עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חדרי מורים מעוצבים

15/09/2014
חדרי מורים מעוצבים (הגדל)

חדרי מורים מעוצבים

לעיצוב מרחב למידה נעים, חדשני, הרמוני ורגוע ישנה השפעה עמוקה על המוטיבציה, ההתנהגות, הלך הרוח והתפיסה החזונית של המוסד החינוכי. כך מוכיחים מחקרים רבים וכך גם מוכיחה המציאות. מתוך הכרה בתפיסה זו ממשיך אגף החינוך בעירייה לקדם מהלך נרחב לעיצוב חדיש, אסתטי והרמוני של מוסדות החינוך. לאחר עיצוב מרחבי למידה בתוך ומחוץ לבתי הספר, לרווחת התלמידים, הגיע גם תורם של המורים. חדרי המורים שהיו לרוב, קירות לבנים עם תאים, נצבעו בצבעים מרעננים, נוספו בהם פינות ישיבה רכות, וילונות, תאורה מתאימה וכל זאת בהתאמה לצרכים ולחזון הבית ספרי ולא פחות חשוב, בליווי אדירכלי.

 

מידי שנה נבחרים על ידי ועדה מקצועית, בתי הספר שיכנסו למיקוד בתחום עיצוב מרחבי הלמידה, ואלו מקבלים ליווי מקצועי מאדריכל/מעצב פנים ועד צוות מהנדסים מקצועי המלווה את התהליך. בנוסף, מקבלים הצוותים ליווי והדרכה לבחירה ועיצוב התכנים הפדגוגיים הנדרשים להשלמת העיצוב. מהלך משלים למהפכה שמוביל אגף החינוך בתחום זה הוא עיצוב מחדש של מרחבי הלמידה בחדרי המורים של בתי הספר, מתוך אמונה כי חדרי המורים חייבים מצד אחד, לכבד ולאפשר למורה זמן לטעינת מצברים, קבלת השראה ומקום מרגוע ומצד שני, עליהם לעודד סוגים שונים של שיח ואפשרויות עבודה מגוונות.

 

כך עוצב, חדר המורים בבית הספר "עציון גבר" בליווי האדריכלית יסמין שושני, תוך הכנסת הסביבה לתוך המרחב. בחדר המורים של בית ספר חב"ד אלמנט העיצוב היה הגלוי והנסתר גם כן בליווי של אדר' יסמין שושני. חדרי המורים בבית הספר התיכון ע"ש רבין שהם חדרים שכבתיים עוצבו כך שיכילו את כל הדרישות של הצוות כולל: מטבח קטן, פינת ישיבה רכה, פינות מחשב, תאים אישיים ושולחן מרכזי, בליווי האדריכל איתי אשחר. חדרי המורים של ביה"ס התיכון ע"ש "בגין" עוצבו בליווי האדריכלית אסנת כץ, ברוח משאבי הטבע והסביבה וכל חדר קיבל עיצוב אחר: חחדר הים והשלווה, חדר יער, חדר שכולו מתחת למים וחדר פריחה וצמיחה. את סיפור העיצוב ילוו בהמשך התכנים החינוכיים. חדר המורים של התיכון ע"ש גולדווטר המשיך את קו העיצוב והצבעים שמאפיינים את העיצוב שהתקיים בספריה המחודשת, בליווי האדריכלית יסמין שושני, וכלל הוספת סגנונות ישיבה תוך שילוב אלמנטים לזכרה של מנהלת בית הספר צפי רותם ז"ל.

 

"בתי הספר בהם נעשו פעולות העיצוב מדווחים על שינוי במוטיבציה של המורים, בהתנהלות הצוותית ובחיזוק הקשר ביניהם לטובת הפיכת הלמידה למשמעותית יותר" ציינה רונה            שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי בעירייה ומי שמובילה את פרויקט העיצוב מטעם אגף החינוך והוסיפה: "כמו כן עולה מהשטח, כי המורים מדווחים על זמן איכות בחדר המורים המאפשר רגע של נחת ורגיעה לקראת הכניסה הבאה לכיתה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד