עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

השגרירה הסינית

24/06/2014
השגרירה הסינית (הגדל)

השגרירה הסינית

שגרירת סין בישראל - Gao Yanping   הגיעה אתמול ( א') יחד עם צוות משרדה לביקור באילת ונפגשה עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. במהלך הפגישה, בה נכחו גם נציגי תאגיד התיירות העירוני, דנו השניים על חיזוק והידוק הקשרים בין אילת לסין לאור קידום פרויקט הרכבת וגם בתחומי אקדמיה ותיירות. 

הקשר בין אילת לסין התהדק כבר לפני כשנתיים עם הצטרפות העיר יינצ'ואן שבסין ל- 12 הערים התאומות החתומות בברית עם אילת. הרעיון לקשרי הידידות בין הערים נולד בעקבות התעניינות שהביעה סין בפרויקט הרכבת לאילת וכן בהשקעות בארץ. "מיום ליום אני מבין יותר ויותר את החשיבות האסטרטגית של הידוק היחסים בין אילת לסין" הדגיש ראש העירייה בפגישתו עם השגרירה הסינית והוסיף: "בכוונתי לקדם מול הסינים כמה נושאים עיקריים: הראשון והאסטרטגי בהם הוא קידום פרויקט השער הדרומי שבמהותו יחבר בין היבשות ויהדק את היחסים באופן טבעי הן מבחינה תיירותית והן מבחינת מסחר ותעשייה. הנושא השני והלא פחות חשוב הוא שיתוף פעולה בתחומי האקדמיה, לרבות השתלבותם של סטודנטים מסין באילת, כל זאת לצד קידום ופיתוח התיירות בין סין לאילת".

השגרירה הסינית קיבלה סקירה מקיפה מראש העירייה אודות חזון השער הדרומי לפיתוחה של העיר אילת ואף ברכה על כך "סין ידועה מאוד ביכולות שלה להקים רכבות מהירות ברמה טכנולוגית מרשימה" ציינה השגרירה, "אנו מצדנו דוחפים את פרויקט הרכבת ומקווים שהתהליכים יהיו קצרים לאור הרצון המשותף של שני הצדדים. אני רוצה לברך אתכם על הקמת שדה התעופה הבינלאומי זהו צעד חשוב שעשיתם עבור העיר אילת וישראל בכלל. אני כשגרירה מקדמת בימים אלו הקמת קו תעופה ישיר בין ישראל לסין ובחזרה, מדובר באחת מהחברות הסיניות הגדולות וזאת לצורך עידוד התיירות וההשקעה בין ישראל וסין שכידוע הולך ומתהדק. הקמת שדה תעופה באילת יאפשר הגעה של סינים רבים לעיר אילת והאזור אשר מאוד אוהבים תיירות מדברית" הוסיפה השגרירה.

ראש העירייה כהרגלו העניק לשגרירה ולשאר חברי המשלחת את סיכת העיר ובנוסף אלבום תמונות המסכם את 60 שנותיה הראשונות של אילת עם הקדשה אישית. עוד כמחווה על הידוק היחסים וכבוד, הזמין ראש העירייה את השגרירה כאורחת כבוד לפסטיבל הג'אז ולטקס יום אילת הבא. השגרירה הנרגשת העניקה לראש העירייה ספר מרתק אודות יהדות סין ושי שיוצר על ידי פסל סיני. השגרירה סיכמה את הפגישה וציינה כי היא וצוות משרדה ישמחו לקדם את כל הנושאים שעלו בפגישה שמטרתם קירוב והידוק היחסים עם סין.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד