עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שונית אילת מדברת לתלמידים

3/02/2014
שונית אילת מדברת לתלמידים

שונית אילת מדברת לתלמידים

1,500 תלמידי בתי הספר יצפו במהלך הימים הקרובים, בסרטון "שונית אילת מדברת" בהנחיית צביקה לבנת, כחלק מפעילות של חינוך סביבתי. הסרטון הותאם גם לבתי הספר הדתיים הן בתכנים והן בצניעות. הקרנה פתוחה לקהילה תתקיים ביום ג' הקרוב בשעה 19:30 בכיפה האקולוגית.

 

 

"הרצאות החוויה בבתי הספר מלוות בהקרנה על מסך ענק של קטעי וידאו נדירים, שצולמו במימי המפרץ שלנו לאחרונה" מסבירה רונה שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי ביחידה האזורית לאיכות הסביבה ומציינת, כי לבנת בעצמו משתף מחווייתו האישית ובהסברים מדעיים בגוון משעשע על בעלי החיים המתגוררים במפרץ אילת. "זוהי חוויה מעשירה בידע, צחוק, ויופי ויזואלי שמרגשת תלמידים ויוצרת קירבה עם הממלכה התת ימית באופן בלתי נשכח" מסכמת שפירא .

במסגרת סדרת ההרצאות לבתי הספר הכין לבנת גם הרצאה מיוחדת לתלמידי בתי הספר הדתיים המראה את נפלאות הבריאה שבמעמקים. להרצאותיו למגזר הדתי ערך מחדש לבנת את הסרטים שיצר ובהם הצצה ליופיים עוצר הנשימה של דרי השונית, וקריאה להישמע לדבריו של בורא עולם לאדם במדרש עם סיומה של הבריאה: "תן דעתך שלא תקלקל, כי אין מי שיתקן אחריך".

צביקה (זיגי) לבנת הינו אמן, מחנך וצלם תת ימי שהחל את דרכו מתחת לפני המים באילת לפני מעל ל20 שנה. סרטיו זכו בפרסים בין לאומיים רבים ועבודותיו משודרות מידי יום בערוצי הטלוויזיה של נשיונל ג'יאוגרפיק ישראל. עד היום הופיע לבנת במאות הרצאות בבתי ספר, אוניברסיטאות ומוזיאונים ברחבי העולם.

 

הסרטון הוא תוצר אחד מתוך תוכנית פעולה מקיפה שמובילה היחידה לאיכות הסביבה בשיתוף גופים נוספים מהעירייה ומקרב הגופים הירוקים, במטרה לשמור על חופי ועולם החי של מפרץ אילת. הקרנת הסרטון הושקה בפסטיבל הג'אז, שנערך בקיץ האחרון בנמל אילת, במסגרתו הוקרן הסרטון באולמות עצמם לפני כל הופעה.

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד