עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מגן אלוף פיקוד העורף הוענק לעיר אילת

7/12/2014
מגן אלוף פיקוד העורף הוענק לעיר אילת (הגדל)

מגן אלוף פיקוד העורף הוענק לעיר אילת כעיר היחידה בארץ שביצעה את הקידום המשמעותי ביותר בתחום המיגון הרשותי

העיר אילת הציגה את השיפור המשמעותי ביותר בארץ בתחזוקת המקלטים הציבוריים.  את ההישג רשמה עיריית אילת בתחרות הארצית לשנת 2014 בתחום "אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל יפה" של פיקוד העורף והמועצה לישראל יפה, בה השתתפו 140 רשויות. בזכות כך, הוענק לעיריית אילת מגן ייחודי וראשון בארץ, מגן אלוף פיקוד העורף, כאמור כהוקרה על ביצוע הקידום המשמעותי ביותר בתחום המיגון הרשותי – המקלטים הציבוריים. את המגן קיבל אילן חדידה – מנהל אגף ביטחון וחירום מידי אלוף פיקוד העורף – האלוף אייל איזנברג ומפקד מחוז דרום – אל"מ רועי בארי.

 

בתחרות עצמה, בה משתתפת עיריית אילת, זו השנה השלישית, זכתה העיר אילת לראשונה,   ב – 5 כוכבי יופי שהם דירוג הכוכבים הגבוה ביותר בתחרות. בשנה שעברה זכתה העירייה ב – 4 כוכבים. מטרת התחרות היא לעודד את הרשויות המקומיות להגביר ולשפר את פעילותן בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים, תוך הגברת המעורבות והמודעות של הקהילה לחשיבות הנושא. התחרות כוללת מקלטים ציבוריים, ביניהם גם דו-תכליתיים, שהם מקלטים המשמשים את הקהילה למטרות שונות גם בשגרה. המקלטים נבחנו על פי מספר קריטריונים של מוכנות, חזות ותחזוקה, כולל: חזות פנימית, חזות חיצונית, הימצאות ותקינות מערכות שירותי העזר הנדרשות בחירום, הימצאות ותקינות אמצעי כיבוי ואמצעי תקשורת, נהלי תחזוקה שוטפת, נהלי תגובה בחירום ותיאום ושיתוף פעולה עם פיקוד העורף.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, הביע את שביעות רצונו מהתוצאות ואמר כי ,"פרס חשוב זה מצטרף לפרסים רבים נוספים בהם זכתה לאחרונה עיריית אילת, ביניהם 5 כוכבי יופי על ניקיון וטיפוח פני העיר ופרס שרת הספורט. ההישג הוא תוצאה של עבודה מצוינת של כל הגורמים האמונים על תחום הביטחון הפועלים בשיתוף פעולה מלא תוך הבנת חשיבות המשימות, הגדרת יעדים משותפים, שתכליתם שמירה והגנה על העיר אילת, תושביה והנופשים בה, זאת לצד פעולות הנעשות ברמה הלאומית מול ממשלת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל". עם קבלת המגן, שוחח ראש העירייה עם אלוף פיקוד העורף – האלוף אייזנברג. בשיחה, הודה האלוף לעיריית אילת על הפעילות המשמעותית המתבצעת באילת בתחום ההגנה על העורף והדגיש את שיתוף הפעולה הנפלא בין פיקוד עורף דרום לבין עיריית אילת.   

 

ברחבי העיר אילת קיימים 83 מקלטים ציבוריים, 30 מתוכם הינם מקלטים דו תכליתיים, דהיינו כאלה שנמסרו לעמותות ולגופים שונים לצורך קיום פעילות בימי שגרה, בכפוף להסכם שחתמה איתם העירייה, לפיו בשעת חרום תופסק הפעילות במקום והמקלט יהיה פתוח לציבור הרחב.

 

מעבר לאלה ישנם המקלטים הפרטיים הנמצאים בבתים פרטיים ומשותפים, אשר על פי חוק ההתגוננות האזרחית, התשי"א- 1951, האחריות לאחזקת מקלט בבית משותף מוטלת על דיירי הבית. האחריות כוללת: ניקיון, אחזקה, ציוד ופינוי כל חפץ או מיטלטלין שאין להחזיקו במקלט או המפריע לדרכי הגישה אל המקלט.

 

כחלק מהערכות לחירום בשגרה, מטופלים המקלטים הציבוריים בהתאם לתכנית רב שנתית הכוללת ביצוע חיבורי חשמל, ניקיון וצביעה. בהתאם לתוכנית, בוצעו בשנה החולפת חיבורי מקלטים לחשמל, פרויקט שיימשך גם השנה, פינוי תושבים פולשים, ניקוי וצביעת מקלטים, הן ביוזמה של אגף ביטחון וחירום בעירייה והן בעזרת מתנדבים.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד