עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים

3/03/2014
מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים (הגדל)

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים

חמישה פרסי חינוך הוענקו למצוינים במערכת החינוך, במסגרת טקס פרסי החינוך המסורתי. הטקס שהתקיים אתמול (א'), פתח, כמידי שנה את חגיגות ה- 65 שנים לשחרורה של העיר אילת.

 

עוד במסגרת ההצדעה לחינוך, פתחו 17 מוסדות החינוך את שעריהם לביקורים הדדיים, ביניהם בתי הספר היסודיים, העל יסודיים החינוך המיוחד, החינוך הדתי וגני הילדים. מידי יום ארח בית ספר אחד את עמיתיו במערכת החינוך מבתי ספר אחרים. אנשי החינוך מספרים בהתרגשות, כי זו הלמידה הכי משמעותית שהייתה מזה יובלות. "בתי הספר לוקחים את הביקור ברצינות יתרה ומארחים בחום ואהבה, במטרה לחשוף את העשייה המבורכת המתבצעת ממש מתחת לאף, בכל אחד מהמוסדות", ציינה מירי קופיטו, מנהלת אגף החינוך בעירייה.

 

מאות עובדי מערכת החינוך מילאו את אולם הפביליון במלון ההרודס וזכו לתשבחות על עשייתם מהמברכים ובכללם: ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, המשנה למנכ"ל וראש מינהל       שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, ומנהלת אגף החינוך במינהל שח"ק – מירי קופיטו.

 

בדבריו התייחס ד"ר גניאל אל זוכי הפרס כאנשי מופת שתפקידם כמחנכים  הוא לסייע בהקמת חברת מופת. "אנשי מופת הם אנשים דגולים הראויים לשמש דוגמא לאחרים בהצטיינותם ובסיועם להקמת חברת מופת המושתתת על ערכי מוסר, צדק, אהבת אדם חסד ומצוינות מקצועית. אתם זוכי הפרס, אנשי מופת אתם לכולנו" ציין ד"ר גניאל.

 

הטקס המרשים שהופק על ידי מירה'לה הראל ומירב אפק, הונחה גם השנה על ידי מנחם פרי. במהלך הטקס נהנו כל עובדי מערכת החינוך ממופע של הזמר עידן עמדי.

 

ראוי לציין, כי גם השנה פעלה ועדת הפרס, שבועות ארוכים בטרם ההכרזה. אל שולחן הועדה, הגיעו עשרות המלצות. מתוכם עלו לשלב המתקדם 10 מועמדים. לשלב הסיום הגיעו חמישה נבחרים והם הזוכים בפרס. חברי הועדה שפעלו בהתנדבות הם: ד"ר חנה רוזנפלד יושבת ראש הועדה, ד"ר אפרת פיין, בינימינה בלום, סמו סמוראי, ציונה גטה, רונית בית הלחמי, סיגל טלקר, ומגי טובל, שגם ריכזה את עבודת הועדה.

 

ואלה הזוכים בפרס החינוך אילת לשנת תשע"ד:

 

 

פרס החינוך תשע"ד הוענק למורה דבורה חזות, מחנכת כיתת החינוך המיוחד בבית הספר "מצפה ים", בזכות עשייתה החינוכית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על הובלה והעצמה של תלמידיה בעבר ובהווה באהבה, במסירות ובמקצועיות. על חיזוק יכולותיהם הלימודיות והאישיות ועל טיפוח האמונה בעצמם. על הדרך המיוחדת בה היא מקנה להם כישורי חיים המאפשרים את השתלבותם בחיי הקהילה כאזרחים בוגרים. על ההתמודדות היומיומית עם תלמידים בעלי צרכים מיוחדים ברמות שונות ומציאת מענה הולם לכל אחד ואחת מהם מתוך יחס של כבוד ואנושיות. על יכולת הכלה אין סופית המהווה להורי התלמידים עוגן איתן. על טיפוח עבודת צוות משובחת המטמיעה ערכי שיתופיות, על המסירות והאיכות שהיא יוצקת לתפקידה. על היותה מקור דעת וידע למורים, הורים ותלמידים כאחד. על ייעודה כמחנכת הרואה את תפקידה ממקום של שליחות. על כל אלה הינה ראויה לאות ומופת.

 

פרס החינוך תשע"ד הוענק לצוות בית ספר "עציון גבר" בהנהלתה של עינת חרמוני. על התגייסותם המלאה כצוות, להובלת תהליך של שינוי בבית הספר. על היכולת להעניק לכל תלמיד כלים ומיומנויות חברתיות ולימודיות, במטרה לפתח בקרב התלמידים מודעות ואכפתיות כלפי האדם והסביבה. על הכנת תכנית יעדים אישיים לכל תלמיד. על הענקת כישורי מנהיגות וחינוך לערכים, בשיתופם המלא של התלמידים המהווים סוכני ידע ושינוי במעגלים השונים. על קידום מסגרות ופעילויות לטיפוח מצוינות, באמצעות הקמת קבוצות עניין לתלמידים בעלי זיקה לנושאים ייחודיים. על עיצוב סביבה לימודית המשקפת את תפיסת בית הספר לטיפוח הכבוד והאחריות כלפי הסביבה. על הקשר המיוחד עם הורי התלמידים בפיתוח יוזמות משותפות לרווחת המשפחות. על מסירות, מקצועיות, חריצות, התמדה והרוח האיתנה והמלוכדת, השורה ביניהם כצוות. על הובלת בית הספר לעידן חדש הטומן בחובו הצלחות עתידיות. על מכלול עשייתם החינוכית הם ראויים לאות ומופת.

פרס החינוך תשע"ד הוענק לאיילת צמח, גננת "גן מגן". על עשייתה החינוכית האיכותית מעל ומעבר למתחייב מתפקידה. על היותה מקדמת יוזמות, בבחירתה להוביל את ילדי הגן לחינוך לבריאות כדרך חיים. על הפיכתם של ילדי הגן לשגרירים של שינוי אורח חיים בריא בבתיהם הפרטיים. על המקוריות והיצירתיות, אותם היא מפעילה בגן הילדים, המאפשרים לילדים לחוות התנהלות יומיומית מרתקת המעצימה את כישורי חייהם העתידיים. על יצירת אקלים מיטבי בגן המאפשר צמיחה ערכית לצד למידה מתמדת. על דרך עבודתה המיוחדת המובילה לפיתוח סקרנות, עידוד חשיבה, העשרת ידע וקידום נורמות התנהגות אישית וחברתית. על יצירת גן שהוא בית חינוך אמיתי, המאפשר מקום של כבוד לכל אחד מילדי הגן, המצמיח את בוגריו להיות אזרחים בעלי רגישות לזולת. על תרומתה ההתנדבותית האיכותית והמסורה, כשותפה אמיתית לדרך בהקמת המרכז המדעי באגף לגיל הרך במתנ"ס שחמון. על כל אלה הינה ראויה לאות ומופת.

  

פרס החינוך תשע"ד הוענק לסיני שפירא מורה למדעים ולמדעי הים בבית הספר התיכון ע"ש "גולדווטר". על תרומתו המרכזית והייחודית לקידום החינוך מעל ומעבר למתחייב מתפקידו. על היותו מורה ומחנך מוערך ואהוב ביותר על תלמידיו ועמיתיו להוראה כאחד. על תרומתו הייחודית ליצירת אקלים מיטבי בחדר המורים. על היותו זמין בכל עת ובכל נושא לצרכי בית הספר, על חשיבתו המקורית, היצירתית והנועזת הגורמת לתלמידים אהבה ללמידה, למחקר, ולהעצמת הידע ההופכת את הלמידה לחוויה מרתקת. על החיפוש הבלתי נלאה למציאת דרכים להוראה מיטבית מתוך רצון להנגיש לתלמידי בית הספר את מקורות המידע והחקר בשפתם, על ידי שימוש מושכל בכל תחומי המדיה העכשווית. על הובלת צוותי ההוראה בבית הספר לחשיבה משותפת בנועם ובכבוד. על שותפות מלאה בפרויקט הרובוטיקה כמנחה מקצועי, מעודד ונוכח, המלווה את התלמידים ליצירה המשותפת המזכה אותם בפרסים ארציים מידי שנה. על הקמת מגמת מדעי הים בחינוך העל יסודי. על הובלת התקשוב בבית הספר, תוך התאמתו הייחודית לצרכי המאה      ה- 21. על ייעודו כמחנך הרואה את תפקידו מקום של שליחות. על כל אלה הינו ראוי לאות ומופת. 

פרס החינוך תשע"ד הוענק לבטי מנולה, סגנית מנהלת ורכזת ההוראה, בביה"ס התיכון ע"ש "יצחק רבין". על תרומתה המרכזית והייחודית לקידום החינוך בדגש על עשייה מעבר למתחייב מתפקידה. על גישתה המקצועית הממוקדת בתלמיד ובהצלחתו. על היכולת להוביל תלמידים מאתגרים בדרך אל ההצלחה. על היותה מתווה דרך, מובילת צוות, השוקדת על התמקצעות והטמעת תכניות חדשניות בבית הספר. על היותה נותנת דוגמה לטיפוח רעיון המחנך כמוביל פדגוגי. על הליווי שהיא מעניקה לכל מורה ומורה, כמנחה המעצימה את העשייה הפדגוגית, המביאה לקידום משמעותי בהישגי התלמידים. על השרשת הרגלי עבודת צוות ושיתופיות מרבית כמפתח להצלחת התלמידים. על היותה מהווה מודל לחיקוי בחריצותה, מסירותה ומקצועיותה. 

 

על היכולת להטמיע תרבות ארגונית איכותית המקרינה על כל המערכת. על יכולתה לרדת לפרטים הקטנים ביותר של כל תלמיד ויחד עם זאת לראות בראיה רחבה את צרכי ויעדי בית הספר. על שלל התפקידים אותם היא מבצעת בכישרון רב, באהבה ובמסירות אין קץ, במהלך שנות עבודתה:

מורה ללשון והבעה, מחנכת, רכזת שכבה, מנחה עירונית, רכזת מקצוע, סגנית מנהלת ורכזת ההוראה של בית הספר. על ייעודה כמחנכת הרואה את תפקידה ממקום של שליחות. על כל אלה הינה ראויה לאות ומופת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד