עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ממשיכים בשדרוג שדרות התמרים

17/11/2013
ממשיכים בשדרוג שדרות התמרים (הגדל)

בית המשפט העליון אישר את המשך שדרוג שדרות התמרים

 

בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים בעניינים מנהליים קיבל את ערעור העירייה וביטל את פסק הדין של בית המשפט לעניינים מנהליים שניתן בעקבות עתירה של לשכת המסחר ביחד עם 21 עותרים נוספים ואשר בגינה הופסקו העבודות בשדרות התמרים. בעקבות החלטה זו, נערכת העירייה להמשיך את העבודות לשדרוג שדרות התמרים.

 

בית המשפט בהרכב של שלושה שופטים, כבוד המשנה לנשיא מ' נאור, כבוד השופט ע' פולגמן וכבודת השופטת ד' ברק-ארז, קיבל, כאמור את ערעור העירייה, דחה את העתירה המנהלית שהגישו המשיבים (העותרים), לשכת המסחר ועוד 21 עותרים, מרביתם בעלי עסקים במרכז שלום, והשיב על כנם את החלטת ועדת הערר והיתר הבניה שניתן.

 

בית המשפט העליון חיזק את קביעת ועדת הערר עליה עתרו המשיבים ולפיה שינוי אופיין של שדרות התמרים מכביש רחב ושתי מדרכות צרות לצדו, לכביש צר ומדרכה רחבה לצדו המערבי, אינו משנה את היעוד של שדרות התמרים ועל כן הוא תואם את התכניות התקפות. "אין מניעה שהמדרכה תהיה רחבה ותכלול אלמנטים עיצובים שונים,. כל עוד השימוש העיקרי שנעשה בה הוא תוואי למעבר של הולכי רגל, היא מקיימת את ייעודה ל"דרך" ואינה חורגת ממנו" קבעו השופטים והוסיפו: "לפיכך, הצרת הכביש ובניית מדרכה רחבה במקומו היא שימוש תואם תכנית ורשות הרישוי הייתה מוסמכת לתת היתר בניה..". עוד בפסק הדין, שיבחה השופטת ד' ברק-ארז את דרך התנהלותה של העירייה בדגש על שיתוף הציבור בתכנית שדרוג שדרות התמרים.

 

ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "אין יותר שמח ממני לסיים את העבודות, שישדרגו את רחוב שדרות התמרים ויהפכו אותו לשדרה מרהיבה ביופייה, שתהווה אטרקציה ואבן שואבת לתיירים ולתושבי אילת, ותגדיל את פרנסת הסוחרים בשדרה. כמו בכל פרויקט גדול, גם כאן היו התנגדויות וזה טבעי, אך צר לי על הדרך בה נעשו הדברים מתוך מניעים פוליטיים, שרק פגעו בתושבי העיר אילת ובבעלי העסקים במקום. מיד עם קבלת החלטת בית המשפט העליון, נתתי הנחיה על זירוז תחילת העבודות וביצוען מהר, ככל הניתן".

 

כזכור, בתוך ההליך המשפטי התנהל במשרדי מינהל ההנדסה בעירייה, שיח כנה ופורה בין נציגי הסוחרים ולשכת המסחר אותו הוביל מהנדס העיר, אינג' יוחאי אברני, שהביע שביעות רצון מהחלטת בית המשפט וציין: "החלטת בית המשפט העליון הינה החלטה חשובה מאין כמוה ברמה הארצית, ויש בה כדי לחדד את מעמדו וחירותו התכנונית של מוסד תכנון ציבורי, בבואו ליישם את חזונו וראייתו התכנונית, מתוך שיקולים ציבוריים רחבים וארוכי טווח. שדרוג שדרות התמרים הינו הסנונית הראשונה בישום חזון העיר לפיתוח המרכז העירוני העוטף שדרה זו, אשר יהווה אבן שואבת לאלפי התיירים הפוקדים את העיר מדי שנה. בכוונת העירייה לבצע שינויים בתכנון השדרה, על בסיס ההבנות שהושגו עם נציגי הסוחרים, תוך שמירה על עקרונות התכנון למיתון תנועה ושיפור חווית ההליכה ברחוב חשוב זה, לפיהם יצאנו לדרך מלכתחילה". 

 

התכנית המאושרת, מביאה לידי ביטוי את עמדות הסוחרים, כפי שעלו בשיח המשותף, ומספקת מענה מרבי לבקשותיהם מחד, ומשמרת מאידך את רצון העירייה לשפר את חתך הרחוב לכזה שמספק מענה איכותי, תיירותי, מודרני, מזמין ומשודרג כראוי לרחוב המרכזי והחשוב ביותר במרכז העירוני המתחדש.  החלטת בית המשפט העליון, כאמור תאפשר הוצאת התכנית אל הפועל לרווחת הסוחרים במקום ובאי שדרות התמרים, תושבים ואורחים כאחד.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד