עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור השר לביטחון פנים באילת

23/10/2014
ביקור השר לביטחון פנים באילת (הגדל)

ביקור השר לביטחון פנים באילת

השר לביטחון פנים – יצחק אהרונוביץ ביקר באילת ביחד עם צוות משרדו ובכירי פיקוד מחוז דרום במשטרה ובליווי נציגי משטרת מרחב אילת בפיקודו של נצ"מ יעקב כהן.

 

במסגרת הביקור נפגשו השר וצוותו עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והצוותים המקצועיים. בפתח הדיון, נתן ראש העירייה סקירה על העיר אילת והעלה את הנושאים המשיקים לעבודת המשרד, בתוכם הקמת מתקן החירום העירוני, פעילות השיטור העירוני ומשטרת התיירות ושיתוף הפעולה העירוני עם המשטרה. עוד במסגרת הדיון קיבל השר סקירה מקיפה על כל פעילות "עיר ללא אלימות" בעיר בדגש על פעילות הקיץ ועל הפעילות המשטרתית באזור. עוד ציינו הגורמים בפני השר את יעדי התכנית והפעולות ליישומם, ביניהם: אכיפה בתחום השוטטות ושתיית אלכוהול בקרב בני נוער, ונדליזם ופגיעה ברכוש, הקמות רעש בעיר ובאזורי התיירות, הפצת עלונים לשירותי מין, אלימות במתחמי בילוי ותיירות, אלימות במוסדות חינוך ועוד. בין הפעולות מרכזיות: הקמת מוקד שליטה ובקרה הפועל במוקד העירוני, פריסה של מערך אכיפה טכנולוגי הכולל מצלמות במקומות ציבוריים ברחבי עיר, במוסדות חינוך ובפארקים. המצלמות מחוברות למשל"ט והאזורים מפוקחים 24/7. עוד נערכים מבצעי אכיפה ממוקדים בתחומים שונים, כמו מכירת אלכוהול לקטינים, מבצע בפיצוציות, הקמות רעש, מסתננים ועוד. פעולה נוספת היא הפעלת המודל הארצי של המשרד לביטחון פנים - מערך השיטור העירוני שמורכב משוטרים ופקחי עירייה, שכל מטרתו לטפל בעבירות איכות חיים בעיר. פעולות נוספות נעשות הן בחינוך הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי עם הפעלת תכניות תואמות, העסקת שמרים בבתי הספר התיכוניים ורכזי מוגנות בבתי הספר, הפעלת תכניות ומסגרות פנאי לנוער, הפעלת מגרשים פעילים בשעות הערב, תכנית קיץ בטוח ועוד.

בעניין זה, שב ראש העירייה וביקש מהשר להקצות תקציב מיוחד לרכישת 40 מצלמות בנוסף ל – 70 שפועלות בעיר וזאת על רקע מאפייניה הייחודיים של אילת, המארחת עשרות אלפי בני נוער לצד מאות אלפי נופשים.

השר ציין את התמיכה רבת השנים של המשרד באילת וזאת בזכות ההנהגה המקומית בראשות ראש העירייה, שרואה עין בעין את החשיבות הרבה של ביטחון הפנים וכן בזכות החשיבות שמייחס השר לעיר אילת עוד מתקופת היותו מפקד מחוז דרום במשטרה, בהמשך שר התיירות ובחמש השנים האחרונות כשר לביטחון פנים. השר ברך על הפעולות של המשטרה והעירייה להעלאת תחושת הביטחון בעיר הן עבור התושבים והן עבור האורחים וציין, כי פעולות אלה אכן נשאו פרי עם צמצום מלא של תופעת ההסתננות, ירידה של עשרות אחוזים במדדי הפשיעה בעיר, הסדרת הטיילת הצפונית, פעילות קיץ בטוח ועוד. 

 

עוד עדכן השר, כי בימים הקרובים ייצא מכרז להקמת תחנת כיבוי אש נוספת בשחמון שתמוקם בסוף רחוב ששת הימים ותיתן מענה לכל שכונת השחמון והאזור הדרומי. התחנה תאויש בארבעה אנשי צוות ותכיל שלוש כבאיות. עוד לבקשת ראש העירייה, יקדם המשרד את תחילת העבודות להקמת מתקן החירום העירוני שימוקם בכביש העוקף מול קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון ויכלול את כל ארגוני החירום: משטרה כולל שירות בתי הסוהר ומשמר הגבול, כיבוי אש, מד"א, מל"ח ונפת אילת. בסיכום דבריו, ברך השר על שיתוף הפעולה בין העירייה למשטרה, אשר מובילים להעלאת תחושת הביטחון בעיר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד