עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הנוער השתלט על העיר

13/11/2014
הנוער השתלט על העיר (הגדל)

הנוער השתלט על העיר

כמדי שנה, עורכת מועצת נוער עירונית את אירועי "שבוע הנוער" המסורתי בשיתוף עיריית אילת, רשת המתנ"סים, מועצת נוער עירונית והוועדה לקידום מעמד הילד. השנה הורחבו אירועי הנוער לחודש שלם, במסגרתו מתקיימים אירועים רבים לטובת בני הנוער בעיר. לצד מופע סטנדאפ, תחרות צילום, הקרנת סרטים והצגות ושתי מסיבות (האחת עם הזמר מוקי והשנייה עם DJ סקאזי), התקיים היום (ד') "היום הירוק", במסגרתו החליפו כ – 120 בני נוער

בעלי תפקידים מרכזיים בעיר, ביניהם: ראש העירייה, סגניו ומנהלים בעירייה, מנהלי ומנהלות בתי ספר, אנשי משטרה, מנהלי אטרקציות, מנכ"ל רדיו קול הים האדום, מנכ"ל חכ"א, מנכ"לית רשת המתנ"סים ועוד. את ראש העירייה החליפה ליאל זינו – יו"ר מועצת נוער עירונית.

 

היום הירוק החל במפגש של כל בני הנוער ובעלי התפקידים בחדר הישיבות של עיריית אילת. ראש העירייה- מאיר יצחק הלוי, ברך את בני הנוער: "תכלית עשייתנו היא לייצר תנאים עם מקדמי הצלחה גבוהים לדור ההמשך על מנת לייצר מנהיגות צעירה שתוביל ותנהיג את העיר" ציין ראש העיר והוסיף: "העיר אילת התברכה בבני נוער נפלאים ומצמיחה מקרבה מצטיינים בתחומים רבים: בחינוך, בספורט, בתרבות, בצבא, באקדמיה ועוד". עוד במסגרת המפגש עם בני הנוער, הציב ראש העירייה אתגר בפני יו"ר מועצת נוער עירונית- ליאל זינו, אותו אתגר שהציב ליושבי הראש הקודמים והוא ליצור מצב שמקסימום בני נוער משתתפים בפעילות חוץ בית-ספרית. אתגר זה מתיישב עם תפיסת תוכנית "אילת עיר ללא אלימות", לפיה ככל שהנוער עסוק יותר בעשייה חיובית בשעות הפנאי, קטן יותר הסיכוי שהוא ייגרר לאלימות מכל סוג שהוא. עוד ציין ראש העירייה, כי המליץ לשר  החינוך – ח"כ שי פירון, שתחום השלטון המקומי יילמד בבתי הספר. "בהיבט החינוכי, יש ליום הירוק ערך חשוב, במסגרתו נחשפים בני הנוער לפעילות עירונית של העירייה ובכלל, כמו גם למבנה הארגוני של השלטון המקומי והממשקים מחוצה לו", סיכם ראש העירייה. עוד במסגרת זו העניק ראש העירייה ביחד עם מנהלת מחלקת ההתנדבות בעירייה – אמירה אדרי, ליו"ר מועצת הנוער העירונית – ליאל זינו,  שי צנוע – את הספר "מישהו להתנדב אתו" על התנדבות בני נוער במאה ה-21, כהוקרה על פעילותה והתנדבותה במסגרת מועצת הנוער העירונית.

 

במהלך היום הירוק השתתפו בני נוער "המחליפים" בשני דיונים שהתקיימו בחדר הישיבות בעירייה. האחד, בנושא התנדבות בקהילה בה התבקשו חברי הוועדה כולל בני הנוער להציע דרכים להרחבת המעורבות הקהילתית וההתנדבות בקרב תושבי העיר. בנוסף, השתתפו בני הנוער בפורום אכיפה עירוני המתכנס אחת לחודש בהובלה של ראש העירייה ומפקד משטרת מרחב אילת במסגרת תוכנית "עיר ללא אלימות".

 

במסגרת הפורום נדונו מספר נושאים, ביניהם מסיבות הנוער, אופניים חשמליים ומסיבות פרטיות בווילות מושכרות. מפקד המרחב – נצ"מ קובי כהן דיווח על דיון מקדים עם בני הנוער בעניין האופניים החשמליים, במהלכו תמכו בני הנוער באכיפת התקנות, במטרה להרתיע וכך לשמור על שלומם וביטחונם של הרוכבים. בעניין מסיבות הנוער דיווח המפקד על הערכות והפקת לקחים משנה לשנה המסייעים לצמצום התופעה. עוד במהלך הדיון, זכו בני הנוער לשיעור באזרחות ונחשפו לדיון אשר עסק במיגור תופעת השכרת הווילות והאפשרויות העומדות בפני רשות לטיפול ואכיפת התופעה.

 

בתום היום הירוק התכנסו בני הנוער ובעלי התפקיד שהחליפו לדיון במתנ"ס שחמון, שם הציגו בני הנוער שאלות הקשורות לחיי בני הנוער בעיר אילת והקהילה בכלל ואילו בעלי התפקידים השונים השיבו לשאלות.

 

חודש הנוער והיום הירוק ממשיכים את שנת הנוער עליה הכריז ראש העירייה- מאיר יצחק הלוי,  כבר בתחילת השנה החולפת. "בשנת  הנוער" התקיימו אירועים ופעילויות רבות שכל מטרתם קידום מעמד הילד וטיפוח הנוער בעיר אילת, תחת המוטו המוביל - נוער מועסק לא מעסיק. "השנה החלטנו לסמן את נושא הנוער כנושא המרכזי. אילת התברכה בנוער מדהים יפה, איכותי, מוכשר, הגורם לעיר גאווה גדולה. באילת ניתן לראות מאות בני נוער הפעילים במסגרות התנדבותיות, באירגוני ותנועות נוער, בחוגים ובפעילויות רבות ומגוונות" דברי ראש העירייה בפתיחת שנת הנוער. כאמור, השנה ליוו את שנת הנוער אירועים ופעילויות רבות כגון: קיץ בטוח באילת, שבוע הילדים והנוער, ערבי סטנאפ לנוער, הקרנת סרטים ועוד מגוון רחב של פעילויות לקידום הנוער בעיר.

 

את חודש הנוער שנפתח כאמור במופע סטנדאפ והמשיך בהקרנת הסרט "מפוצלים" וביום הירוק, מלווה תערוכת צילום נושאת פרסים בפייסבוק "נוער אילת", שם מעלים בני הנוער תמונות בנושא "אכפת לי כי אני אילתי". ביום חמישי (13.11), יחגגו בני הנוער במסיבה לבנה בגן פרדקין, על הבמה יופיע הזמר מוקי. בשבוע הבא, ישתתפו מסגרות הנוער בפאנל עם אנשי תקשורת מעולם העיתונאות וידברו על כל מה שחם ומעניין! עוד באותו השבוע יצוין יום זכויות התלמיד בבתי הספר התיכוניים בעיר ולקינוח, תתקיים ביום רביעי (26.11) מסיבת סיום אירועי חודש הנוער ברחבה של מרכז הביג ובניצוחו של דיגיי סקאזי. במהלך מסיבת הסיכום יוקרנו עשר התמונות הנבחרות מתחרות הצילום ויוכרזו הזוכים! נוסף לאירועים אלו, בני הנוער אוהבי התאטרון יוכלו ליהנות מההצגה  "פרפרים מלקטים צוף מגורדי השחקים", שתתקיים ביום ראשון (30.11) במתנ"ס שחמון. פרטים ועדכונים על חודש הנוער ניתן לקבל בפייסבוק "נוער אילת" ובאפליקציה העירונית.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד