עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

כשסביבה ועיצוב נפגשים

8/07/2014
כשסביבה ועיצוב נפגשים (הגדל)

כשסביבה ועיצוב נפגשים

לקראת הסמכה כבית ספר תיכון ירוק ראשון, הסתיים לאחרונה פרויקט לעיצוב סביבתי של מרחבי למידה בשכבה ז' בבית הספר ע"ש "רבין". המרחב עוצב משימוש חוזר בקרטון ועץ. בליווי אמני מיחזור, יצרו התלמידים מרחב סביבתי מרהיב.

 

בבית הספר התיכון ע"ש רבין בניהולה של שמחה הראל, מובילים כבר מספר שנים את בית הספר להתמחות בתחומי הקיימות. בשנה האחרונה ניגש בית הספר להסמכה כבית הספר התיכון הירוק הראשון בעיר זאת לאחר שעבר תהליך ארוך ויסודי בו נכתבה תוכנית לימודים בית ספרית ייחודית המבליטה נושאים סביבתים שונים, מטפלת בדילמה סביבתית ומכשירה את התלמידים מכיתה ז' ועד י' ללמוד, לחוות, לחקור ולהתמחות בתחומים שונים. בין הנושאים, בהם מטפל בית הספר, ניתן למצוא את תחום הפסולת, המיחזור וההפרדה במקור לזרמים השונים, אנרגיה מתחדשת, עבודות מחקר סביבתיות, חקר ציפורים, סיורים לימודיים במפרץ אילת, באתרי הטבע העירוניים בארץ החרדונים ופארק הצפרות ואימוץ שמורת הטבע העירונית בוואדי שחמון כבסיס למחקר ועבודה שוטפת.

 

במסגרת העבודה, התחייב בית הספר גם להוביל התאמת מרחבי הלמידה כדי שיציגו את העשייה הסביבתית. הפרויקט שנבחר הוא עיצוב מרחב הלמידה בשכבה ז'. בהובלתה של רונה שפירא מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי ואחראית על עיצוב מרחבי הלמידה במוסדות החינוך, החל תהליך שנולד מתוך הלמידה ותוך כדי שיתוף התלמידים וצוות המורים. כל קבוצה בשכבה קיבלה משימה, לחקור ולהוביל תוצר אומנותי וביחד התקבל המרחב החדש. חלק מהקבוצות למדו ביחד עם קרן מזרחי, אמנית מיחזור כיצד לעשות מסגרות תוך שימוש חוזר בקרטון, קבוצה אחרת עסקה בסוגיית "האחר הוא אני" ויצרה פורטרים המבוססים אף הם על שימוש חוזר בקרטון, קבוצת תלמידים נוספת, הכינה שילוט המעודד שינוי התנהגותי ושמירה על הסביבה במסגרת לימודי המדעים וקבוצת הגיאוגרפיה יצאה לצלם את נפלאות הטבע והסביבה המקומית. בנוסף עברו כל התלמידים יום שיא מרוכז שעסק בנושאי משבר הפסולת והפתרונות. לעיצוב המרחב הצטרף גם האמן האקולוגי ניב זהר, שביחד עם התלמידים הסדיר את המסגרות במרחב באמצעות שימוש חוזר בעץ והוסיף ספסלים שנבנו ממשטחי עץ משומשים. את כל התהליך ליוותה מזל קציר, סגנית מנהלת חטיבת הביניים שניצחה על כל הפרויקט.  

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד