עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

משדרגים ספריות

16/06/2014
משדרגים ספריות (הגדל)

משדרגים ספריות

לצד פתיחת שבוע הספר העברי במוצאי שבת האחרון, נחנכו בשבוע שעבר (ד') שתי ספריות חדשות בבתי הספר התיכוניים ע"ש גולדווטר וע"ש רבין. הספריות החדשות מעוצבות בעיצוב חדשני, מאובזרות במגוון רב של ספרים ומצוידות בחדשנות הטכנולוגית המתבקשת בימינו. כידוע, העיר אילת מדורגת במקום השלישי והמכובד בארץ בקריאת ספרים עם 43% תושבים אשר קוראים ומחליפים ספרים בספריה העירונית ויש בכך כדי לעודד קריאה לצד שדרוג ופיתוח הנגשת הידע והספריות בעיר.

שתי הספריות נחנכו, כאמור בשבוע שעבר, בנוכחות הצוות המקצועי והחינוכי ובמעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. "אין מאושר ממני לחנוך שתי ספריות חדשות אשר יהוו מקור ידע והשראה לתלמידים רבים. אני מבקש להזכיר שלא בכדי אילת מדורגת במקום השלישי והמכובד מבין הערים הקוראות, העיר אילת היתה גם הנחשונית בעידוד הקריאה בקרב תלמידי כיתות א' כאשר אפשרנו מנוי חינם לכל התלמידים בספרייה העירונית, מגמה שלימים הפכה למסורת לכל התושבים בכל הגילאים עד היום" ציין ראש העירייה בדבריו.

הספריות החדשות שודרגו וחודשו בזכות תרומה ע"ס 80,000 דולרים עבור כל ספריה ביוזמתו של ראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, באמצעות קרן ע"ש מילטון גוטסמן ז"ל, שהיה ידיד ישראל בתפוצות והחליט להקדיש חלק מהונו להקמת ספריות בבתי הספר בארץ ישראל.  עוד בספריה הוקם לפני כ – 20 שנים מרכז מידע ע"ש קרן זילברשטיין ז"ל הודות לתרומתם הנדיבה של משפחת זילברשטיין אשר ביקשה להנציח את שמה של ביתם. כספי התרומה הוקדשו להצטיידות ולריהוט. את עבודות התחזוקה והתשתית ביצעו עובדי אגף התחזוקה בעיריית אילת ומינהל שח"ק.

את פרויקט הקמת שתי הספריות ליוותה רונה שפירא – מנהלת מחלקת חינוך סביבתי בעירייה ואחראית עיצוב מרחבי למידה מטעם אגף החינוך, כחלק ממהלך המובל בכל בתי הספר לעיצוב מחודש ומותאם למאה ה - 21 של סביבות הלמידה ביחד עם צוותים מקצועיים וביניהם עמליה קוצ'ין, מדריכת הספריות של משרד החינוך אשר הנהיגה את המתווה וגם סייעה בגיוס כספי הקרן. העיצוב בוצע על ידי אדריכלים מקומיים: את הספרייה בתיכון גולדווטר עיצבה האדריכלית יסמין שושני לוגסי ואילו הספרייה בתיכון רבין עוצבה על ידי משרד האדריכלים אייל לוגסי. יצוין כי על העיצוב הנבחר שקדו הצוותים המקצועיים בשיתוף התלמידים וההורים ובהובלת מנהלות בתי הספר, שמחה הראל  בתיכון רבין ומזל קציר בתיכון גולדווטר מהלך שהמשיך על ידי המנהלת הנוכחית אפרת זקס.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד