עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

דורטל סוף

9/09/2014
דורטל סוף (הגדל)

התפרסם מכרז למכירת מלון דורטל סול

לאחר כמעט 15 שנים של התנהלות מנהלית ומשפטית מול בעלי הדירות וכונסי הנכסים, התפרסם ביום שישי האחרון, מכרז לרכישת מלוא הזכויות במבנה ששימש בעבר מלון דירות באילת ("דורטל סול") ועומד כבר שנים ארוכות בשיממונו.

 

ההזמנה להצעת הצעות לרכישת הזכויות, כפי שהתפרסמה כאמור ביום שישי האחרון כוללת הצעה למכירת מלוא זכויותיהם של כל בעלי זכויות החכירה במקרקעין ובמלון ובכללם: מבנה שלד בית המלון כולל קומת מרתף תת קרקעית, קומת קרקע ומעליה שש קומות חדרי המלון ובהם כ – 300 יחדות נופש וכן חנויות, מרתפים, משרדים, אולמות ושטחים נוספים הכוללים בריכה, לובי מטבח, חדר אוכל, חדר מכונות ומחסנים. את ההצעות ביקשו כונסי הנכסים עו"ד רונן כהן, עו"ד בנימין ברץ, עו"ד אמיר דולב ועו"ד עמיר לבונטין עד ליום 30.10.2014 ומעריכים, כי תהליך ההתמחרות יהיה מהיר.

 

כידוע, מזה תקופה ארוכה פועלת העירייה להסיר את המפגע שיצר מבנה "דורטל סול" העומד בשיממונו כבר שנים רבות. בין היתר, הפעילה העירייה את סמכויותיה מכוח חוקי עזר, פעלה לגדר את המקום, פנתה בדרישות וחיובים למחזיקי הדירות, הגישה עתירות ואף פנתה למשרד הפנים, בבקשה לפעול בהתאם לחוק לעידוד סילוקם של בניינים בעלי חזות מוזנחת, התשנ"ב – 1992 וכאמור פעלה בשיתוף כונסי הנכסים בהליכים המשפטיים. בהתאם לכך, התקבלה לפני כשלוש שנים הצעה ראשונה למכירת הנכס על רקע אישור בית המשפט המחוזי תל אביב יפו על ידי כב' השופטת ורדה אלשייך, אשר קיבלה את בקשת העירייה שהוגשה באמצעות משרד עורכי הדין – אבי נימצוביץ', לאפשר את מכירת מבנה "דורטל סול" כמו שהוא (as is) ובתוך כך לסלק את המפגע. כך גם הליך המכירה הנוכחי מתנהל במסגרת תביעה לפירוק שיתוף המתנהלת בבית משפט השלום באילת, כאשר העירייה הינה צד להליכים מתוקף מעמדה כרשות ציבורית המבקשת את זירוז המכירה מזה מספר שנים, והינה שותפה להליכי המכירה, ומעודכנת בהם הן במסגרת ההתדיינות בבית המשפט, והן ישירות למול כונסי הנכסים.

 

עם הכרעת בית המשפט אז ופרסום למכירת המבנה כולו כיום, נרשם הישג לעיריית אילת ולעומד בראשה, מאיר יצחק הלוי על התמדה ונחישות לטפל במבנה המהווה מפגע אסתטי בלב אזור התיירות בדומה לרוכלות שהיתה על הטיילת הצפונית. 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד