עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ועדת החינוך של הכנסת תקיים דיון בנושא אילת

29/12/2013
ועדת החינוך של הכנסת תקיים דיון בנושא אילת (הגדל)

ועדת החינוך של הכנסת תקיים דיון בנושא אילת

לצד קבלת פרס החינוך הארצי ופרס שרת התרבות והספורט, סיירה בשבוע שעבר, ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת בראשות חה"כ - עמרם מצנע, במשך יומיים באילת. לאור התרשמותם של חברי הועדה מהאתגרים איתם מתמודדת מערכת החינוך בעיר, החליט יו"ר הועדה - חה"כ מצנע לקיים דיון מיוחד בוועדה בנושא החינוך באילת, כבר בחודש פברואר הקרוב. "נהניתי מאוד מהביקור ושמחתי לראות את הצוות החינוכי מדבר על תכניות בעיניים בוהקות" אמר חה"כ מצנע.חבר הועדה חה"כ - שמעון אוחיון חיזק את דבריו של מצנע וציין "אני יוצא בהרגשה מרוממת ממערכת חינוך חיובית וחיונית וזה בהחלט נותן לי דחיפה לסייע".

 

בתחילת הביקור (ד' בערב) סיירו חברי הועדה ביחד עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, במתנ"ס קולייר, שם צפו בפעילות במגרש האקסטרים ובשני שיעורי מחול של בית הספר למחול.  עוד ביקרו במתנ"ס שחמון, שם נפגשו עם כל מסגרות הנוער, סיירו במרכז ווליום וקיבלו סקירה בנושא החינוך הבלתי פורמאלי ברשת המתנ"סים, במועדון השייט ועוד. בשעת לילה מאוחרת יצאו חברי הוועדה לסיור לילי עם ניידת כתובת רחוב.

 

ביום השני של הביקור (ה') התכנסו חברי הועדה לדיון מקצועי עם ראש העירייה, צוות ההנהלה והמנהיגות החינוכית, באוניברסיטת בן גוריון. במסגרת הדיון בחר ראש העירייה להציג את החזקות של העיר אילת ופנה לחברי הועדה, בבקשה לסייע בידי העיר להמשיך להיות חזקים במקומות אלה. ראש העירייה הדגיש את נושא האקדמיה באילת והציג את החזון העירוני לפיו יגדל מספר הסטודנטים באילת העומד כיום על כ – 1,000 ל – 3,500 סטודנטים. עוד ציין ראש העירייה, כי המטרה היא שהאקדמיה באילת תזכה להכרה לאומית ובינלאומית, מטרה שגובתה על ידי שר החינוך והמועצה להשכלה גבוהה. "הפיכתה של אילת לעיר אקדמית מהווה עוגן משמעותי להתפתחותה של העיר" ציין ראש העירייה. עוד העלה ראש העירייה את הקושי בגיוס המורים  ואת האתגרים העומדים מידי שנה בפני הצוות החינוכי בגיוס כוח אדם מקצועי, בדגש על מורים, יועצים, פסיכולוגים ועוד. עוד העלה ראש העירייה את "החייאת" התקנה המיוחדת לאילת שאושרה בשנת 1996 ואשר התייחסה לאפיוניה הייחודיים של העיר אילת. "דרך תקנה זו ניתן להזרים משאבים לטובת אוכלוסיית המורים" ציין ראש העירייה. בעניין התקנה ציין ראש העירייה, כי כבר בשנת 1995 התקבלה החלטה ע"י שר החינוך דאז - פרופ' רובינשטיין  להכיר במיוחדותה של מערכת החינוך באילת ובגין זאת אושרה תקנה מיוחדת לאילת.

 

בתום הדיון, סקר פרופ' נדב ששר את הפעילות האקדמית באוניברסיטה ולאחריו, סקרה דניאלה מנזין, מנהלת שלוחת לוינסקי באילת את פעילות המכללה בנושא הכשרת המורים. לאחר מכן, סיירו חברי הוועדה בישיבה התיכונית, שם שמעו מפי ראש הישיבה הרב שפירא והתלמידים על תכניות הלימוד (בדגש על חקלאות ימית) ועל ההווי הפנימייתי. לאחר מכן ביקרו בבית הספר התיכון ע"ש גולדווטר בניהולה של אפרת זקס, שם הציגו תלמידי הרובוטיקה את הפרויקטים בהם יתמקדו השנה.

 

חברי הוועדה התרשמו מאוד מהסיור וברכו את העוסקים בפעילויות החינוך, התרבות והספורט בעיר על עבודתם המגוונת, הרחבה והמקצועית. " בעוד ערים אחרות מחפשות את הייחודיות באילת, אין מה לחפש, היא ייחודית בפני עצמה", ציין מצנע והוסיף "התרשמתי מאוד מדרך מציאת הפתרונות הייחודיים שאתם עושים בצורה נכונה וטובה. ראשי ערים מצליחות הם כאלו שהשכילו להבין ולשים את החינוך בראש סדר העדיפויות וכאן זה נעשה בצורה מלאה בחיבור שיצרתם בין חינוך, תרבות, ספורט ורווחה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד