עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחלצים מתנדבים

29/12/2013
מחלצים מתנדבים (הגדל)

מחלצים מתנדבים

כחלק מהיערכות בשגרה לחירום, קראה העירייה לתושבי אילת להתנדב ליחידת חילוץ עירונית, שתגויס בעת רעידת אדמה. 18 תושבי אילת נענו לקריאה זו, ביניהם גמלאים, קב"טים, עובדי המרכז לחקלאות ימית, עובדות החברה הכלכלית לאילת ועוד. מתנדבי היחידה עברו הכשרה מיוחדת שהכינה אותם למתן מענה מידי בעת רעידות אדמה הכולל חילוץ ממבנים, הגשת עזרה ראשונה וכיבוי אש. יחידת החילוץ העירונית, הוקמה ביוזמה משותפת של פיקוד העורף ועיריית אילת, מתוך הצורך במתן סיוע מקומי מיידי בשל ריחוקה הגיאוגרפי של העיר.

"רעידת אדמה בעוצמה גבוהה היא תופעת טבע שהתרחשה בעבר באזורנו ועל דעת כל המומחים יתכן שתתרחש גם בעתיד. העיר אילת שוכנת בסמוך לאחד משלושת המוקדים העיקריים להתרחשות רעידת אדמה בישראל ולפיכך, העירייה, כמי שמופקדת על המרחב היישובי בשגרה ובחירום, מכירה בחשיבות ובערך הרב של היערכות מבעוד מועד" ציין אילן חדידה – קבט"ר העירייה והוסיף: "ריחוקה הגיאוגרפי ומיקומה הססמי של העיר מחייב התבססות על כוחות מקומיים ומתנדבים, מכאן חשיבותה של יחידת החילוץ הייחודית לרעידות אדמה, אשר מבוססת ברובה על מתנדבים תושבי העיר".

מידי שנה מתרגלת העירייה מצבי חירום שונים באמצעות רשות החירום הלאומית (רח"ל) והמשרד להגנת העורף, על מנת להעלות את מוכנותה לחירום. כזכור, בביקורת מוכנות לשעת חירום של פיקוד העורף שנערכה בתחילת השנה, קיבלה העירייה ציון 94.7 שהנו בין הגבוהים במחוז דרום. מטרת הביקורת הייתה להעריך את כשירותה ומוכנותה של הרשות המקומית למצבי חירום בתחום ההתגוננות האזרחית ובהתאם לכך להדריך ולכוון את הרשות לשיפור מוכנותה לחירום. הקמת יחידת החילוץ העירונית, כאמור היא פעולה חשובה וחיונית בהיערכות העירייה בשגרה לחירום.

 

בין המחלצים המתנדבים: ג'לאל פארס, קבט"ר מלון דן, עוזי אברמוביץ, קבט"ר מלון אמריקנה, מיכאל טמליאק, בודק ביטחוני ברשות שדות התעופה, שהגיע לאילת רק לפני שנה וחצי, ג'ינה אוקסנברג, ילידת אילת אשר מתנדבת גם בסיירת הורים ועובדת במרכז לחקלאות ימית, אורן פלד, אילתי ותיק (מעל 20 שנה) מתנדב אף הוא ביחידת החילוץ ובמשטרת התנועה ועובד במרכז לחקלאות ימית, זאב צוברי, אילתי כבר 32 שנים משמש כחשמלאי ראשי במכון לחקר ימים ואגמים ומתנדב גם במשמר הגבול, מיכאל פדיוק, גם הוא עובד במרכז לחקלאות ימית, מאיר פינקלשטיין, יליד אילת, עובד בבית החולים ומתנדב גם בסיירת הורים ובמשטרה.

 

טיראן טרבלסי, גם היא ילידת אילת, עובדת בחברה הכלכלית לאילת (חכ"א) ומתנדבת במשטרת התנועה וביחידת בחילוץ של המשטרה, ליאת רביבו ומירי רווח, תושבות העיר, עובדות גם כן בחברה הכלכלית לאילת, שבאו מרצון להתנדב ולתרום,  אבי קסטל, פנסיונר של הצבא ואילתי ותיק, יחיעם שלזינגר, גמלאי של עיריית אילת ואילתי ותיק, מרגיש כמו מילואימניק של העירייה "כמי שיצא לגמלאות מהעירייה אני מרגיש ביחידה כמו שירות מילואים לטובת התושבים", דוד בן עזרא, אילתי ותיק ומתנדב פעיל בחברה להגנת הטבע ובשומרי המפרץ ושרה בן יוסף. ביחד איתם עברו את ההכשרה גם אילן חדידה, קבט"ר העירייה, ארן זלוטניק, קב"ט מוסדות חינוך בעירייה וארז בוסקילה, עובד עירייה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד