאת הזירה המרכזית המיועדת למשחקי כדורסל וכדורעף, במה לאירועים ויציעי הקהל, ובקומה התחתונה הוקמו מכון כושר, מלתחות, שירותים וחדרי מכונות ומיזוג אויר. עלותו של המבנה הגיעה לכ- 13 מיליון ש"ח והמימון להקמתו התקבל ממפעל הפיס. צורתו האליפטית של המבנה מזכירה קליפת ביצה הקטומה בצידה הצפוני והמערבי על ידי קירות מסך החושפים את פנים החלל אל מפלס הרחוב והיא נגזרת ממיקומו של האולם בפינתו הצפון מערבית של בית הספר.

שלד האולם נבנה מקורות פלדה מעורגלות והמעטפת הורכבה משילוב של לוחות פח מסוגים שונים, שכבות איטום ובידוד אקוסטי ותרמי וחיפוי חיצוני מלוחות אלומיניום בצבע אדום. בצדו המערבי של הבניין משתפלת המעטפת עד לקומה התחתונה וחושפת מעבר רחב המוביל למכון הכושר ולחדרי השירות ופתוח לחצר פנימית. בשעות הבוקר והצהריים ישמש האולם את בית הספר ובשעות הערב ישמש אולם קהילתי.

  

את העבודות משלב התכנון ליוותה מחלקת הנדסה אזרחית במינהל ההנדסה בעירייה. על מנת להפוך את האולם לקהילתי ולא רק לאולם בית ספרי פעל מינהל ההנדסה מול מפעל הפיס להגדיל את האולם מ - 850 מ״ר לכ – 2,000 מ״ר שבהם גם יתקיים חדר כושר גדול לכלל האוכלוסייה וכניסה חיצונית, אשר תשרת את התושבים גם אחר הצהריים. ראש העירייה אשר ליווה את הקמת האולם ביחד עם מינהל ההנדסה, הנחה את הגורמים לערב את תלמידי בית הספר בכל שלבי ההקמה כולל בחירת הצבעים מבחוץ ומבפנים. בהתאם לכך, נפגש אדריכל הפרויקט, אדריכל מוטי בודק עם מועצת התלמידים בבית הספר, הציע להם אופציות לבחירה והם אלה שבחרו את הצבעים. למרות העיכוב בבנייה, שנבע כאמור ממורכבות הפרויקט, ברכו כולם על המוגמר, ממנו ייהנו גם תלמידי בית הספר והקהילה כולה.

 

מבנה נוסף שנחנך בשבוע שעבר (ב') הנו אגף חדש למרכז המוסיקה. האגף שנבנה בעלות של 4 מיליון ₪ גם כן במימון מפעל הפיס כולל תוספת של 9 כיתות לימוד למתחם הישן הכולל 15 כיתות ואולם קונצרטים בן 150 מקומות. במתחם החדש ימוקם גם סניף "יד לבנים" כולל חדר הנצחה.

 

 

המבנה כולו נבנה כקומה אחת וחופה בצבעי המדבר וההרים. תכנון המתחם שילב צניעות תכנונית אל מול פונקציונליות מלאה, ציין ישראל חיון, אדריכל העירייה. המתחם תוכנן בשלושה שלבים שבהם הראשון מהווה מתחם לימודי משלים למתחם הקיים. המתחם החדש נבנה בצורת ח' וכולל חדרי לימוד פרטניים וחדרי הרכבים. בהתאם לדרישת מנהל הקונסרבטוריון – ליאוניד רוזנברג, הושם דגש רב על אקוסטיקה. כך נבנו החדרים בגובה 3.5 מטרים כולל קירות ותקרה אקוסטית ודלתות מאסיביות. עוד במתחם החדש יפעל סניף אילת של ארגון "יד לבנים" מתוך תפיסה של חיבור בין הדור הצעיר הרואה את עתידו ולא שוכח את עברו.

 

שלב שני יהיה תוספת של חדרי לימוד ובשלב שלישי יבנה אולם הופעות המכיל עד 350 איש בין שני אגפי הלימוד. בין המתחם הישן לחדש תוכננה נגישות מלאה למוגבלים וגינה מרוצפת המחברת בין שני האגפים. גם כאן, ליווה מינהל ההנדסה בעירייה את העבודות מההליך התכנוני ועד סיום הבנייה בפועל.  

 

לצד מימון בניית המרכז הקצה מפעל הפיס תקציב של 250,000 ₪ לטובת הצטיידות, בתוך כך נרכשו ריהוט, 7 פסנתרים וכלי נשיפה. עוד ציין מנהל הקונסרבטוריון, כי הרחבת המרכז תאפשר ליותר תלמידים להירשם למגוון החוגים שמציע המרכז וכן תשפר את התנאים להוראה איכותית ובתוך כך להעצמת המצוינות שמוביל המרכז.

 

בשני הטקסים ברך אלוף (מיל') עוזי דיין – יו"ר מפעל הפיס שיהיה חן המקום על יושביו. "הגעתי למפעל הפיס לא בגלל שאראלה התקשרה אליי. הגעתי למפעל הפיס ליזום ולקדם נושאים חברתיים ולאומיים. הגעתי לפיס בכדי להשתתף בחנוכות של פרויקטים כמו אלה שאנו חונכים באילת התורמים לחברה הישראלית" ציין עוזי דיין.

 

ראש העירייה ברך את יו"ר מפעל הפיס על השותפות האמיתית בשיפור איכות החיים בעיר אילת. "אין ספק, כי למפעל הפיס חלק גדול בפיתוחה של העיר אילת" ציין ראש העירייה והוסיף: "מפעל הפיס הוא המנגנון המוביל במתן מענה לתושבי מדינת ישראל. אנו נמשיך בשותפות רבת השנים עם מפעל הפיס וביחד נמשיך לפתח את העיר אילת".

 

בעשור האחרון השקיע מפעל הפיס למעלה מ – 80 מיליון ₪ באילת בבינוי, שדרוג, הצטיידות ומלגות לסטודנטים. בין הפרויקטים, שבוצעו בשנים האחרונות במימון מפעל הפיס, בעיר אילת:  הקמת תחנת פיס לבריאות המשפחה בשחמון, מרכז פיס לתרבות במתנ"ס יעלים, מרכז פיס לגיל הזהב, מרכז פיס קהילתי (אולמות ספורט) בבתי הספר היסודיים "עציון גבר"' ו"היובל", היכל הספורט בבית הספר התיכון ע"ש "בגין" ובניית תוספת כיתות בבית הספר, קירוי מגרשים בבתי ספר, רכישת ציוד למוסדות חינוך ומלגות לסטודנטים המוענקות מידי שנה.

 

עוד השנה, אישר מפעל הפיס, לבקשת העירייה תקציב מיוחד על סך 1 מיליון ₪ לטובת תיקון ליקויי בטיחות במגרשים ואולמות ספורט במוסדות החינוך. התיקונים מבוצעים בהתאם לסקר שהזמינה העירייה ממכון התקנים וכוללים בין היתר החלפת טבעות סל, שערים, ריפוד לוחות סל ועוד. בחלק מהמגרשים יפורקו הסלים ויותקנו חדשים מדגם "באסקט 2000".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד