עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב

9/12/2013
הגדל

מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב

מדי שנה מעקרת ומסרסת העירייה באמצעות השירות הווטרינרי מאות חתולי רחוב בתקציב של עשרות אלפי שקלים בשנה. בשנים האחרונות עוקרו וסורסו בממוצע כ – 1,000 חתולים בשנה. ביום חמישי הקרוב, תגיע לאילת בהזמנת הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ', חברתR.S.Q שירותים וטרינריים ניידים בראשותו של ד"ר משה סלמוביץ, המתמחה בעיקור וסירוס חתולים ותבצע במשך שבוע ימים (12-19.12), מבצע שכולל לכידת החתולים, עיקורם וסירוסם והחזרתם למקום בו הם נלכדו.

 

על פי דרישת הווטרינר העירוני, יבצעו נציגי החברה, בדיקה וטיפולים רפואיים לכל חתול, עפ"י צרכיו, כולל טיפולי שיניים, טיפולי אוזניים, טיפולים נגד טפילים, התערבויות כירורגיות שונות ואשפוז במידת הצורך. היעד הוא טיפול בכ – 150 חתולים ליום, כך שבתום המבצע שיימשך, כאמור שבוע ימים, יטופלו רוב חתולי הרחוב בעיר. לבקשת הווטרינר העירוני יעמוד הצוות בקשר עם מאכילי החתולים באילת, לצורך תיאום לכידה וטיפול, באזור ההאכלה. 

 

לדברי ד"ר אברמוביץ', העיקור והסירוס ייתנו מענה מידי לצמצום הילודה וימנעו את ההתרבות הבלתי מבוקרת בקרב חתולי הרחוב. בהקשר זה הדגיש הווטרינר העירוני את החשיבות בסימון חתולים פרטיים על ידי קולר כדי להעיד על שייכותם. עוד קורא הווטרינר העירוני למאכילי החתולים להודיע בפקס 6367357 – 08 לשירות הווטרינרי על ריכוזי חתולים, לצורך טיפול בהם.

 

כידוע, בהתאם להחלטת בג"צ, לפיה חתולי רחוב הינם בעל חיים מוגן, חל איסור מוחלט להמיתם ואף להעתיקם למקום אחר. מכאן שפעילות הרשויות המקומיות מוגבלת לסירוס ועיקור בלבד. כל חתול שעובר את הטיפול מסומן באמצעות קטימת חלק קטנטן מאוזנו (פרוצדורה פשוטה ולא כואבת המתבצעת כמובן תחת הרדמה). כך נמנעים ניתוחים מחודשים על חתולים שכבר עוקרו או סורסו. אם החתול ילכד שוב בעתיד הוא ישוחרר מיד בחזרה. לאחר העיקור והסירוס מוחזרים החתולים למקום ממנו נלקחו. הפעילות האמורה המתבצעת, כאמור באופן קבוע ושוטף מסייעת לצמצם את תופעת ריבוי חתולי הרחוב.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד