עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שירות לאומי באילת

10/06/2014
65 מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי באילת, מתוכם 27 (הגדל)

שירות לאומי באילת

65 מתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי באילת, מתוכם 27 בני ובנות אילת, קיבלו תעודות הוקרה על התנדבותם ותרומתם לעיר, בטקס חגיגי שנערך לכבודם זו השנה השלישית במתנ"ס שחמון.

 

מתנדבי "האגודה להתנדבות", חילונים ודתיים, נשים וגברים, נוגעים בכל עצב ועצב של הקהילה. רובם משרתים את שנת השירות בקופות החולים ובבית החולים בעיר, במכבי האש, במערכת הרווחה של העירייה, בבתי הספר היסודיים, בגני הילדים, מתנ"סים, בקליטת עלייה ועוד.

 

ראוי לציין, כי לצד עידוד לגיוס משמעותי לצה"ל, יזם מינהל שח"ק בעירייה בשלוש השנים האחרונות, מהלך של גיוס לשירות לאומי אזרחי, לכל התלמידים והתלמידות שקיבלו פטור משירות צבאי מסיבות שונות. אלה, כאמור מצטרפים לשורות השירות הלאומי, כאשר את השירות הם מבצעים בדרך כלל במוסדות וארגונים שונים בעיר וזה נחשב כשירות לכל דבר ועניין. השנה שירתו כאמור, באילת 27 מתנדבים בני אילת. "לתלמידי אילת שמקבלים פטור מהשירות הצבאי מסיבות שונות, השירות הלאומי הוא חלופה ראויה לשירות הצבאי, והוא מאפשר להם להיות חלק מהחברה הישראלית ולזכות במלוא הזכויות וההזדמנויות" ציינה עו"ד שרון מיר – מנהלת מרכז הצעירים בעירייה. לצד בני אילת, שירתו בעיר 38 מתנדבים, מתוכם 32 בנות דתיות, שהגיעו מחוץ לאילת.

 

בטקס חגיגי שעמד השנה בסימן חג השבועות, ברך ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי את המנדבים והודה להם בשם תושבי העיר על שירותם באילת, ועל תרומתם לרווחת התושבים ולחוסנה של הקהילה. מנכ"ל "האגודה להתנדבות", ירון לוץ, ציין בדבריו את היותה של אילת עיר לדוגמא בכל הקשור לשיתוף פעולה בין האגודה לבין הרשות המקומית, דבר שמאפשר שירות משמעותי ואיכותי ותרומה אמיתית לקהילה. כמו כן ציין כי ישנה כוונה ורצון לפעול ביחד עם העירייה על מנת להרחיב את היקף השירות הלאומי בעיר.

 

את הטקס פתח סרטון ובו הופיעו כל המתנדבים במקומות השירות שלהם. בסיום הטקס קיבלו כל המתנדבים והמתנדבות תעודת הוקרה ושי מצוות מרכז צעירים אילת, שמלווה את מתנדבי השירות לאורך כל שנת הפעילות, במטרה להעצים את המתנדבים ואת תרומתם. את הכיבוד החגיגי בטקס תרם באדיבות מלון אגמים.

 

הטקס התקיים בעיצומה של סדנת הכנה לקראת שחרור בת יומיים, שבמהלכה קיבלו כל המשתתפים מידע על זכויות, כלים לבחירת מסלול מקצועי ואקדמי, סדנאות בנושא קבלת החלטות, תקשורת ועוד. זו הפעם השלישית שבה נערכת סדנא כזו, פרי שיתוף פעולה של מרכז צעירים, רכזי השירות הלאומי באילת, מיכל הרלינג ומעיין גברי, וקרן גרוס הפועלת לקידום חיילים משוחררים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד