עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

העיר אילת מזנקת בשיעור הגיוס לצה"ל ובמדד הקרביות

12/11/2013
העיר אילת מזנקת בשיעור הגיוס לצה"ל ובמדד הקרביות (הגדל)

העיר אילת מזנקת בשיעור הגיוס לצה"ל ובמדד הקרביות

 

העיר אילת מזנקת בשיעור הגיוס לצה"ל ובמדד הקרביות: בזכות מערך פעולות להגברת המודעות לשירות משמעותי, 82% מבני ובנות אילת מתגייסים לצה"ל במדד זה זינקה אילת מהמקום ה – 33 למקום ה – 15 בארץ. אילת ממוקמת במקום ה – 7 בארץ במדד הקרביות

כחלק מעידוד לגיוס ושירות משמעותי בצה"ל ובזכות מערך פעולות להגברת המודעות לשירות משמעותי זינקה העיר אילת בדירוג הערים הקרביות, וממוקמת במקום ה – 7 מבין כלל ערי ישראל עם שיעור גיוס קרבי העומד על 52.3%. שיעור הגיוס לצה"ל מקרב בני ובנות אילת עלה גם הוא ועומד על 81.9%. גם במדד זה רשמה אילת זינוק משמעותי מהמקום ה – 33 בשנה שעברה למקום    ה – 15 בשנה זו. 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שהציב יעד למקם את העיר אילת בעשירייה הראשונה, הביע שביעות רצון מהזינוק המרשים ושיבח את בני ובנות אילת. "מאמצינו נושאים פרי והכבוד מגיע לבנינו ובנותינו לצד הערכה רבה לכל הגורמים במערכת החינוך ומחוצה לה הפועלים לעודד את בני הנוער ולכוונם לשירות משמעותי בצה"ל".

לצד פעילות חינוכית (הכנה לצה"ל) המתקיימת באופן שוטף בבתי הספר וצו שכבתי אחוד במסגרתו מוסעים תלמידי כל בתי הספר במרוכז ללשכת הגיוס באר שבע, בימים המיועדים רק להם, נעשות פעולות משותפות ביוזמה ובעידוד של העירייה באמצעות מינהל שח"ק, כחלק מעידוד הגיוס לצה"ל, בדגש על שירות משמעותי. בין הפעולות: שילוב מד"ניות ומורות חיילות בבתי הספר, מפגשי הסברה לתלמידים והורים, שיעורי הכנה לצה"ל, סדנאות משרד הביטחון לתלמידים ולהורים, שילוב פרויקט צהלה בבתי הספר ועוד. הפעילות מתקיימת בכל בתי הספר התיכוניים והשנה מתקיימת גם בבית הספר התיכון החדש "ברנקו וייס". עוד כחלק ממערך הפעילות, מתקיים מידי שנה, שבוע היערכות עירוני שכולל הרצאות לתלמידי כיתות י"א-י"ב, סדנאות וכן הרצאות להורים. את שבוע ההיערכות יזמה העירייה באמצעות מינהל שח"ק בשיתוף משרד הביטחון ולשכת הגיוס של באר שבע, שמגיעה לאילת למשך יומיים ופועלת מתוך ניידת.

 

 

לצד אלה, יזם מינהל שח"ק מהלך בשלוש השנים האחרונות, גיוס לשירות לאומי אזרחי, לכל התלמידים והתלמידות שקיבלו פטור משירות צבאי מסיבות שונות. את השירות הם מבצעים בדרך כלל במוסדות וארגונים שונים בעיר וזה נחשב כשירות לכל דבר ועניין.

פעולה נוספת הינה שיתוף פעולה יוצא דופן עם שלוש חטיבות האוגדה במרחב אילת, אשר אימצו כל אחת בית ספר תיכון ומלווים את תלמידיו, בהרצאות של קצינים, פעילות שטח ועוד. את הפעולה יזם, אשתקד חבר מועצת העיר, (אל"מ במיל') יוסי חן, שנרתם גם הוא למאמץ העירוני לשפר את אחוז הגיוס לשירות משמעותי בצה"ל.

 

פעולה נוספת שהחלה השנה בהובלה של אגף הספורט בעירייה, הינה הכשרה גופנית של תלמידים לקראת גיוס. לטובת העניין נרתמו המאמנים שלמה זקס ואיתן גבריאלוב, המבצעים את האימונים בשעות אחר הצהריים, בבתי הספר התיכוניים "גולדווטר" ו"רבין".

 

ד"ר דרורי גניאל, ראש מינהל שח"ק בעירייה ציין: "על פי הנחיית ראש העירייה, משקיע מינהל שח"ק מאמץ בשנים האחרונות, לשפר ולטייב את כל נושא ההכנה לצה"ל בכיתות הגבוהות בבתי הספר העל יסודיים. כמו גם חיבור מרכז הצעירים שפתחה העירייה לפני כשנה ופועל במינהל שח"ק במטרה בין היתר, לשמור על קשר עם החיילים בני ובנות אילת", והוסיף: "נושא הגיוס לצה"ל מוגדר כמדד ליבה בהערכת הפעילות של בתי הספר העל יסודיים, לצד זכאות לבגרות ומניעת נשירה ואנו שמחים, כי מאמצינו נושאים פרי".

 

בעניין זה יצוין, כי במסגרת פעילות מרכז הצעירים, צפויות מספר פעילויות חדשות שמטרתן לעודד שירות צבאי איכותי ומשמעותי בקרב צעירי העיר וביניהן: הקמת קבוצות הורים לשיפור ההתמודדות עם הגיוס, הקמת קבוצת שגרירים (קצינים), קורס הכנה לקצונה ועוד. הקשר שמתחיל, כאמור לפני הגיוס מתהדק עם סיומו, שם מציע מרכז הצעירים מגוון הטבות, הנחות, ייעוץ והכוונה להשמה, השלמות לימודים ועוד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד