עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פרופ' עדה יונת ביקרה באילת

11/02/2014
פרופ' עדה יונת ביקרה באילת (הגדל)

פרופ' עדה יונת ביקרה באילת

תלמידי מקצועות המדעים מכל בתי הספר התיכוניים בעיר, זכו לביקור מיוחד של פרופ' עדה יונת, כלת פרס נובל לכימיה, שהרצתה בפניהם על גילוי הריבוזום, מחקרה פורץ הדרך שזיכה אותה בפרס נובל ועל ההתמודדויות בדרכו של חוקר.

 

בהרצאה שנערכה אתמול (ב') באודיטוריום בית הספר התיכון ע"ש גולדווטר השתתפו כ – 300 תלמידי כיתות י' מתכנית עתידים בבתי הספר התיכוניים, הקבוצות העירוניות של שכבת י' במקצועות המדע, ותלמידי המצוינות של בית הספר התיכון ע"ש גולדווטר משכבה ט' (קדם עתידים וקב' המצוינות במתמטיקה), והמורים למדעים בבתי הספר.

 

כניסתה של פרופ' יונת לאולם גרפה מחיאות כפיים מכבדות מכל התלמידים. בסיום ההרצאה הפכו מחיאות הכפיים לסוערות במיוחד, לאחר שסיפרה פרופ' יונת על דרכה כאישה בעולם המחקר, כיצד גדלה בבית חסר אמצעים עם אימא ואחות אחת, לאחר שהתייתמה מאביה בגיל 11 ועבדה כבר כנערה, כדי לממן את לימודיה ולסייע למשפחה ועל הפרסים שגרפה בדרך, ביניהם: פרס ישראל בשנת 2002, פרס פאול ארליך – הפרס הגבוה ביותר בתחום הרפואה בגרמניה, פרס לוריאל אונסקו לנשים במדע בשנת 2008 ופרס נובל לכימיה בשנת 2009 בזכות גילוי הריבוזום. את המחקר פורץ הדרך עליו עמלה משך 20 שנים המחישה פרופ' יונת לתלמידים באמצעות אנימציה פשוטה, דבר שריתק את התלמידים, המחיש להם ובעיקר הציב להם אופק.

 

עוד בדבריה התמקדה פרופ' יונת על מקומה כאישה תוך שהציגה בפני התלמידים את משפחתה (בתמונות), הוריה, אחותה, ביתה ונכדתה וסיפרה על היכולת להפוך לחוקרת פורצת דרך לצד היותה בעלת משפחה. דוגמאות נוספות הוצגו על ידה עם הצגתן של הנשים בקבוצת המחקר המלווה אותה שנים, שרובן ככולן נשות משפחה.

 

ביקורה של פרופ' יונת הנו חלק מפעולות מערכת החינוך לחשוף בפני תלמידי המדעים, מדענים מהשורה הראשונה ולחבר אותם למחקרים עכשוויים והוא התאפשר הודות לפנייתו של ד"ר גיא יהודה, מורה בבית הספר התיכון ע"ש גולדווטר לפרופ' יונת שנעתרה בשמחה וריתקה, כאמור בדבריה.

 

"אנו מאמינים שמקצועיות, פיתוח גמישות מחשבתית ומסוגלות עצמית לצד פיתוח לומד עצמאי ושאיפה למצוינות יצמיחו את הדורות הבאים למחקר במדינת ישראל" ציינה אפרת זקס - מנהלת בית הספר התיכון ע"ש גולדווטר, ששם לו למטרה לקדם את לימודי המדע והטכנולוגיה ומטפח זו השנה הרביעית את התכנית היוקרתית - הרובוטיקה כחלק ממגמת המידענות הייחודית בבית הספר.

 

בתום ההרצאה העניקו מנהלת בית הספר וד"ר דרורי גניאל – המשנה למנכ"ל העירייה וראש מינהל שח"ק, לפרופ' יונת, שני ספרי עיון של ד"ר יעקב דפני העוסקים האחד, בהרי אילת והשני, בשונית האלמוגים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד