עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג"

3/02/2014
טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג" (הגדל)

טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג"

כמידי שנה גם השנה התקיים בבית הספר היסודי "אלמוג" בניהולה של בטי סימלמיץ, טקס המצטיינים השנתי ע"ש אמונה ריצ'מן ז"ל שעמד השנה בסימן "האחר הוא אני".

 

בטקס מרגש שהתקיים היום (ב') בבית הספר, במעמד אימה של אמונה ז"ל - רות ריצ'מן ובנה יואל ריצ'מן, מנהלת אגף החינוך - מירי קופיטו ובהשתתפות כל תלמידי בית הספר, הורי התלמידים המצטיינים, ומכובדים נוספים, הציגו תלמידי בית הספר קווים לדמותה של אמונה. מקהלת בית הספר בניצוחה של המורה למוסיקה עינת לוי, הנעימה בשירים ולהקת המחול בהדרכתן של עדן אלגרבלי וויקה כהן ריגשה את הקהל בריקוד מרגש. בטקס, הוענקו פרסים לתלמידים מצטיינים, אחד מכל כיתה. הפרס לתלמידים המצטיינים הוא ספר שנבחר על ידי מחנכת הכיתה ובו הקדשה אישית על תחום ההצטיינות. את פרס המנהלת קיבלה התלמידה רוני כהן מכיתה ו'2. בנוסף, לראשונה, הוענק פרס ריצ'מן של כבוד לאודי שכטר, בוגר בית הספר משנת 1983. אודי קיבל את פרס הכבוד כאות הערכה על הדגשת תחושת השייכות, המשמעות והאהבה הרבה שלו לבית ספר "אלמוג", על הקשר רב השנים שהוא שומר עם בית הספר ועם המחנכת חנה גוטמן ועל היותו דוגמא לבוגר שפרס ריצ'מן היה מושא נכסף עבורו.

 

אמה של אמונה ז"ל - רות ריצ'מן החליטה להנציח את זכר בתה באמצעות רכישת ספרים לספריית בית הספר ומזה שנים רבות תורמת סך של כ-1,000$ בכל שנה לרכישת הספרים. כל הספרים למצטיינים נרכשו מכספי התרומה של הגב' ריצ'מן. יתרת התרומה משמשת, כאמור לרכישת ספרים להעשרת ספריית בית הספר. השנה הטקס היה מרגש במיוחד תוך ציון יום ההולדת ה-100 של גב' ריצ'מן.

 

אמונה ז"ל נולדה בארה"ב ונקראה בשם ורה. ימי ילדותה ונעוריה עברו עליה כנערה אמריקאית לכל דבר. לאחר מלחמת ששת הימים הגיעה לארץ כשהיא כבר סטודנטית לחינוך. ורה רצתה לעבוד עם ילדים, לתת ולהעניק. בארץ הוזמנה להתארח בביתה של משפחת תישבי, משפחה שהכירה את הוריה ויצרה עמם קשר חברי עמוק וחם. בואה של ורה שינה אותה, היא הרגישה כיצד היא נקשרת בעבותות של אהבה לארץ ישראל, ורה החליטה לשנות את שמה לאמונה. היא האמינה בארץ ובאנשים שבה, האמינה בעתיד, האמינה ביכולת שלה לתרום.

 

אמונה הגיעה לאילת. היא התאהבה במקום, הרי אדום המשנים צבעם, המפרץ הכחול המלטף את החול הזהוב שבו את ליבה, הם קראו ואמרו לה, כי הגיעה הביתה. תפילה עלתה בליבה, מי ייתן שהחול , הים, השקיעות והזריחות לא ייתמו לעולם. חדורת תקווה ואמונה חזרה אמונה לארה"ב. מטרתה לסיים את לימודיה, לחזור לארץ, להשתקע באילת ולעבוד כמורה. חלום זה לא התממש. אמונה נהרגה בתאונת דרכים כשהיא בת 25. כה קרובה הייתה להשיג את מטרתה אך אליה לא הגיעה, חופי מולדת חיכו לה אך נשארו הגעגועים בלבד.

 

לזכרה של בתם החליטו הוריה להקים "בית תלמיד" בבית הספר הראשון בעיר, בית-ספר "אלמוג". לימים הפך "בית התלמיד" לספריית בית הספר הקרויה של שם אמונה ריצ'מן ז"ל. באדיבותה של משפחת ריצ'מן מוענקת, כאמור כל שנה תרומה כספית- קודש לרכישת ספרים לבית-הספר.

 

טקס ריצ'מן מסמל מסורת בת שנים המאחד בתוכו את ערך ההצטיינות, האהבה לארץ, לתרבות ולמורשת,  האהבה לספר, וערך ההנצחה והזיכרון.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד