עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

235 תלמידי י"ב ייצאו למסע בפולין

30/10/2014
235 תלמידי י"ב ייצאו למסע בפולין (הגדל)

 

235 תלמידי י"ב ייצאו למסע בפולין

כמידי שנה גם השנה, ייצאו בשבוע הבא (א') תלמידי כיתות י"ב למסע לפולין, במסגרתו יכירו את העושר הרוחני-תרבותי של החיים היהודים בפולין טרם מלחמת העולם השנייה, ויעמדו מול גודל השואה שירדה על העם היהודי בדור האחרון. בסוף השבוע הבא, יצטרף אליהם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וילווה אותם במהלך סוף השבוע, כאשר גם השנה יקדש ביחד עמם את השבת על אדמת פולין. זו תהיה הפעם הרביעית בה מצטרף ראש העירייה למסע בפולין.

 

השנה, נרשם מספר שיא עם יציאת 235 תלמידים למסע, אליהם יתלוו  כ - 35 מורים מלווים והורים. במהלך המסע, שימשך כשבוע ימים יפקדו התלמידים את שרידי קהילות ישראל בפולין ואת אתרי מחנות ההשמדה שהקימו הנאצים ועוזריהם.  "אנו גאים מאוד על הגידול המתמיד במספר המשתתפים, המקצועיות של מסלול ההכנה שעברו כול התלמידים ועל החוויה החינוכית העמוקה שהם עוברים במסע הזה, שכפי שאמר יוסף בבראשית ל"ז "את אחי אנוכי מבקש..." ותלמידנו מבקשים את שרידי אחינו וזיכרונותיהם ותרבותם" ציין ד"ר דרורי גניאל.

 

במסגרת המסע יבקרו התלמידים: בגטו קראקוב, אושוויץ, מחנה ההשמדה מיידנק, טיקוצ'ניק, נוז'אק, גטו לובלין, וארשה – בית הקברות היהודי, בית היתומים של קורצ'אק, אנדרטת רפפורט, מחנה ההשמדה טרבלינקה ועוד.

 

גם השנה נרתם מועדון רוטרי אילת ובשיתוף עם משפחת מלר הפיקו יומן מסע אישי לכל בית ספר אותו קיבל כל תלמיד שיצא למסע. היומן כולל את לוח הזמנים של המסע, פרטים על המקומות בהם יבקרו בני הנוער וכן מקום לכתוב זיכרונות ורשמים מהמסע.  "השנה עלינו מדרגה בהכנת היומן כך שהפכנו אותו ליומן אישי של כל בית ספר, אשר ילווה כל אחד מהתלמידים מרגע נחיתתם על אדמת פולין ועד שובם הביתה" ציין ג'קי פריגל, נשיא מועדון רוטרי אילת ומייסדו, מי שהקים את מרכז "יד במדבר" להנצחת השואה באילת ומועדון מנשב, מועדון חברתי לניצולי השואה, הנותן שירותים לכ – 250 ניצולי שואה המתגוררים באילת. 

 

מסע המשלחת מסכם למעשה את לימוד נושא השואה, במסגרתו נחשפו התלמידים לנושא בדרכים שונות - סדנאות, ימי עיון, סמינרים, מפגשים עם ניצולים, ימי גיבוש, צפייה בסרטים ועוד. התהליך הלימודי-חווייתי שעברו התלמידים מסייע בידם להיות מוכנים להתמודדות עם המצפה להם בהגיעם למחנות ההשמדה והליכתם בשבילים שהובילו למשרפות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד