עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

למדו אזרחות מראש העירייה

28/01/2014
למדו אזרחות מראש העירייה (הגדל)

למדו אזרחות מראש העירייה

תלמידי שכבה ד' בבית הספר תל"י הרי אילת,  נפגשו אתמול (יום ב' ) עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, במסגרת לימודי מולדת, חברה ואזרחות. במהלך המפגש שאלו התלמידים את ראש העירייה שאלות על תפקידו ותפקיד חבריו להנהלת העירייה ואף שאלות הקשורות לביטחון העיר והחיים בה.

התלמידים הלומדים לימודי אזרחות ומולדת הקדישו פרק ייחודי לרשות המקומית, תפקידה וסמכויותיה. מנהלת בית הספר תל"י הרי אילת - נורית חיימוביץ, אשר מרכזת את המגמה החליטה ליזום את הפרויקט כדי לפתח בקרב התלמידים זהות מקומית. לדבריה, התלמידים עצמם ביקשו להיפגש עם ראש העירייה  כדי לקבל את התשובות היישר מהגורם הרלוונטי. "אני מלמדת אותם לפקוח עיניים ולראות מה קורה סביבם, התחלנו ללמד אותם מה קיים ברשות המקומית ובאלו נושאים פונים לראש העירייה ומה נמצא במסגרת סמכויותיו". ציינה חיימוביץ והוסיפה, כי דוגמא חיה לכך ניתנה במפגש על ידי ראש העירייה כאשר נשאל על ידי אחד התלמידים בעניין כיפת ברזל, אז השיב לו ראש העירייה שהסמכות במקרים כאלה נתונה בידי צה"ל ולא בידי ראש העירייה וזה היה פתח לשיעור באזרחות מהשטח.

מנהלת בית הספר ציינה, כי אחד הפרקים הנלמדים באותה מגמה הוא הרשות המקומית והבחירות לרשות המקומית. כידוע הבחירות לרשות המקומית התקיימו באוקטובר האחרון ולפיכך, נדרשו התלמידים להגיש עבודה המפרטת את הבנתם המלאה בכל המצעים אותם הציגו כלל הסיעות, אשר הגישו את מועמדותן לבחירות השנה. "השיעורים היו בעיקר על בסיס דיאלוגים יחד עם התלמידים וזה סייע בעבודתם על ניתוח המצעים ואף לימד אותם לפקוח עיניים ולהבין על סמך מה בוחרים. אני סבורה שהלמידה המשמעותית ביותר לא מתרחשת בכיתה ואת המפגש הזה עם ראש העירייה הם יזכרו היטב".  

מיד לאחר המפגש עם ראש העירייה, יצאו התלמידים לסיור הכולל: ביקור באתר "אום רשרש", פעילות סימני דרך בנקודות משמעותיות בעיר והרצאה במוזיאון "אילת עירי".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד