עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מקנדה באהבה

5/08/2014
מקנדה באהבה (הגדל)

מקנדה באהבה

לאחר ששהו באילת 16 צעירים וצעירות מטורונטו שבקנדה, במסגרת מחנה הקיץ של תכנית "דילר" למנהיגות יהודית בינלאומית, הגיע תורם של כ – 90 צעירים מקנדה, ששהו גם כן באילת במסגרת מסע מנהיגות בישראל המחייב אותם לפני הסמכתם כמדריכים מטעם ארגון יהודה הצעיר קנדה (CYJ). שתי הקבוצות לא נשארו אדישות למצב הלחימה בישראל ונרתמו לסייע, כל אחת בדרכה. קבוצת הדילרים תרמו ביחד 2,000 דולר בהם נרכשו תחתונים וגרביים לחיילים בעוטף עזה. קבוצת יהודה הצעיר קנדה נרתמה כולה לצבוע ולחדש מקלטים באילת.

חרף המצב הביטחוני הפגינה טורונטו חזית מאוחדת עם ישראל ואישרה את הגעתם של הצעירים, כמובן לאחר היוועצות עם גורמי הביטחון. גם ביטול הטיסות על ידי חברת "אייר קנדה" לא הניא את קבוצת הדילרים מלהגיע לישראל ולהפגין סולידריות ציונית והם טסו "אל על". הסולידריות נמשכה כאמור עם תרומתם של בני הנוער לחיילי צה"ל, כאשר אספו מכיסם 2,000 דולרים בהם נרכשו תחתונים, גרביים, גופיות ומגבות. התרגשות עצומה נרשמה עם השתתפותם בעצרת התמיכה בחיילי צה"ל שהתקיימה בעיר.

"עמיתי דילר" היא תכנית מנהיגות יהודית להעצמת בני נוער מרחבי הארץ ומהתפוצות, שהחלה את דרכה בישראל לפני 15 שנה. באילת ובחבל אילות פועלת התכנית בתמיכת תכנית "שותפות ביחד" (שותפת 2000) אילת-אילות של הסוכנות היהודית ופדרציית טורונטו. באילת התארחו בני הנוער מקנדה בבתי עמיתיהם, תלמידי כיתות י'-י"א הפעילים בתכנית, במסגרת ביקורי הגומלין.

כאמור, גם קבוצת יהודה הצעיר קנדה, נרתמה לסייע. 92 צעירים וצעירות צבאו על שישה מקלטים, שני מקלטים ציבוריים ברחוב ירושלים השלמה ושלושה מקלטים בבתי הספר "אלון", "אלמוג" ו"ימין הרצוג". בסיוע של אגף ביטחון בעירייה, שסיפקו את חומרי הניקיון והצבע, נוקו המקלטים ונצבעו.

ארגון יהודה הצעיר קנדה הינו ארגון ציוני, במסגרתו יוצאים חניכיו, מידי קיץ למסע מנהיגות בן חמישה שבועות בישראל ורק לאחריו מוסמכים החניכים כמדריכים במחנות. זיו ארביב, רכז התכנית ציין, כי התנדבות למען הקהילה הוא חלק חשוב במסע וכי החניכים עושים כן בשמחה ובאהבה, במהלך כל המסע. "בצביעת המקלטים היה בעיניהם ערך מוסף בעיקר על רקע המצב הביטחוני" ציין ארביב.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד