עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת זוכה שוב בדירוג חמישה כוכבי יופי

10/12/2013
אילת זוכה שוב בדירוג חמישה כוכבי יופי (הגדל)

אילת זוכה שוב בדירוג חמישה כוכבי יופי

כבר מספר שנים, שהעיר אילת שומרת על דירוג הכוכבים המרבי בתחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה וזוכה גם השנה בחמישה כוכבי יופי. התואר הנכסף ניתן לעיר אילת בזכות השקעה חסרת תקדים במרחב הציבורי, טיפוח, ניקיון, שמירה על איכות הסביבה ושיפור חזות פני העיר.

 

לאור ההתמדה לאורך שנים, זוכה העיר אילת בחמישה כוכבי יופי לצד 119 רשויות, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות, אשר התמודדו אף הן בתחרות. במהלך סיורי וועדות השופטים הושם דגש על המרחב היישובי, אמצעים לשירות הציבור, שטחים ציבוריים ואיכות הסביבה. לבקשת השופטים נעשו סיורים בשכונות הוותיקות והחדשות גם יחד. השופטים אשר ערכו סיור בעיר התרשמו ממוסדות הציבור המטופחים, שדרוג הפארקים הציבוריים, הגינון במרחב הציבורי, גני המשחקים ומתקני הכושר בפארקי הספורט, שבילי האופניים, שילוט החוצות וריהוט הרחוב האיכותי ברחבי העיר. כמו כן, שדרוג כבישים ורחובות, שדרוג החופים, מרכזי המיחזור, כיכרות מטופחות ועוד.


ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי: "עיצוב וטיפוח פני העיר משפיעים על המודעות לערכי סביבה ולאיכות חיים, ויוצרים עיר יפה יותר למען תושבי אילת ואורחיה, עיר נעימה ומזמינה הדוחה אלימות. הזכייה מהווה תמורה למשאבים הרבים שמשקיעה העירייה וזו ללא ספק גאווה".

 

תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה, הנערכת בחסות משרד הפנים, הינה אחת מהבולטות ביותר שבתחרויות המועצה לישראל יפה. היא נערכת מדי שנה החל משנת 1993, ומשתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות וישובים במועצות אזוריות, המתמודדות על קבלת כוכבי היופי של המועצה, כל אחת לפי סיווגהּ.

 

המועצה לישראל יפה היא עמותה ציבורית הפועלת לקידום איכות החיים בישראל באמצעות שמירה על כל מרכיבי סביבת-החיים ובמיוחד בהיבטים של טיפוח ערכי הנוף והאסתטיקה הסביבתית, בדגש על חזות הסביבה העירונית. מאז הקמתה בשנת 1968 על ידי ועדת הפנים של הכנסת רצופה פעילותה של המועצה מעורבות ועשייה בשלל נושאים ציבוריים ובעשרות רבות של פרויקטים שתכליתם גיבוש תובנות-סביבה ציבוריות.

 

העמותה מפעילה רשת של כ-2,000 מתנדבים בכל רחבי הארץ. עיקר פעילות העמותה נוגעת בארבעה כיווני עשייה עיקריים: חינוך סביבתי, יזמות סביבתית ומסעי הסברה, כינון פרויקטים פיסיים וכאמור ייזום והפקת תחרויות ארציות ומקומיות, שמטרתן קידום המודעות לאיכות החיים ולערכי הסביבה במקומות המחיה והעבודה; כל תחרות כזו רותמת הן את המנהיגות והן את התושבים, הן את ההנהלות והן את העובדים למשימות שדרוג וטיפוח סביבה.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד