עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אירוע דליפת הנפט

4/12/2014
הערכת מצב בלשכת ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי (הגדל)

אירוע דליפת הנפט

בהמשך לאירוע הדליפה אמש (ד') מקו צינור נפט של קצא"א, דרומית ליישוב באר אורה ועל רקע זרימת השפך לאורך מספר קילומטרים עד לשמורת עברונה, כינס היום (ה') ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, להערכת מצב את ראשי מכלולי החירום בעירייה כולל נציגי משרד הבריאות ונציגי משטרה.

 

אסף אדמון – מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה דיווח, כי עד כה נשאבו 350 מ"ק וכי בטווח של יממה נוספת ישאבו כל הקובים מהקרקע במקביל לכיסוי בעפר של שאריות השפך הסמוכות לכביש. עוד דיווח אדמון, כי פעולות לניטור אוויר שביצע המשרד להגנת הסביבה העלו, כי לא קיימים ערכים חריגים וכי במהלך היום יפרוס המשרד להגנת הסביבה מספר תחנות לניטור נוסף של האוויר. נציגי משרד הבריאות חיזקו את העניין וציינו, כי מנתונים הנמצאים בידיהם, אין סכנה לבריאות הציבור וזאת מבלי להתעלם מהריח המהווה מטרד, אך כאמור אינו מהווה סכנה.

 

באשר לאליפות ישראל בטריאתלון שאמורה להתקיים מחר (ו') בהשתתפות 1,400 ספורטאים שישחו, ירוצו וירכבו על אופניים ובהתאם להמלצת המשרד להגנת הסביבה והנחיות משטרת המרחב, שלא לקיים פעילות ספורטיבית באזור השפך, הנחה ראש העירייה את מנהל אגף הספורט בעירייה, לפעול מול המארגנים לקיים את האליפות כרגיל, אך למצוא חלופה אחרת לרכיבת האופניים, כאשר הנקודה הצפונית ביותר לרכיבה תהיה המחסום הצפוני. התחרות כמובן, תתקיים כרגיל, למעט השינוי במסלול רכיבת האופניים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד