עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת ביריד התיישבות נגב גליל

18/12/2014
אילת ביריד התיישבות נגב גליל (הגדל)

אילת ביריד התיישבות נגב גליל

אלפים מתושבי המרכז השתתפו השבוע (ג') ביריד ההתיישבות החדש של המשרד לפיתוח הנגב והגליל שהתקיים בגני התערוכה.   בהנהלת המשרד לפיתוח הנגב והגליל צוין כי האלפים הגיעו מתוך כוונה ועניין רציני במעבר לגליל ולנגב, רובם פקדו את הביתן של אילת שהיה אטרקטיבי ומושך במיוחד.   

יריד ההתיישבות השישי של המשרד לפיתוח הנגב והגליל התקיים השבוע (ג') בגני התערוכה בערב נר ראשון של חג החנוכה (כ"ד כסלו, 16.12). ביריד השתתפו עשרות רשויות מקומיות, קהילות צעירות וארגונים שונים שהציגו בפני הקהל הרחב את שלל אפשרויות הדיור, התעסוקה והחינוך ברחבי הנגב והגליל. הביתן האילתי שהופק על ידי צוות מרכז צעירים בעיריית אילת כיכב במיוחד ומשך את רוב באי היריד לאור הקונספט הייחודי שנבחר תחת הסיסמה " אילת – זה זמן שלכם ". מתחם הביתן הציע לבאי היריד קפה וסרט, כאשר הסרט שהופק במיוחד לאירוע מציג השוואה בין יום בחיי משפחה באילת לעומת משפחה מהמרכז.

לאחר מכן עברו הצופים לשיחה על   כוס קפה עם נציגי מרכז צעירים שהציגו בפניהם את שלל אפשרויות הדיור, התעסוקה והחינוך באילת. בנוסף הוצגו בפני הקהל הפרויקטים המיוחדים שמפעיל המשרד לפיתוח הנגב והגליל למשפחות העוברות, ביניהם פרויקט "שכר-דירה" להשתתפות בשכר הדירה בשנים הראשונות וסל ההטבות שמציעה העיר אילת למורים. ביתן העיר אילת רשם כאמור התעניינות גדולה במיוחד לאור הקמתו העתידית של שדה התעופה הבינלאומי "רמון" ולאור התפתחותה של העיר.

במקביל לפעילות שהתקיימה בביתנים השונים, לאורך כל שעות היום התקיימו הרצאות וסדנאות שונות למשפחות המתעניינות. בין ההרצאות– סקירת האפשרויות ליזמות עסקית ברחבי הגליל והנגב, הכנה למעבר עם הילדים, סלי ההטבות המוצעים למשפחות, התחבורה והתשתיות המתפתחות, פרויקטים הנבנים בגליל ובנגב, הכרויות עם קהילות צעירות מיוחדות הפועלות בגליל ובנגב ועוד שלל תכנים נוספים.

 

לדברי השר לפיתוח הנגב והגליל, התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, סילבן שלום , דווקא בשנה זו היריד הוא חשוב במיוחד, "היריד הוא המשך הגשמת החזון להבאת 300 אלף תושבים חדשים לנגב ולגליל בעשור הקרוב. זוהי הפעם השישית שהמשרד לפיתוח הנגב והגליל מקיים יריד התיישבות ובמיוחד בשנה זו היריד הוא חשוב במיוחד. במהלך הקיץ, למרות מבצע צוק איתן, משפחות לא מעטות בחרו לעבור דרומה ואנו משוכנעים שהיריד יעניק דחיפה נוספת למשפחות רבות ונוספות להתיישב באזור הנגב הפורח וכמובן שגם בגליל. בימים בהם יוקר המחיה ועלויות דיור גבוהות הם עניין מרכזי על סדר יומן של משפחות רבות, שלל האפשרויות המוצעות ברחבי הגליל והנגב מציע מענה לכל משפחה ומשפחה, כאשר חשוב לזכור כי היריד הוא שלב ראשון עבור משפחות רבות שהמשרד ממשיך ומלווה אותם לכל אורך הדרך, גם לאחר המעבר".

במהלך היום פורסם סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה   שנערך לקראת יריד ההתיישבות בו עולה כי   56% מתושבי מרכז הארץ ישקלו מעבר לגליל ולנגב. על פי הסקר עולה כי 67% מתושבי מרכז הארץ היו שוקלים לעבור למקום מגורים אחר משיקולים כלכליים, כאשר שיפור איכות החיים והוזלת עלויות הדיור והמחיה הם הגורמים הדומיננטיים ביותר למעבר, יותר מכל גורם אחר.   סיגל שאלתיאל הלוי, מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל ציינה כי על פי ההערכה עלויות הדיור הגבוהות במרכז ויוקר המחיה ימשכו יותר ויותר משפחות אל הגליל והנגב, זאת בזכות שלל הטבות הניתנות לתושבי אזורים אלו.

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד