עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מוקירים את המתנדבים

2/11/2014
מוקירים את המתנדבים (הגדל)

 

מוקירים את המתנדבים

אות המתנדב ע"ש אוסנת מילר

למעלה מ – 500 מתנדבים הגיעו לערב הוקרה שנערך בשבוע שעבר (ג') במיוחד עבורם, במסגרתו הוענק אות המתנדב ע"ש אסנת מילר ז"ל למתנדבים מצטיינים. דרך הענקת האות, מנציחה המשפחה את אסנת שהיתה מתנדבת מצטיינת. באמצעות האות, מוקירה העיר תודה למתנדביה.

 

האירוע המרגש שהופק על ידי המחלקה להתנדבות באגף לשירותים חברתיים בעירייה בניהולה של אמירה אדרי, נערך במלון "דן פנורמה", במעמד ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, סגן שר האוצר – מיקי לוי, מפקחת מחוז דרום של משרד הרווחה והשירותים החברתיים – רוחמה נגר, משפחתה של אסנת מילר ז"ל. לצד קוקטייל עשיר בטעמים, נהנו המתנדבים ממופע שירה ונגינה בביצוע הרכב מיוחד של תלמידי מגמת המוסיקה בבית הספר התיכון ע"ש "בגין", בליווי המורה קטרינה.

 

טקס אות המתנדב ע"ש אסנת מילר ז"ל, הוא דרכה של המשפחה להנציח את שמה של אסנת ז"ל שהייתה בעצמה מתנדבת מצטיינת וזכתה לתעודות הוקרה רבות והם עושים כן מאז 1989, שנה לאחר פטירתה של אסנת ז"ל ממחלת הסרטן כשהייתה בגיל 16. אביה של אסנת ז"ל – זוהר ואחיה - עו"ד אופיר ממשיכים בדרכה של אסנת ומתנדבים בתחומים רבים. 

 

כל המברכים הרעיפו תשבחות רבות על המתנדבים כולם – ארגונים ובודדים. "אופייה וחוסנה של העיר אילת נמדד בין השאר גם בעבודת המתנדבים. אילת התברכה לשמחתי הרבה, במתנדבים רבים, בכל התחומים והעשייה ההתנדבותית מתבטאת בכל מקום בו נזקקים לה.  עובדה זו היא מקור גאווה לכולנו ואני בטוח כי גם המתנדבים, חשים סיפוק רב, הסיפוק מעצם הנתינה" אמר ראש העירייה.

 

להלן שמות הזוכים באות המתנדב ע"ש אסנת מילר לשנת 2014:

 

אות המתנדב לצוות תוכנית "זהב בגן"

תכנית "זהב בגן" החלה לפני 8 שנים ביוזמת ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, שביקש לשמר עבור הילדים את הקרבה לסבים ולסבתות שלעתים גרים רחוק. 44 מתנדבים ואורה ארז, רכזת ומנחה אחת, כולם סבתות וסבים המתנדבים בגני הילדים ברחבי העיר, מגיעים לגן, פעם בשבוע באופן קבוע ולעתים יותר, מסייעים לגננות ובעיקר מעניקים אהבה, חיבוק וסיפור לילדי הגן. את האות קיבלו בשם הקבוצה, סבתא גן - רבקה כהן והסבא גן - אריה הקר. התרגשות רבה אפפה אותם, כשעלתה לבמה, תמר אדרי, נכדתה של אמירה אדרי והודתה להם בשם כל ילדי הגן.

 

אות המתנדב לצוות ארגון ויצו

סניף ויצו אילת הוקם בשנת 1961 בדירה קטנה בשדרות התמרים ומשנת 1967 עבר למשכנו הקבוע בשדרות ירושלים השלמה. פעילות ויצו ענפה בתחומים מגוונים וכולם עם הפנים  לקהילה. יושבת הראש, רוחל'ה שפיגל וצוות המתנדבות לא מפספסות אף לא נושא אחד: הרצאות מגוונות, חוגים מעניינים, קורסים מאתגרים, לשכה משפטית, ביגודית, בזארים וירידים, חגיגות בשלל צבעים ובכל השפות. על פעילות מבורכת בהתנדבות לקידום מעמד האישה, לשוויון בחינוך ורווחת המשפחה, לתמיכה ושיתוף פעולה בקהילה ועוד, הוענק להם האות.

 

אות המתנדב לנוער אילת אומר לא לסמים

למעלה מ- 15 שנים פועלים ללא לאות, מחזורים רבים של בני נוער מהטובים שבקהילה למען ילדים, בני נוער, ואוכלוסייה מבוגרת בעירנו. בני הנוער עוברים הכשרות מקצועיות והופכים לסוכני שינוי והסברה בכל הנוגע לשימוש בסמים ואלכוהול, הם חונכים ילדים, ושותפים במבצעים עירוניים, כמו איסוף מוצרי מזון וחלוקתם ובעיקר מהווים דוגמא לאחרים. על כל אלה ועוד הוענק להם האות.

 

אות המתנדב ליעל צארום

במשך שנים הפכה יעל לחלק בלתי נפרד מצוות "יחדיו" - בית למשפחות עצמאיות ומהר מאוד הפכה להיות הסבתא של כולם. משעות הבוקר המוקדמות ועד הסגירה, מנקה יעל, מארגנת, מבשלת, מטפלת ושותפה בתחזוקה השוטפת. לצד אלה ובעיקר עוטפת יעל את ילדי המשפחות בחום ואהבה בצניעות וענווה. על התנדבות במסירות אין קץ ובאהבה רבה, הוענק ליעל האות.

 

אות המתנדב לאריאלה ברקאי

במשך שש שנים, מתנדבת אריאלה במרכז סיוע לנפגעי ונפגעות אלימות מינית, החל ממענה לקו סיוע, בליווי לאורך כל השלבים, בסבלנות ובנועם, במשך שעות ארוכות ועד למתן מענה הולם. ההתנדבות בנפשה של אריאלה, והחיוך לא מש מפניה. על התנדבות במסירות ובצניעות הוענק לה האות.

 

אות המתנדב לד"ר אלכסנדר צ'רניצקי

במשך 7 שנים מנחה אלכסנדר את קבוצת מילי - משחק אינטלקטואלי למבוגרים, כ-30 חברים משתתפים באופן קבוע במשחק שמקורו בחבר העמים. המנחה מאתגר את המשתתפים בשאלות טריוויה במשך שעות, במקצועיות ובהתלהבות רבה ובכך יצר קבוצה חברתית יחידה ומיוחדת, שמאושרת להיות חלק מהקהילה באילת.

 

אות נוער מתנדב לזוהר מנשה

זוהר בן 18 מתגורר עם משפחתו בקיבוץ יהל, החל את התנדבותו בכיבוי אש כחלק מפרויקט מחויבות אישית בכיתה י', התנדבות שממשיכה עד היום. זוהר מגיע לתחנת כיבוי אש, פעמיים בשבוע למשמרת בת 8 שעות. בשלוש השנים האחרונות ממלא זוהר תפקידים של כבאי אחראי בתחנה. חבריו ומשפחתו מציינים שהכבאות היא בדמו ואין דבר אחר שהוא רוצה יותר מלהיות לוחם אש (כבאי). על התנדבותו בנחישות ובדבקות במטרה, הוענק לו האות.

 

אות המתנדב לעובדי מכס נמל אילת

במשך חמש שנים מגיעים עובדי המכס ברכביהם לצרכניית "יד רוזה" לחלוקת מזון, אורזים סלי מזון ומובילים אותם לבתי קשישים המטופלים באגף הרווחה. מעבר לחלוקת הסלים, מציעים העובדים כתף תומכת ואוזן קשבת לקשישים, מסייעים ומציעים עזרה, ברגישות רבה ובמרץ רב. על כל אלה ועוד הוענק להם האות.

 

אות המתנדב על מפעל חיים לרינה מאור

במשך עשרות שנים שימשה רינה מאור, מנהלת לשכת התיירות באילת ובעשר השנים האחרונות מאז פרשה לגמלאות ועזבה את התפקיד הרשמי היא מתנדבת בלשכת התיירות וממשיכה להסביר פנים לתייר ובכל שפה. רינה מגיעה שלוש פעמים בשבוע, ומאיישת את עמדת המודיעין, כשהיא מביאה עמה ניסיון רב של שירות ואדיבות ועושה כן במסירות ומקצועיות, בנועם ובחום. על כך שהפכה רינה את התיירות למפעל חייה ועוד, הוענק לה האות.

 

כל המתנדבים קיבלו תעודת הוקרה מאת ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, לוח שנה – שי ממחלקת ההתנדבות בעירייה ותמונה של העיר אילת, מתנת משפחת מילר.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד