עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בני הנוער מחזקים את הקשר בין גרמניה ואילת

4/11/2014
בני הנוער מחזקים את הקשר בין גרמניה ואילת (הגדל)

בני הנוער מחזקים את הקשר בין גרמניה ואילת

13 בני נוער מהעיר ליבנבורג שבגרמניה, התארחו השבוע, בבתיהם של תלמידי בית הספר התיכון ע"ש "רבין" מכיתות ט'-י"א, במסגרת התוכנית הבית ספרית "חילופי בני נוער". תלמידי בית הספר ביחד עם תלמידי המשלחת מגרמניה השתתפו בסדנאות בנושא השואה, קיימו 'דיבייט'  בנושא "מדוע חשוב לקיים משלחות נוער למרות המצב הביטחוני?" ואף יצרו פסל סביבתי משותף בנושא השלום.  

 

כבר למעלה מעשר שנים, מקיים בית הספר התיכון ע"ש "רבין" קשרים עם נוער בגרמניה במסגרת תכנית שהוצגה בשנת 2000 על ידי מי שכיהן אז כנשיא גרמניה – יוהנס ראו. מטרת התוכנית לשפר את תדמיתה של גרמניה בקרב צעירים ישראלים, הכרות בין תרבותית, דור שלישי לשואה, תחושותיהם וההתמודדות עם הנושא, סטריאוטיפים ועוד. אז, ציין יוהנס ראן, כי "בני הנוער הם עמוד התווך לשיפור תדמיתה של גרמניה בעיניי הישראלים ופועלים ליישם זאת". בבית הספר מקפידים לציין, כי הפתיחות לקבלת גרמניה החדשה הינה חשובה, אך מאידך אין אנו שוכחים את עברנו, אי לכך אנו פועלים רבות בנושא אזכור השואה.

 

במסגרת זו, התארחו כאמור בקיץ האחרון, תלמידי בית הספר התיכון ע"ש רבין בבתיהם של  התלמידים מעיר ליבנבורג שבגרמניה. העיר ליבנבורג מורכבת מ-10 כפרים סמוכים אשר מאוחדים לעיר אחת המונה כ- 10,000 תושבים. נושא המעורבות בקהילה הפך מרכזי מאוד במהלך המפגש בגרמניה עם המשלחת מאילת וניתן היה לראות זאת בשיתוף הפעולה וההירתמות של ההורים והקהילה שאירחה את התלמידים האילתים.

 

משלחת הגומלין הגיעה, כאמור בשבוע שעבר להתארח בבתי תלמידינו באילת והם ישהו בעיר עד יום רביעי (5.11) הקרוב. התלמידים קיימו סדנאות משותפות בנושא "חברה רב תרבותית", טיילו והעמיקו ההכרות האישית ביניהם. שתי הקבוצות פגשו ניצולי שואה וביקרו במוזיאון "יד ושם" במטרה להבין שהדור השלישי והלאה הינו דור אחר, אך לעולם לא נשכח את שהיה. באילת ביקרו שתי הקבוצות יחד במגוון אתרים ואטרקציות כגון: פארק תמנע, המצפה התת ימי, הדולפין ריף ועיר המלכים אשר נרתמו לארח את המשלחת.

 

אתמול (א') נפגשו שתי הקבוצות עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ועדכנו אותו בפעילויות ובחוויות המשותפות ואף שאלו שאלות. ראש העירייה ברך את התלמידים מאילת ומגרמניה, ענה לשאלות והביא בפני חברי המשלחת מגרמניה סקירה אודות העיר אילת ותושביה. ראש העירייה ציין כי הוא רואה בשני הצדדים שליחים של ממש "לצערנו הכותרות שתופסת מדינת ישראל במדיות התקשורתיות השונות בעולם שונות לחלוטין מהחוויות אותן צברתם יחד. אני שמח ומברך על ההזדמנות שלכם בני הנוער האילתים להפוך לשגרירים ועל ההזדמנות שלכם האורחים מגרמניה לראות צדדים אחרים שלנו".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד