הישיבה התיכונית הימית

3/12/2014
הישיבה התיכונית הימית (הגדל)

הישיבה התיכונית הימית

110 תלמידי הישיבה התיכונית "צביה" יתחדשו בקרוב במבני קבע. הישיבה התיכונית המתמחה בחינוך ימי, פועלת כיום בתוך מבנים זמניים סמוך לבית הספר התיכון על שם "בגין", כאשר רוב תלמידי הישיבה לומדים בתנאי פנימייה. לצד לימוד התורה מתוך אהבה ודבקות, מחלקים התלמידים את זמנם בין חדרי לימוד התורה בישיבה לבין הים, שם הם לומדים לצלול, להשיט סירות ובשנת הלימודים תשע"ה לומדים תלמידי הישיבה גם את תחום החקלאות והביולוגיה הימית ואף נבחנים לבגרות.

 

הישיבה התיכונית הוקמה בשנת תש"ע ונותנת כיום מענה לכ- 110 תלמידים, רובם בתנאי פנימייה. רוב התלמידים הם בני אילת ומקצתם מחוץ לעיר, בכיתות ט' עד י"ב . החל משנת תשע"ב נמצאת הפנימייה בפיקוח עליית הנוער ומשנת תשע"ד עבר בית הספר לפיקוח המינהל לחינוך התיישבותי.

 

הרב שמואל שפירא – ראש הישיבה מספר, כי הישיבה מטפחת את הגוון המיוחד של כל תלמיד ותלמיד מתוך כבוד לייחודיות שבו. הישיבה מדרבנת את התלמידים לבנות את רצונותיהם, לגדול בתורה מתוך רצון פנימי ושמחה, לבנות את אישיותם מתוך אהבת ה' וחיבור לעם, לחזק את הקשר שלהם עם הוריהם מתוך קרבה וזיקה ולהצליח בבגרות מתוך בגרות ומצוינות אישית. יוני לקס – מנהל הישיבה מוסיף, כי תוכנית הלימודים מדגישה לימוד חוויתי של מקצועות הקודש ומשלבת לימודים סביבתיים וחיבור לטבע ולנוף האילתי המדברי הייחודי. פעילות זו כוללת סדנאות שטח וסיורים רבים, צלילה בים, השטת מפרשיות והוצאת רישיון משיט סירה מהירה.

 

בנוסף לאלה, הפכה הישיבה בשנת הלימודים תשע"ד לישיבה לחינוך ימי והיא כוללת לימודי ימאות, מדעי הים וחקלאות ימית. מסגרת זו הינה ייחודית בחינוך הדתי ומיועדת לקראת תעודת בגרות איכותית, בדגש על כל הנושא המדעי-ימי. את הישיבה מלווה המכון לחקר ימים ואגמים בתחום לימודי החקלאות הימית לצד בסיס חיל הים באילת (זירת ים סוף) שאימץ את הישיבה בנושאי לימודי השייט והימאות.

 

כאמור, בקרוב יתחדשו תלמידי ישיבת צביה במבני קבע, שייבנו כחלק מקריה חינוכית תורנית חדשה. טקס הנחת אבן פינה יתקיים ביום רביעי הקרוב, 3.12.2014 בשעה 18:00, סמוך לאשכול פיס, שצמוד לבית הספר התיכון ע"ש בגין.

 

הנכם מוזמנים לטקס.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד