עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

נפתח אוהל הנוער בטיילת

22/07/2014
נפתח אוהל הנוער בטיילת (הגדל)

נפתח אוהל הנוער בטיילת והתשלום...בגירים
המטבע הווירטואלי של הנוער

חינוך כלכלי, עצמאות, שוויון זכויות ומעורבות קהילתית, אלה העקרונות המנחים של המיזם הארצי "גירים" - המטבע הווירטואלי של התלמידים. המיזם המאפשר לקנות ולמכור בתמורה לגירים, הגיע הקיץ גם לאילת ובמסגרתו ייהנו בני הנוער מפעילות "גירים" מגוונת, שתתקיים במתחם הנוער הענק שנפתח אמש (א') בטיילת, סמוך לגשר, כחלק מתכנית "קיץ בטוח באילת". המכירה, בגירים בלבד.

 

השנה, התחדש כאמור אוהל הנוער המסורתי במתחם גירים הכולל בית קפה ועמדות אינטרנטיות. מתחם הנוער הפועל זו השנה התשיעית, משתרע על שטח של כדונם ומופעל על ידי כ – 60 אנשי צוות (עובדים סוציאליים, סטודנטים מ"כתובת רחוב", נאמני "פותחים עתיד", מתנדבים, מדריכים חברתיים, מדריכים טיפוליים, וכלל עובדי הנוער של אגף הנוער ברשת המתנ"סים). לטובת הפעילות במתחם יפעלו מידי לילה כ – 30 עובדי נוער שיאיישו את האוהל ויסיירו במהלך כל הלילה לאורך הטיילת בסיוע של הורים מתנדבים מסיירת ההורים העירונית. האוהל יפעל במשך שלושה שבועות, מידי לילה בין השעות 21:00-4:00.  

 

מיזם "גירים" הפועל בשיתוף מועצת הנוער הארצית ומשרד החינוך, אכן מהווה חידוש מרענן במתחם הנוער. בני הנוער הפוקדים את המתחם ומצטרפים למיזם מקבלים במעמד ההרשמה 20 גירים באמצעותם הם יכולים להתחיל לקנות לעצמם מוצרים או שירותים. בני הנוער יכולים לצבור גירים בכמה דרכים: צירוף חבר נוסף שווה 20 גירים נוספים, תרומה של שעתיים לקהילה שווים 70 גירים, בנוסף יכולים בני הנוער למכור מוצרים שאינם מעוניינים בהם בתמורה לגירים. נכון להיום חברים במיזם מעל 30,000 בני נוער המשתמשים וסוחרים בו באופן מלא ומעל 20,000 מוצרים ושירותים המוצעים על ידי בני נוער למסחר בינם לבין עצמם בלבד! לא ניתן לקנות גירים בכסף, אלא רק באמצעות צבירתם בדרכים האמורות.

 

טרם כניסתו של מיזם "גירים" לעיר הוכשרו באילת נג"משים (נגידי משנה) מקומיים, אשר עברו סמינר הכשרה ייחודי ואלו ישמשו כנציגים המקומיים של המיזם. נציגי מועצת הנוער העירונית אשר הוכשרו על ידי מיזם "גירים" כנג"משים מפעילים כבר בימים אלו ובמהלך החופש הגדול את מתחם האוהל בו יכולים לרכוש בני נוער משקאות קלים ושאר הטבות לנוער באמצעות גירים. בנוסף נערכות במתחם מידי יום רביעי מסיבות נוער ומסיבות אוזניות אשר הכניסה אליהם היא בתמורה ל- 15 גירים במכירה מוקדמת וכ- 30 גירים בתשלום במקום.  נשיא גירים – בר רבנו, תלמיד כיתה י"ב מתיכון עין כרם בבית זית,  ציין כי שיתוף הפעולה בעיר אילת מסייע מאוד למיזם ומעודד בני נוער מכל הארץ אשר נופשים בעיר להצטרף ולהכיר אותו.

 

לדבריו, לאור הפעילות בשבוע האחרון נרשמו בני נוער רבים באתר גירים כמשתמשים חדשים ורובם נחשפו למיזם בעקבות הפעילות בעיר אילת. רבנו קורא לבני הנוער באילת ובכלל לקחת חלק במיזם חשוב זה הן בכדי לסגל לעצמם התנהלות כלכלית נבונה ואחראית והן בכדי לתרום לקהילה ולעצמם בצורה משמעותית "בני הנוער קחו אחריות על עצמכם ועל הכסף שלכם והצטרפו לגירים ותתחילו להתנהל בצורה עצמאית, משמעותית והכי חשוב תתחילו ליהנות כי זה שווה לכם. סוף סוף יש לכם הזדמנות להיות שווים ולהרשות לעצמכם כמעט הכל באמצעות הגירים" ציין רבנו והדגיש את שלושת עקרונות המיזם: הראשון הוא לעודד בני נוער לעזור ולתרום לקהילה מהידע והזמן שלהם (בני הנוער יכולים להציע שירותים לדוגמה - לימוד שיעורי גיטרה בתמורה לגירים), השני הוא לעודד חינוך כלכלי בקרב בני הנוער, לפיו הכסף לא גדל על העצים והשלישי – יצירת שיווין זכויות בין כל בני הנוער כיוון שכל אחד יכול לצבור גירים בדרכו שלו ובאמצעותם אפשר לקנות כמעט הכל.

 

עוד ביקש רבנו להדגיש, כי מיזם גירים אשר כאמור פועל בשיתוף מועצת הנוער הארצית ובחסות משרד החינוך ובסיוע משטרת ישראל למניעת מקרי אלימות ברשת ומחוצה לה, הקים יחידת חירום אשר מאתרת ניסיונות לבריונות רשת או מקרי אלימות ומטפלת בהם באופן מיידי על ידי הגורמים הרלוונטיים. יצוין כי מי שאינו תלמיד ואינו בגילאים הרלוונטיים לשימוש באתר נחסם על ידי המיזם ואף אינו יכול להירשם אליו. בתום פעילות הקיץ בעיר ימשיכו בני הנוער מאילת לצבור לעצמם גירים, לתרום לקהילה ובעיקר לעצמם במוצרים, שירותים ובחוויות משמעותיות לזולת.

 

רצ"ב קישור לסרטון הסבר אודות מיזם "גירים" ובנוסף תמונות של חברי המיזם עם נציגי מועצת הנוער העירונית אשר הוכשרו להפעיל את המיזם.

 

בכך מקווים, הגורמים השותפים לתכנית "קיץ בטוח באילת": עיריית אילת, אגף הנוער ברשת המתנ"סים, האגף לשירותים חברתיים, משרדי הממשלה רווחה, חינוך, בריאות, קליטת עלייה וביטחון פנים, הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, עלם, מפעל הפיס, והתוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון של משרד הרווחה, למלא את שעות הפנאי של בני הנוער הרבים שפוקדים את אילת, בתכנים חיוביים ובפעילויות איכותיות וכך לצמצם ככל הניתן את הפיתויים שמזמנות השעות הריקות ואת ההתנהגויות הסיכוניות שבצדן.

 

צילום: יהודה בן יתח "yudphotos".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד