עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יום המעשים הטובים באילת

12/03/2014
יום המעשים הטובים באילת (הגדל)

יום המעשים הטובים באילת
במסגרת יום המעשים הטובים לקידום רוח ההתנדבות והערבות ההדדית בחברה הישראלית, שצויין השבוע ביוזמת עמותת "הרוח הטובה", נרתמו גם השנה, חברות וגופים רבים באילת ויזמו כל אחד בדרכו מעשים טובים למען הקהילה. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי הודה לתורמים והנרתמים כולם. "חוסנה של העיר אילת הוא בנתינה" ציין. השנה כבכול שנה נרתמת העיר כולה לעשות לפחות מעשה טוב אחד.

 

להלן חלק מהפעילויות שהתקיימו, באדיבות רשת המתנ"סים וגופים רבים וטובים:

 

לבבות בקהילה - ילדים ובני נוער חילקו לנותני שירות בעיר לבבות שהכינו במיוחד לאות הוקרה ותודה על פועלם במשך כל השנה. כבאים, אחיות, שוטרים, עובדים סוציאליים, אזרחים ותיקים. סיירת בידורית - בני נוער ערכו מופעים מוזיקליים במועדוני אזרחים ותיקים ובפינות רחובות מרכזיים.

 

סטוק דיי חנות יד שנייה - עובדות מחלקת הנהלת החשבונות בעירייה סייעו למתנדבות חנות יד שנייה למען הקהילה בגיוס תרומות ומכירתם. במקום נערך הפנינג מכירות שכל הכנסותיו יתרמו לטובת משפחות נזקקות.

 

פועלים באהבה - עובדי בנק הפועלים סניף אילת אומרים תודה ללקוחות המגיעים לבנק וחילקו להם סוכריות על מקל בצורת לב. עובדי רשות שדות התעופה ישפצו וטיפחו את מרכז ויצ"ו ברחוב ירושלים השלמה.

 

ריקודים מדור לדור - סטודנטים מווינגייט המתארחים באילת לצורך תחרות, הגיעו למועדוני קשישים והפעילו אותם בריקודים ופעילות גופנית.

 

"חברי מועדון 50+ - ממשיכים במסורת הקשר עם מרכז התעסוקה השיקומי "מיוחד". השנה הוחלט ביחד עם מטופלי המקום, להכשיר ולנצל את שטח האדמה המצוי בחלקו האחורי של המרכז, במטרה להקים פינת חמד, עם עצי פרי ובו תוקם גם גינת תבלינים ופרחים.

 

 

סיורים סביב אילת - נעמה בן עמי הפעילה הדרכות טבע ללא עלות לקהילה באמצעות קבוצות של אזרחים וותיקים במסלולים נוחים להליכה, קבוצות תלמידים ומטיבי לכת.

 

שוק קח תן - דוכני מכירת פריטים שונים כולל תחפושות תמורת בקבוקים למחזור על כל פריט שילם הקונה בבקבוק למחזור. שוק תחפושות - מכירת תחפושות יד שנייה תמורת בקבוקים למחזור - כל אחד מביא בקבוק ומקבל פריט תחפושת. השוק יתקיים בבית הנשים העצמאיות "יחדיו".

 

פרלמנט ילדים ונוער -  נבחרי ציבור צעירים מארגוני מתנדבים ומועצות נוער ינהלו שיח על חיזוק הקשר ה"בינדורי".

 

ילדי החוגים והמד"צים - בחרו להתמקד השנה בשיפוץ החצר של מועדונית יעלים הצמודה למתנ"ס. השיפוץ כלל סידור הגינה וציור משחקי רחוב על גבי המשטח המרוצף. את הפעילות חתום מפגש בין ילדי החוגים לילדי המועדוניות. את החומרים לפעילויות סיפקה עמותת "רוח טובה".

 

מעון חלומותיי - ההורים, הצוות והילדים אספו חפצים שאינם בשימוש והם יועברו לתרומה למי זקוק להם. בגן חלום, קבוצת הבוגרים הכינו עוגיות בצורות שונות והעוגיות חולקו לילדי קבוצת התנועה המיוחדים במתנ"ס שחמון. כמו כן, הורי הגן פינקו את המטפלות. זה"ב בגן - מתנדבי זה"ב בגן, הכינו יחד עם ילדי הגנים צלחות מקושטות והקדישו אותם לאלו ששומרים עליהם. כל ילדי הגן הכינו משלוח מנות בצורת זר או מובייל והעניקו אותו למישהו משמעותי: שוטר, משמרות הזה"ב או מי שיבחרו. מועדונית שלהבת - צוות "פאן כיף", העביר לילדי מועדונית שלהבת שעתיים של פעילות כייפית וחוויתית הכולל פינות הפעלה - קעקועים, בלונים, בינגו ועוד. לסיום, הילדים ניהנו ממסיבת ריקודים וקריוקי. בנוסף ""פוטו סנטוס"" תעד את האירוע והכין לילדים דיסק עם קליפ מיום זה בהתנדבות.

 

משמחים את החולים- משתתפי מועדון "עולים בוקר" במתנ"ס יעלים הכינו משלוחי מנות וייצאו לשמח את החולים במעונות מכבי.

 

שעת סיפור לגילאי 4-7- בספרייה העירונית התקיימה כרגיל שעת סיפור, אך כמידי שנה ביום המעשים הטובים היא נערכה ללא תשלום - עם הסיפור "הביצה שתחפשה". הפתעה מתוקה - תנועות ומסגרות הנוער בשיתוף היחידה להתנדבות בעירייה ועמותת הרוח הטובה, הפתיעו את נותני השירות בעיר, כוחות ההצלה והביטחון, עובדי ממשלה, עירייה, חינוך, רפואה ועוד וחילקו להם שי תודה.

 

המעשים הטובים בבית ספר אורים- מצדיעים לחיילים- "תלמידי מחויבות אישית המפעילים את מועדון אורים אפו אוזני המן יחד עם התלמידים ויצאו לחלקם לחיילים בבסיסים באזור. בנוסף, קבוצת תלמידים יחד עם מתנדבים מ"מלח ישראל" יצאו לפרויקט צילום ציפורים בתחנת הטיבוע. בני השירות ממכינת פארן יחד עם התלמידים צבעו גם את מתקני הישיבה בפינת המחזור של בית ספר. קבוצת תלמידים נוספת יחד עם מתנדבי "מלח לישראל" יצרו שתי פינות מרגוע והפוגה בביה"ס אורים- לרווחת התלמידים. עוד קבוצת תלמידים, בליווי מתנדבים צבעו יצירות לילדים על קירות הפרוזדורים בבית ספר אורים. קבוצת תלמידים בשיתוף עם מתנדבים ממועדון הקשישים יצרו יחדיו בסדנאות הבישול והאפייה כאשר חלק מהתוצרת תחולק על ידי התלמידים במעונות מכבי/בית החולים/מועדון הקשישים.

 

המעשים הטובים בתיכון גולווטר- שכבה ח' - יצאו לבית ספר היובל וגלים,  בבית הספר היובל הפעילו את תלמידי א+ב בהכנת מסכות ובבית ספר גלים - הפעילו את כיתה א' חינוך מיוחד ואת כיתה ו' חינוך מיוחד בהכנת מסכות. שכבה ט' - יצאו למתנ"ס קולייר וערכו נשף פורים עם חברי מועדון "גיל הזהב" בהפעלת משחקים, בינגו וחלוקת עוגות. שכבה י' -  תלמידי השכבה אשר מתנדבים בבית ספר אורים יצאו יחד עם ילדי אורים וערכו פריסת עוגות, עוגיות ושתיה לחיילי כיפת ברזל. שכבה י"א - התנדבו בבית הקשיש בטבריה במסגרת מסע ישראלי.

 

קו פתוח למעשים טובים - נערך יום שידורים ברדיו המקומי "קול הים האדום" בו המלצות על מקומות התנדבות וגיוס מתנדבים.

 גם השנה, כאמור ביום המעשים הטובים תוכיח שוב העיר אילת, רוח התנדבות ונתינה באהבה.  

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד